Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Těsnění s tesa® - 1. díl: Gumové a silikonové těsnění do oken a dveří

Těsnění s tesa® - 1. díl: Gumové a silikonové těsnění do oken a dveří

Letošní podzimní počasí jsme začali pociťovat dříve, než jsme zvyklí z minulých let. V podstatě jeden den bylo léto a hned druhý den začal podzim. Chladnější klima většina z nás zaznamenala i ve svých domovech, a tak nebylo zbytí otočit kohoutkem pro přísun tepla. A právě náklady za energie ukrajují velkou část z rodinného rozpočtu, proto se snažíme hledat způsoby, kde za tuto položku ušetřit. V následujícím seriálu o těsnění s tesa® výrobky vám poradíme, jak zabránit studenému a chladnému vzduchu pronikat do vašich domovů, jak si šetřit teplo domova a neutrácet tak zbytečně peníze za energie.

reklama

K největšímu úniku tepla dochází skrze špatně těsnící okna nebo dveře. Příčinou mohou být stará okna nebo sice okna nová, ale „ušitá horkou nití“. Není nutné se hned pouštět do velkých rekonstrukcích a stavebních úprav. Se špatně těsnícími okny nebo dveřmi vám rychle a velmi účinně pomůže tesa® gumové těsnění. Jedná se o pás samolepicího těsnění, které si jednoduše zastřihnete dle vaší potřeby a nalepíte na rám okna, skrze které k vám proudí studený vzduch. Teplo tak zůstane doma a peníze za energie se vám jen tak nerozkutálí.

Správný výběr těsnění

Dříve než si budete gumové těsnění pořizovat, je nutné si mezeru, kterou potřebujete utěsnit, změřit. Gumové těsnění tesa® je k dispozici ve třech profilech a správná volba profilu zajistí jak dokonalé utěsnění, tak zároveň správné otevírání a zavírání oken. Jak mezeru změříte? Vezměte kus plastelíny a vložte ji do místa, kudy vám do domova „táhne“. Zavřete okno. Poté okno opět otevřete a změřte šířku plastelíny, která se tak rovná velikosti mezery. Pro mezery od 3 to 7 mm je určeno těsnění v D-profilu, pro mezery od 2 do 5 mm je k dispozici P-profil a menší mezery od 1-3,5 mm utěsní E-profil. Pro snazší orientaci jsou názvy profilů odvozeny od písmen, které dané těsnění připomíná. Gumové těsnění tesa® odolává změnám počasí, teplotě od -50 do +60°C a UV záření. Jeho životnost je 8 let. Dle barvy rámu oken můžete gumové těsnění tesa® vybírat z bílé nebo hnědé barvy.

Postup pro lepení těsnění

Před samotným nalepením těsnění je potřeba rám okna důkladně očistit a odmastit. Na tento krok nezapomínejte, je nezbytný pro správnou funkci těsnění. Pro očištění použijte běžný čisticí prostředek, který máte ve své domácnosti. V dalším kroku si nastříhejte potřebné rozměry těsnění dle velikosti oken. V balení jsou k sobě připevněny vždy 2 pruhy těsnění. Ty od sebe nejdříve odtrhněte, čímž vám vznikne celkem 6 nebo 25 metrů těsnění dle velikosti balení. Po nalepení těsnění na rám oken těsnění důkladně přitiskněte, zajistíte tak dokonalé přilnutí a pevné připevnění.

Kromě gumového těsnění nabízí tesa silikonové těsnění Premium Flexible. Jedná se o vysoce kvalitní těsnění do oken a dveří, které se přizpůsobí jakékoliv mezeře od 1 do 7 mm. S jedním těsněním se tak zbavíte malých i velkých mezer. Je extrémně odolné vůči působení počasí. Jeho životnost je až 15 let.

Účinnost a míra úspory energie gumového těsnění byly prověřeny organizací TÜV Nord Group. Úspora při použití tesa® těsnění na okna a dveře v případě menších mezer dosahuje až 20% ročních nákladů za energie. V případě větších mezer je úspora dokonce až 40%.

Výrobky tesa® zakoupíte v hobby řetězcích pro řemeslníky a kutily nebo je můžete objednat on-line na www.tesa-tape.cz

V dalším díle o těsnění vám přestavíme kartáčové lišty pod dveře, které zabraňují průvanu a šíření prachu.

Autor: tesa tape (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Aby pode dveřmi netáhlo 6  fotek

Aby pode dveřmi netáhlo

Když pode dveřmi táhne, začnou nás zábst nohy a potom je k rýmě jen chvilka. Hledáme bačkory anebo alespoň teplé ponožky. To je pravděpodobně nejrychl ...


Dodatečné utěsnění dveří či oken 12  fotek

Dodatečné utěsnění dveří či oken

Oknem či pode dveřmi profukuje a vy to chcete ještě honem napravit?Vyberte si ten správný typ profilového nebo komůrkového těsnění a najděte pár minut ...


Háčky bez vrtání! Vysoká nosnost! 8  fotek

Háčky bez vrtání! Vysoká nosnost!

Rekonstrukce koupelen se ve většině případech neobjede bez výměny obkladů. Ty nejsou úplně levné, a proto si jistě rozmyslíme, jestli do nových dla ...


Zavěšujte BEZ vrtání 10  fotek

Zavěšujte BEZ vrtání

Pro útulný domov stačí mnohdy udělat maličkost. Pověsit obrázky na zeď, dát na stěnu zrcadlo, připevnit poličku na knihy nebo si vyzdobit byt různý ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×