Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

S nástrojem Aero 2 Spade pomocníkem ušetříte čas i sílu

S nástrojem Aero 2 Spade pomocníkem ušetříte čas i sílu

Stavíte či přestavujete, opravujete, pěstujete na zahradě spoustu zeleniny nebo se zahradu teprve chystáte zakládat. Je to spousta námahy a času, ale máme pro vás pomocníka, který vám obojí ušetří. Je to pneumatický multifunkční nástroj Aero 2 Spade, který jsme si vyzkoušeli opravdu na vlastní ruce, zahradu a rekonstrukci.

reklama

Při výkopových pracích, při rytí tvrdé půdy i při přesazování stromků se musíte do nástrojů pořádně opřít, chce to sílu. Pneumatický nástroj Aero 2 Spade, který na náš trh dodává Garland, se do práce opře za vás.

Na první pohled vypadá jako rozšířená násada od rýče, ale v okamžiku, kdy nasadíme jeden z nástavců a připojíme kompresor, ukáže nám svou sílu.

Ten zvuk se mi vždycky líbil, měl v sobě sílu a líbilo se mi i pravidelné staccato. Špinaví chlapi, kteří vyzařovali sílu a prali se se zemí. Vlastně jsem si to vždycky chtěl vyzkoušet. Tak se mi to konečně, i když v lehčí variantě, povedlo.

Než jsem si kdysi pořídil mafla, nepotřeboval jsem ho, a pak jsem ho využíval pořád, to samé bylo i s kompresorem. Nejenom nafoukat, ale i usušit, nastříkat, vyfoukat nepořádek nebo ucpané cokoliv. To samé nastalo i se sbíječkou. Výrobce tomu sice říká trochu jinak, Aero 2 Spade, ale pro mě je to sbíječka na kompresor.

Nemám rád ruční kopání, krumpáč ani lopatu. Zacházet s nimi umím, ale věkem pohodlním a lenivím a bolavá záda mi to pak druhý den vždy spočítají. Když potřebuji vykopat jámy na sloupky na plot, srovnat nerovnosti v zahradě nebo vyhloubit okrasné jezírko či potok, sáhnu po téhle pneumatické sbíječce

Jednoduché ovládání, ergonomická rukojeť

Rukojeť ve tvaru velkého T je odpružená, má kvalitní madla, která dobře padnou do ruky, nekloužou ani ve zpocených rukou a netlačí. Díky odpružení tlumí otřesy a dovolí nám tak pracovat s nástrojem déle než se ruce unaví. Ovládání je velmi jednoduché, stačí zmáčknout na rukojeti jedinou páku a je to. Ta ovládá přepouštěcí ventil, který pustí do sbíječky vzduch. Vzduch nám nahrazuje motor a přesně o váhu motoru je sbíječka lehčí a obratnější.

Není to levný nástroj pro zahraniční dělníky. Ti by ho utavili. Je to výkonný hobby stroj, který nám velmi dobře poslouží.

Skladný, s jednoduchým upínáním nástavců

Výhodou je i malý rozměr a skladnost, po práci odpojíme hadici a tělo sbíječky uložíme spolu s nástavci.

Hlavní váha je ve spodní části, kde je píst, takže se rukojeť nekácí a nezatěžuje nás zbytečně při práci. Celková hmotnost nástroje je 11,2kg, i šikovná ženská popadne raději tento pneumatický rýč než ten klasický.

Jednotlivé nástavce se do nástroje upínají systémem jako SDS vrták, postará se o to jistící převlečná matka na skryté pružině a je to stejné, jako když spojujete hadici na vodu s nástavcem, jednoduché a rychlé.

Uvnitř je píst, který zajišťuje pohyb nástavce. Při bouracích pracích oceníme hlavně rychlost a jednoduchost výměny nástavce i to, že nemusíme mít po ruce několik nástrojů, vše zastane tento jeden s výměnnými nástavci.

