Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

S vařičem od Mevy na cestách I.

S vařičem od Mevy na cestách I.
Léto je pro většinu lidí ve znamení dovolených, cestování, poznávání nových koutů světa. Někdo dá raději přednost pohodlí hotelu a s tím spojeným servisem, jiní raději popadnou kola či nazují pevnou obuv a vydávají se za poznáním na vlastní pěst. Jak ale v takovém případě vyřešit stravování? Máme pro vás tip - pořiďte si vařič THUNDER od Mevy.
reklama

Je to velice jednoduché. Proč utrácet zbytečně peníze za jídlo v restauracích, lepší je být samostatná jednotka a postarat se o svůj žaludek sama. Jasně, že jednou či dvakrát to chce jít ke konkurenci a mít to bez práce. Při placení se ovšem většinou rádi vrátíte k samozásobení. A vůbec se nemusíte bát skládání a obsluhy. Vařič zakoupíte v praktickém kufříku, který místo opravdu nezabere. Váhově je také v pohodě, 1,7 kg se dá unést i na zádech, natož pak v přívěsném vozíku za kolem.

Pro sestavení vařiče nepotřebujete žádné nářadí, vše do sebe jednoduše poskládáte a je to. Zvládne to i žena, což pány jistě potěší. Nemuset shánět dřevo, když nastane čas oběda. Stačí zastavit na nějakém příjemném místě a jde se na to.

Odpadá problém, který máme u běžných plynových vařičů - kdo poveze či ponese plynovou bombu. Vařič THUNDER používá jednorázové kartuše. Jedna kartuš váží 220 g. Při instalaci z kartuše sejmete ochranné víčko, otevřete bok vařiče a kartuš nasadíte.

Ještě by to chtělo gril. Bez něj je kempování tak trochu ošizené. Ani tady vás THUNDER nezklame. K vařiči si můžete přikoupit grilovací rošt s teflonovým povrchem. Je vidět, že výrobce v tomto směru nezaspal, protože dnes se již kvalitní nádobí bez teflonového povrchu neobejde.

Grilovací talíř se skládá ze dvou částí. Vnější část se posadí na ramena vařiče a vnitřní díl nasadíte na vrch. A je hotovo a můžete se začít věnovat přípravě pokrmů. Ještě nesmíme zapomenout na další "vychytávku". A tou je piezozapalování. Kdo zná, tak ví, že se jedná v podstatě o jiskru, která zapálí plamen. Jako u elektrických zapalovačů. Nemusíte se mordovat se sirkami a větrem, který se objeví vždy ve chvíli, kdy potřebujete něco zapálit. Zjistila jsem totiž, že vítr je v podstatě pěkně vykutálený chlapík. Když potřebuji na chalupě zapálit oheň, sfoukne jakýkoliv vytvořený plamínek. Ale nedej bože, abyste v lese odhodili špatně uhašený nedopalek cigarety. Z jediné jiskřičky vytvoří během chvilky požár obrovských rozměrů. Říkám tomu Zákon větrnné poťouchlosti.

Dnešní menu se skládá z ogrilovaných špízů a uzenek, čerstvé zeleniny a přílohou bude francouzský chléb. Můj oblíbený recept na špízy vám napíšu v závěru článku. Tyto špízy byly masové s játry, uzenky zakoupené v obchodě. Nejprve předehřejeme grilovací talíř a když je povrch dostatečně horký, poskládáme jej špízy. A grilujeme. Pěkně do zlatova a ze všech stran.

Když je maso na špízu ze tří čtvrtin měkké, přidáme na gril ještě uzenky. A než se jídlo dodělá, můžeme třeba trochu smočit děti ve vodě, abychom z nich smyli před obědem prach z cesty. Děti osvěžení uvítají a jídlo do nich zapadne rychlostí blesku.

Jídlo je připravené, nezbývá, než zasednout k pestře prostřenému stolu...., pardon, k prostřenému molu. "Táto, přestaň už fotit a pojď taky jíst, než ti to vystydne!"

Několik technických údajů

Přenosný vařič s piezoelekrickým zapalováním je zabalen v praktickém cestovním kufříku. Používá jednorázové kartuše, které nejsou součástí vařiče. K vařiči je možné přikoupit grilovací rošt či teplomet SUN.

 • Výkon - 2 kW
 • Váha - 1,7 kg
 • Spotřeba - 150 g / hodinu
 • Rozměry - 340 x 280 x 120 g
  • Podrobné informace najdete na stránkách firmy Meva, divize Urbanka, www.mevatrade.cz.

   Recept na sýrovo-žampionové špízy

   Tento recept asi těžko budete dělat někde uprostřed divočiny, ovšem na chalupě to již nebude problém. Budete k tomu potřebovat:

   • Eidam v celku
   • žampiony
   • hladkou mouku, vajíčko a strouhanku = trojobal
   • tuk na smažení
   • špejle
    • Sýr nakrájíte na kostky velké podle vlastního uvážení. Doporučuji takovou velikost, aby žampiony byly vždy větší. Žampiony oloupete a odstraníte nožičku. Vezmete špejli a napichujete střídavě žampion a sýr s tím, že začínáte a končíte vždy houbou. Takto vzniklý špíz buď lehce osolíte a okořeníte podle vlastní chuti a nebo ochutíte vajíčko, ve kterém budete špíz obalovat. Připravíte si suroviny na obalovaní a když skončíte strouhankou, znovu ještě ponoříte znovu do vajíčka a do strouahanky, abyste mohli špíz důkladně propéct a nevytekl sýr. Dbejte na to, abyste si troj-, resp. pětiobal nikde nenarušili, sýr by při smažení vytekl. Smažte do zlatova, podávejte s čerstvou zeleninou a chlebem či bramborovou kaší. Přeji vám dobrou chuť.

     Autor: Pavla (text), Pavel (foto)

     Související články

     S vařičem od Mevy na cestách II. 15  fotek

     S vařičem od Mevy na cestách II.

     Také jezdíte rádi na cyklovýlety? Dokud jsme jezdili ve dvou, měli jsme jen nějaký ten batoh na zádech, jak se postupně naše rodina rozrůstala a s ní ...


     Dřívkáč 11  fotek

     Dřívkáč

     Slyšeli jste již někdy o dřívkáči? Já se přiznám, že ne. Proto ve chvíli, kdy jsem měla možnost jej vyzkoušet, jsem zajásala. Výlet do divočiny k t ...


     Montáž plynového grilu Madeira 37  fotek

     Montáž plynového grilu Madeira

     Plynové grily v současnosti nabývají na popularitě a není divu – příprava jídla na lávových kamenech plynového grilu je velmi snadná a rychlá, což ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×