Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Robotická sekačka Honda, pomocník pro dokonalou péči o trávník bez námahy

Robotická sekačka Honda, pomocník pro dokonalou péči o trávník bez námahy

Možná uvažujete o koupi robotické sekačky – a není divu. Tito chytří robotičtí pomocníci se stávají cenově dostupnější. Robotická sekačka ušetří spoustu času při péči o trávník. Je pohodovou a inteligentní mašinkou, díky které můžete volný čas, který byste jinak věnovali ježděním a úpravě trávníku s klasickou travní sekačkou, věnovat rodině nebo svým zálibám. Investice do pohody se vždy vyplatí!

reklama

Jistě při výběru robotické sekačky na trávu oceníte užitečné rady a doporučení, které vám její výběr a rozhodování o koupi usnadní.

Přednosti robotických sekaček Honda oproti klasickým travním sekačkám

Koupí robotické sekačky investujeme především do našeho pohodlí. Tento naprogramovaný pomocník pracuje sám, bez nutnosti jakéhokoliv vašeho zásahu. Sekačky jsou tiché, ty inteligentnější stroje sami poznají, kdy je nutné dobít akumulátor. Sekají v přesně vymezeném prostoru na námi zvolenou výšku trávníku. Odpadá také starost, kam s posečenou travou. Sami ji mulčují – travní hmota se tak vrací v malých dávkách zpět do trávníku, kde po rozkladu působí jako přírodní hnojivo. Pokud vás zajímá otázka nákladů, tak ano, pořizovací náklady robotické sekačky jsou vyšší než při koupi běžné sekačky na trávu. Její samotný provoz však vyjde asi o dvě třetiny levněji než provoz benzínové sekačky.

Co zvážit před nákupem robotické sekačky

Je velmi důležité zvážit a jaký trávník a jak velkou plochu bude sekačka sekat. Stejně důležitá jako velikost trávníku je i jeho členitost a svažitost pozemku. Péči prakticky o jakýkoli trávník s přehledem zvládne Miimo od Hondy. Žádnou překážkou pro ni není členitá zahrada – bazén, jezírko, záhony, keře a stromy. Zvládne i posečení trávníku na nerovném povrchu. Nevadí jí ani svah až o sklonu 24°. Různá zákoutí, zatáčky a cestičky, i to je v pohodě. Stačí jí pouze volný průjezd o šířce 80 cm. I ta nejmenší robotická sekačka Honda zvládne hravě posekat trávník o rozloze až 1000 m2.

Jak je vyřešený pohyb robotické sekačky Honda po zahradě?

Na zahradě je potřeba předem vymezit prostor, po jakém se bude sekačka pohybovat. Ten je přesně dám vodícími dráty, které jsou bezpečně skryté, zahloubené mělce do země. Rozhodně vás tedy nebudou nijak omezovat a rušit váš pohyb po zahradě. Robotická sekačka nikdy nevyjede mimo vyhrazený prostor. Nemůže se tedy stát, že by sekala i ta místa, která si posekat nepřejete nebo že by vjela na dlažbu nebo mimo vaši zahradu.

Samozřejmostí u Hondy je to, že zprovoznění sekačky, vymezení prostoru, instalace a seznámení se všemi funkcemi robotické sekačky provedou proškolení odborníci přímo u vás na zahradě.

TIP: Instalaci a zprovoznění robotické sekačky vždy svěřte do rukou proškolených odborníků. Nestane se vám tak, že sekačka nebude správně fungovat.

Jak se robotická sekačka dobíjí?

O dobíjení robotické sekačky se stará dobíjecí – dokovací stanice. Robotická sekačka Honda je opravdu chytrá mašika, ktera vždy pozná, že jí dochází šťáva. Nemůže se tedy stát, že zůstane bez pohybu vprostřed zahrady a vy ji budete muset složitě dopravovat k nabíjecí stanici. Po nabití pak opět v klidu pokračuje tam, kde s prací přestala. Díky inteligentnímu systému pozná, kde již sekala, a kde je ještě nutné trávník posekat. Takže se nestane, že by ve vymezeném prostoru byla některá místa sekaná častěji, než jiná. Robotické sekačky Miimo jsou opatřeny Li-Ion bateriemi, které jí zaručují dlouhou životnost a stabilní výkon po dlouhá léta.

Zvládnu se naučit ovládání robotické sekačky?