Kompresor zajistí pohon

Na pohon potřebujeme kompresor o minimálním sacím výkonu 160 litrů za minutu, pro náročnější a hloubicí práce je vhodné použít kompresor s větším vzdušníkem – 50litrů a pro velmi těžké práce zvolíme kompresor se vzdušníkem až 100litrů. Základem je kvalitní a dostatečně dlouhá vzduchová hadice. Ta naše má deset patnáct metrů a dosáhne snadno i po velké místnosti nebo pořádném kusu zahrady. Dlouhá hadice nám dává volnost pohybu při práci bez nutnosti kompresor pořád posouvat.

Zkusili jsme na vlastní kůži

Po dobu dvouměsíčního intenzivního zkoušení a zapůjčení kamarádovi na stavbu funguje stále perfektně. Za tu dobu pomohl zbourat několik zdí, vykopat základy pro zahradní domek a pasy pro garáž. S jeho pomocí jsem vykopal několik pařezů. Pomoct jsem si ale musel i sekyrkou. Kopací odolná lžíce je spíše tupá a určená do hlíny. Kořeny ale obnažila a pařez se dal obkopat a podtunelovat.. slabší kořeny snadno přesekne.

Špička snadno rozbila zbytky betonu a cihly ve staré koupelně u kamaráda, plochý sekáč mi pomohl rozebírat zeď po spárách, řadu po řadě, síla je více než dostatečná. Rýč do hlíny zajede rychle a tak, že je pak problém jej vyndat.

Široké použití nástroje Aero 2 Spade

Pomocí rýče z tvrzené oceli vyryjeme a přesadíme stromky i keře, odstraníme staré dřeviny a případně i vyryjeme menší pařezy, nebo rozbijeme ztvrdlou půdu, do které se kultivátor nechce zakousnout či si připravíme výkop na pokládání potrubí.

Plochý sekáč o velikosti 60 mm poslouží na odstraňování starého povrchu terasy, vyseká dlažbu, kterou chceme vyměnit, nebo i odloupe staré lepidlo.

Menší sekáč o velikosti 25mm pomůže při vysekávání drážek do zdiva, odsekávání zatvrdlé stavební hmoty nebo lepidla.

Plochou škrabku použijeme na odstranění barvy, starých nánosů barev a lepidel nebo při sundavání staré podlahové krytiny jako je např. linoleum. Špičatý sekáč poslouží např. při rozbíjení betonu.

Podle výrobce multifunkční nástroj Aero 2 Spade využijí jak domácí kutilové, kteří se sami starají o dům a zahradu, tak i řemeslníci ve stavebních oborech. Zjednoduší a zrychlí práci při rekonstrukci kuchyně či koupelny i celého domu, kdy je třeba odstranit staré nátěry, obklady, dlažbu i další podlahové krytiny, oškrábat zdi a vysekat drážky pro vedení kabelů elektřiny.

Autor: Pavel Kutil Zeman, Petra, HobbyPRstudio (text a foto)

Související články

AERO 2 SPADE a videotest Českého Kutila

Vyrýt strom, rozbít starou zeď, vysekat dlaždice... tak s tím vším si poradí multifunkční pneumatický nástroj Aero 2 Spade od Scheppachu. Vyzkoušel ...

Brousicí systém TiGer 2000s a videotest Českého Kutila

Kotoučovou brusku využije kutil i profesionál, protože v dílně je stále dost nástrojů, které potřebují přebrousit, naostřit. Vyzkoušeli jsme brousi ...

Čerpadlo Neptun od ELPUMPS se nebojí ani septiku 19  fotek

Čerpadlo Neptun od ELPUMPS se nebojí ani septiku

Úklid po velkých deštích často obnáší odčerpat část vody z jezírka nebo zahradního rybníčku. Také septik by potřeboval odlehčit, studna vyčistit, j ...


Pila Divar 55 - tři pily v jedné

Není pila jako pila, každá má jiné využití. Pokud nechcete mít dílnu přeplněnou různými typy, stačí si správně vybrat. Ponorná pila Woodster Divar 55 ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×