Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Se správnými nástroji je zavlažování hračka

Se správnými nástroji je zavlažování hračka

Pokud chcete mít zahradu s krásně zeleným trávníkem, záhony plnými barevných květin a úrodou ovoce a zeleniny, nesmíte zapomenout na pravidelné a pečlivé zavlažování. Nejpohodlnější cestu, jak přivést vodu na jakékoliv místo na vaší zahradě, představuje Original Gardena system. Ten nabízí široký sortiment nástrojů na zavlažování, které lze použít pro vynikající a bezpečné spojení mezi hadicemi a ostatními výrobky Original Gardena system.

reklama

Spojky jsou konstruovány tak, aby manipulace s nimi byla velmi jednoduchá a aby přinášely vodotěsné spojení nejen mezi vodovodním kohoutkem a hadicí, ale i mezi hadicí a zavlažovacím zařízením. Všechny spojky vydrží dlouhodobou zátěž a jsou kompatibilní s ostatními oblastmi zavlažovacích systémů.

Nová technologie POWER GRIP zaručuje, že všechny komponenty díky speciálně tvarovanému pouzdru s rýhováním dobře drží, montáž je tak naprosto bezproblémová. Měkké plastové úchopy s prohlubněmi zase umožňují pohodlnou manipulaci.

Rychlospojka se používá pro rychlé připojení hadice na šroubení u vodovodního kohoutku. Pokud chcete spojení rozpojit, stačí jednoduše zatáhnout oranžový kroužek na rychlospojce směrem dolů. Stopspojku nainstalujte na konec hadice, díky ní se průtok vody automaticky zastaví při výměně koncového zavlažovacího příslušenství, jako je sprcha či zavlažovač.

Dalším praktickým komponentem je průtokoměr Smart Flow, který jednoduše připojíte buď přímo na vodovodní kohoutek nebo mezi zavlažovací zařízení a stopspojku a nabízí čtyři funkce pro měření množství použité vody: spotřebu vody za den, za sezónu, za zavlažovací cyklus a aktuální průtok v litrech za minutu. Spotřebované množství vody lze odečíst kdykoliv na velkém displeji. Pomocí jediného tlačítka pro všechny funkce je průtokoměr snadno ovladatelný.
Díky výkyvné spojce na vodovodní kohoutek se vám hadice při zavlažování již nikdy nebude zalamovat a přetáčet. Přípojka má úhel 90° a je otočná o 360°.

Záleží již jen na vás a potřebách vaší zahrady, do jakých koncových zařízení vodu s pomocí Gardena systému přivedete. Ať už chcete zalévat rozsáhlé plochy pomocí ručního postřikovače, pravidelně zavlažovat trávník či dávkovat vodu šetrně a po kapkách ke kořenu každé rostliny v záhonku, vždy oceníte jednoduché a precizní provedení všech komponentů Original Gardena system.

Nové zahradní postřikovače a sprchy od značky Gardena jsou navíc vybaveny unikátní ochranou proti proti poškození mrazem, se zazimováním těchto nástrojů si tak nemusíte dělat žádné starosti. Prvky z měkčeného plastu zajišťují mimořádnou odolnost proti poškození v následku pádu. Tyto nástroje navíc vynikají nadstandardní uživatelskou ergonomií, všechny je také lze ovládat jednoduše pouze jednou rukou. Samozřejmostí je možnost dávkování vody dle aktuální zavlažovací potřeby.

Gardena Multifunkční sprcha Classic nabízí volbu ze tří druhů vodních paprsků: měkký pro zavlažování individuálních ploch, perličkový pro rostliny v květináčích a 9 bodový plný paprsek ideální pro efektivní čištění na zahradě a kolem domu. Pohodlně si tak vyberete typ paprsků podle aktuální potřeby. Integrovaný filtr lze jednoduše odejmout a vyčistit.

A pokud chcete mít zavlažování zahrady naprosto bez starostí, vybavte ji automatickým závlahovým systémem. Díky němu nemusíte trávit čas zaléváním zahrady, stačí na ovládacím počítači pouze nastavit intervaly zavlažování a moderní technologie odvedou veškerou práci za vás. V takovém případě se určitě vyplatí investovat do senzorové technologie, tvořené čidlem půdní vlhkosti a dešťovým senzorem. Díky ní závlahový systém rozhodne, jestli má v zavlažování pokračovat, nebo to již není zapotřebí, protože je půda dostatečně vlhká nebo právě prší. Tím můžete ušetřit až 70 % vody oproti celoplošnému zalévání, o úspoře času nemluvě.

Více informací na www.gardena.cz.

Autor: Husqvarna (text a foto)

Související články

Automatické zavlažování: nechte práci na moderní technice 5  fotek

Automatické zavlažování: nechte práci na moderní technice

Víte, že doporučené množství vláhy na 1 m2 se pohybuje mezi 4 až 6 litry za den? Jistě proto oceníte, že hadice a konve můžete, díky systému automa ...


Konec dřiny – zavlažujte pohodlně z podzemí 15  fotek

Konec dřiny – zavlažujte pohodlně z podzemí

V létě roste tráva „jako z vody“, sekáte každý týden a přitom musíte pokaždé odpojit a odstranit všechny hadice vedoucí k zadešťovačům. Není divu, že ...


Haló, ono to zalévá docela samo 8  fotek

Haló, ono to zalévá docela samo

Vláčení konví plných vody či zápas s neposednou hadicí při zalévání zahrady vám sice zřejmě pomůže shodit nějaké to deko (za hodinu zalévání spálít ...


Pro trávník i záhony zvolte automatické zavlažování 5  fotek

Pro trávník i záhony zvolte automatické zavlažování

Automatický zavlažovací systém není jen prostředek pro zalévání na nově vybudovaných prostranstvích kolem rodinných domů. I starší zahradu dokáže v ...


Ušetřete vodu na zahradě 19  fotek

Ušetřete vodu na zahradě

Léto je ve znamení vzrůstu nákladů na spotřebu vody. Není divu, vždyť zahrada a trávníky potřebují pravidelnou vláhu, ještě více vody pak proteče b ...


Zalévání a zavlažování 21  fotek

Zalévání a zavlažování

V období letních veder jsou zahrada i trávník vystaveny silným a mnohdy příliš intenzivním paprskům slunce. Nezbývá nám nic jiného, než zalévat, zalév ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 28.12.2019 10:51 Jirka
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×