Odpověď zní jednoduše – ano. Nespornou výhodou těchto sekaček je české, intuitivní menu. Robotické sekačky jsou ovládány integrovaným ovládacím panelem. Školený pracovník vás navíc při instalaci seznámí se základními funkcemi sekačky, včetně možnosti ovládání přes mobilní telefon, naprogramování sekání v určité hodiny a podobně.

Pokud vás překvapilo, že robotickou sekačku je možné ovládat přes mobilní telefon, pak ano, i to je možné. Umožňuje to mobilní aplikaci „Mii-monitor“, kterou si jednoduše nainstalujete na váš smartphone. Aplikace pracuje prostřednictvím bluetooth rozhraní. Hravě si z pohodlí obývacího pokoje nastavíte čas sekání, výšku sečení a další vychytávky.

Bezpečnost a krádež robotické sekačky

Pokud jsou u vás doma malé děti nebo domácí mazlíčkové, pak se rozhodně nemusíte obávat o jejich bezpečí. Sekačka Miimo je konstruována tak, aby bylo zabráněno poranění při náhodném setkání s dítětem nebo domácím mazlíčkem. Je opatřena velmi citlivými nárazovými a zvedacími senzory. Ty se aktivují okamžitě pokud by sekačka do něčeho i jen lehce narazila, byla převrácena nebo nadzdvihnuta. Senzory sekačku okamžitě vypnou a spustí se výstražný alarm.

Výstražný alarm nás také informuje v momentě, kdy by se nějaké nenechavé ruce pokusily sekačku odcizit. Spustí se při jakékoliv zásadní manipulaci se sekačkou, jako je její nadzdvihnutí nebo otočení. Každá sekačka je chráněna čtyřmístným PIN kódem. Alarm se vypne ihned po jeho zadání. Bez tohoto PIN kódu je také sekačka nepoužitelná, nelze ji žádným způsobem aktivovat a znovu uvést do provozu.

Mrholí a prší – zvládne robotická sekačka nepřízeň počasí?

Běžná přeháňka a déšť robotické sekačce nevadí. Veškerá elektronika je bezpečně schovaná pod pevným a odolným krytem. Pokud však máte na zahradě závlahový systém, pak je nutné ho načasovat na jiný čas než kdy pracuje sekačka. Pokud hrozí přívalové deště nebo kroupy, pak je vhodné robotickou sekačku schovat pod přístřešek. Také se nedoporučuje sekačku vyplachovat a čistit pod tekoucí vodou nebo dokonce používat tlakovou čističku.

Výběr konkrétního typu robotické sekačky záleží na vašich konkrétních požadavcích a typu zahrady. Honda však dokáže vyjít vstříc jakýmkoliv vašim požadavkům.

TIP: V péči o zahradu je HONDA skutečnou jedničkou. Nabízí pomocníky, které oceníte v péči o vaši zahradu – travní sekačky, křovinořezy nebo dokonce zahradní traktory. Každý trávník a zahrada dostane díky vašim rukám a špičkové zahradní technice HONDA péči, kterou potřebuje.

Autor: Honda (text a foto, www.hondastroje.cz)

Související články

Přerůstá vám tráva přes hlavu? Správný čas na křovinořez! 7  fotek

Přerůstá vám tráva přes hlavu? Správný čas na křovinořez!

Léto, dovolená, pohoda, koupání, relax… jenže ani v tenhle odpočinkový čas nelze opomenout péči o zahradu a o trávník. Na sečení velkých ploch je n ...


Čas na výběr travní sekačky pro vaši zahradu 8  fotek

Čas na výběr travní sekačky pro vaši zahradu

Pokud chcete mít na zahradě hustý a krásně zelený pažit, pak je nejvyšší čas na to, ho po zimním spánku vzkřísit. Shrabat loňské listí a větvičky, ...


Křovinořez HONDA Versatool pro celoroční práci na zahradě 1  fotek

Křovinořez HONDA Versatool pro celoroční práci na zahradě

Křovinořez je jednoúčelový pracovní nástroj. To však neplatí o křovinořezu HONDA Versatool. Díky vychytávce v podobě systému „Push & Click“ se jedn ...


Celoroční péče o zahradu jde snadno i bez mozolů a bolavých zad 10  fotek

Celoroční péče o zahradu jde snadno i bez mozolů a bolavých zad

Každý, kdo má zahradu ví, že je nutné ji věnovat náležitou péči po celý rok. Práce začíná již v prvních zimních měsících, kdy je nutné provést pros ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
zahradní traktor Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×