Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

S vařičem od Mevy na cestách II.

S vařičem od Mevy na cestách II.
Také jezdíte rádi na cyklovýlety? Dokud jsme jezdili ve dvou, měli jsme jen nějaký ten batoh na zádech, jak se postupně naše rodina rozrůstala a s ní i nároky na jídlo, pití a důležité nezbytnosti, přibývalo zavazadel, batohů. Ale kol jsme se vzdát nechtěli. Problém nastal, když jsem uprostřed divočiny potřebovala uvařit vodu na sunar. Zkuste navrhnout manželovi, že s sebou potáhneme plynovou bombu a uvidíte ten cvrkot. A tak se pořídil vařič THUNDER z kartušového programu od společnosti Meva. Je lehký, objemem nezabere moc místa a šálek voňavé kávy uprostřed trasy oceníte nejen vy.
reklama

Vařič THUNDER je dodáván v praktickém kufříku o rozměrech 340 x 280 x 120 mm. Váha je 1,7 kg, což není zas tak strašné. Na zádech jej prakticky neucítíte. Výhod má hned několik. Pokud si přikoupíte grilovací rošt, můžete si kdykoliv ugrilovat nějakou mňamku. S teplometem SUN zas odpadá problém s teplem při podzimních plískanicích nebo chladných večerech. Piezozapalování (což je v podstatě jiskra, stejně jako v zapalovači) zas ulehčí práci s neposednými sirkami, které ve chvíli, kdy je potřebujete, ne a ne zapálit. A všichni víme, co se může stát s neuhašenou sirkou v suché trávě.

Propichovací kartuš váží pouhých 220 g. Jedna vydrží napájet vařič na plný výkon 3 hodiny čistého času. Pokud tedy plánujete týdenní pobyt kdesi v přírodě, počítejte s tím, že byste měli mít s sebou cca 2 - 3 kartuše v zásobě. Pro instalaci stačí sejmout z kartuše ochrannou zátku, otevřít bok vařiče a kartuš jednoduše zasunout a zacvaknout.

A pak už můžete začít s vařením oblíbených pokrmů. Jen dbejte na to, aby se děti nedotkly po ukončení vaření ramen vařiče. Jde stále o otevřený oheň a popáleniny nejsou nic příjemného pro dospělé, natož pro prcky.

Během naší dovolené jsme vařili spoustu jídel, ale já nafotila přípravu vajíček k snídani. Je na nich opravdu dobře vidět výkon vařiče. Vajíčka se dělala téměř okamžitě, jak jsem je rozklepla na pánev. A délka přípravy se nijak nelišila od klasického sporáku doma. To je dobrá zpráva, ne? Přeci nechceme strávit většinu dovolené stáním v "kuchyni".

Ještě trocho osolit ... a můžeme podávat.

Ke správné snídani patří ještě nápoj. Proč čekat na kvalitní kávu až domů, můžu si jí přeci vzít sebou. Stejně tak čaj, bez kterého se zas neobejde tatínek a dítka. V každé restauraci vám samozřejmě kávu rádi přichystají, ale pokud se chystáte někam mimo civilizaci, tento komfort rádi uvítáte.

A takto vypadaly naše výlety. Co víc si přát. Kola, vozíček, sedačku pro necyklistku a veliká spokojenost. A samozřejmě vařič THUNDER. Veškeré podrobnosti o tomto produktu získáte na www.mevatrade.cz.

Recept na závěr

A ještě nesmím zapomenout na zajímavý recept. Tentokrát jsem si připravila recept na pečený čaj. Takto předem doma připravený si můžete vzít sebou na chalupu i na výlety. A co budete potřebovat?

 • cca 2 kg libovolného ovoce (nejlépe rybíz, jablka, švestky, jahody, apod.)
 • 0,8 - 1 kg cukru krystal
 • oblíbené koření (skořice, hřebíček, badyán, vanilka, citronová tráva, zázvor)
 • 1 - 2 pečlivě omyté citrony
 • punč či rum (varianta pro dospělé)
  • Ovoce odpeckujeme, zbavíme jádřinců, nakrájíme na menší kousky. Citron zbavíme slupky, nakrájíme na kousky, já přidávám i nastrouhanou citronovou kůru pro vůni. To vše včetně koření dáme do pekáče, promícháme s cukrem a pečeme v troubě při 170°C po dobu cca půl hodiny. Občas je nutné zamíchat. Oddělíme dětskou část a pro dospělé vmícháme dle chuti alkohol. Ještě vařící plníme do šroubovacích skleniček a položíme dnem vzhůru.

   Samotný čaj se připravuje následovně: do hrnku dáme podle chuti 3-4 lžičky pečené směsi a zalijeme vařící vodou. Promícháme, podle potřeby dosladíme. Pít lze i teplou i vychlazenou variantu.

   Autor: Pavla (text), Pavel (foto)

   Související články

   Soutěž o vstupenky na FOR CARAVAN 2  fotek

   Soutěž o vstupenky na FOR CARAVAN

   Volnost, nezávislost, svoboda. To jsou synonyma pro cestování v karavanu nebo obytném autě, které je u Čechů rok od roku oblíbenější. Jestli i vy p ...


   Festival Kolem světa součástí veletrhů FOR TRAVEL, FOR CARAVAN a FOR BOAT 3  fotek

   Festival Kolem světa součástí veletrhů FOR TRAVEL, FOR CARAVAN a FOR BOAT

   Největší cestovatelský svátek, festival Kolem světa, doplní letos poprvé výstavy FOR CARAVAN a FOR BOAT a veletrh FOR TRAVEL. O víkendu 10. a 11. b ...


   S vařičem od Mevy na cestách I. 17  fotek

   S vařičem od Mevy na cestách I.

   Léto je pro většinu lidí ve znamení dovolených, cestování, poznávání nových koutů světa. Někdo dá raději přednost pohodlí hotelu a s tím spojeným serv ...


   Zima se do dílny nedostane 7  fotek

   Zima se do dílny nedostane

   Moc ráda pracuji se dřevem. To je jasné, že doma na koberci tuto zálibu provozovat nemohu. No jo, ale jak to udělat, když venku je již pěkně vlezlo a ...


   Relax u kamen od Mevy 5  fotek

   Relax u kamen od Mevy

   Letošní zima je mírně řečeno podivná. Někde tuny sněhu, jinde aby člověk vločku pohledal. Někdo je rád, že se přes metrové závěje dostane ven na ulici ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×