Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Silikonceys tmely ochrání před vlhkostí i plísní

Silikonceys tmely ochrání před vlhkostí i plísní

Usadili jste novou vanu nebo dřez, připevnili lištu k podlaze a potřebujete dokončit spoj načisto? Spára okolo vany už je zašedlá nebo zažloutlá a kazí vám náladu, protože vypadá stále jako ušmudlaná – opravte ji. Tak přesně k tomu využijete silikon. Uplatní se nejen v koupelně a kuchyni, kde jsou spoje vystaveny vlhkosti.

reklama

Dokončování a utěsňování spojů kolem vany a umyvadla, začištění a utěsnění spáry v místě styku lemu dřezu a pracovní desky, to jsou asi nejčastější místa, kde napadne silikon využít skoro každého, i úplného laika. Jeho použití je však daleko širší a rozmanitější.

Díky tomu, že jsou Silikonceys tmely, pevné a zároveň pružné, hodí se i na začištění a dokončení těch spojů, které potřebují mít určitou vůli, aniž by to snížilo právě jeho těsnící funkci. Takže po nich sáhněte, i když potřebujete dokončit spojení podlahové lišty a stěny, začistit kraj parapetu nebo spoj obkladu a stěny u schodů.

Vlhko patří do tropů, od spár a spojů jej vyžene silikon

Pro použití v místech, která jsou vystavena neustálé vlhkosti, jako je koupelna, toaleta nebo kuchyně, si vyberte silikon určený pro tuto zátěž. Ceys si pro vás připravil silikon nejen v kartuši, určené pro pistolové použití, ale i v tubě, takže si s ním poradí šikovná žena stejně jako domácí kutil.

Z vlastní zkušenosti můžu říci, že je to opravdu jednoduché. Neperu se s pistolí, nesnažím se drahnou dobu naštelovat kartuši správně do pistole, jen prostě odšroubuju uzávěr jako u zubní pasty a je to. Profesionál i zkušený kutil se zasmějí, ženy, kterým se nechce s malou opravou čekat, až „ten jejich“ bude mít čas, to jistě ocení.

Výhoda silikonu v tubě je i v menším balení, takže jej můžete využít na opravy těsnění spojů a nemusí vám být líto, že zbytek velkého balení byste nespotřebovali a časem vyhodili.

Proti vlhkosti i plísni

Silikonovým tmelem, určeným pro kuchyně a koupelny začistíte a dokončíte spáru kolem vany nebo umyvadla i kolem nového dřezu. Můžete si vybrat mezi bílým a transparentním provedením v tubě i kartuši. Silikon obsahuje i protiplísňové složky, takže spáry jím vytmelené budou i ve vlhkém prostředí odolnější proti plísni a budou se lépe udržovat.

Silikon STOP PLÍSNI - ochrání každou koupelnu

Pro koupelny a kuchyně je také určen silikon Stop plísni, který má až 5x krát delší trvanlivost a obsahuje ještě více protiplísňových složek. S výhodou jej použijte tam, kde potřebujete utěsnit a v krátké době použít, protože na zaschnutí mu stačí pouhých 30 minut.

Ochrana proti plísni je standardem i u univerzálního silikonu, který použijete na zatmelení spáry mezi podlahovou lištou a stěnou nebo při začišťování spár u dveří či oken.

Neutrální silikontmel - zvládne různé materiály

Neutrální silikon - a tím je myšlen jeho název, nikoliv barva, protože si opět můžete vybrat mezi bílým a transparentním - je vhodný na všechny materiály, takže jím vytmelíte spáry při položení nového parapetu nebo u obkladu schodů. Spojí tak mezi sebou spáru mezi různými materiály, jako je zeď a dlažba, zeď a kov a podobně. Na zaschnutí potřebuje ca 2 hodiny, zato je spoj pružný i pevný zároveň.

Moderních lepidel, tmelů, silikonů je na trhu hodně, ale u jednosložkových Silikonceys tmelů oceníte především jednoduchou a rychlou práci, která ovšem spojům nijak neubírá na kvalitě, proto je s oblibou používají jak profesionálové, tak domácí kutilové.

Jednoduchá aplikace

Volba mezi kartuší do pistole a tubou je také jednoduchá. Pokud utěsňujete častěji nebo máte vytlačovací pistoli doma, klidně zvolte kartušovou náplň. Pokud potřebujete jen menší množství silikontmelu na jednoduchou opravu nebo renovaci spoje, nebo prostě pistol nemáte a nechcete si ji kupovat, sáhněte po tubě.

Spáru je nutné očistit a odmastit, jednak aby spoj dobře držel, jednak aby pěkně vypadal. Silikon vytlačte do spáry, pěkně rovnoměrně a nepřetrhaně.

Odšroubujte uzávěr a nanášecí špička je rovnou připravená k použití.

Pak spoj přejeďte prstem namočeným ve vodě a uhlaďte jej. Pokud vám na prstech zůstane trocha přebytečného silikonu, omyjte jej běžnými prostředky.

U kartušové náplně musíte odříznout špičku a kartuši nasadit do pistole, pak je možné nanášet silikon.

Rychlé použití i zaschnutí, žádné technické pauzy

Koupelnové protiplísňové silikony potřebují na zaschnutí cca 30 minut, univerzální cca 2 hodiny, vždy si pečlivě přečtěte návod na jednotlivých kartuších a tubách. Když budete nevyužitý zbytek v tubě nebo kartuši dobře skladovat, nemusíte jej nespotřebovaný vyhodit a použijete jej příště třeba na opravu či začištění dalšího spoje, v domácnosti se najde každou chvilku nějaké místečko potřebné opravit.

Autor: Petra, Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text, foto)

Klíčová slova:


Související články

Aby basa zase hrála aneb lepidlo Ceys v akci 24  fotek

Aby basa zase hrála aneb lepidlo Ceys v akci

Znáte tu písničku: Stála basa u primasa…? Tahle basa hrála na vandrech, u táboráků a jezdila i na vodu. Občas to v ní zapraskalo, sem tam se odloup ...


CEYS TOTAL TECH - lepidlo a tmel v jednom 16  fotek

CEYS TOTAL TECH - lepidlo a tmel v jednom

Potřebujete přilepit a zároveň vytmelit parapet? Nepotřebujete lepidlo a k tomu ještě tmel - stačí vám pouze CEYS TOTAL TECH! Nejen kutilům, ale i ...


Expresní oprava s Ceysem 8  fotek

Expresní oprava s Ceysem

Přijeli jste na chalupu nebo naopak domů z dovolené, chcete se osprchovat a… slyšíte kap, kap, kap nebo vidíte kaluž pod vanou či sprchovým koutem? ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
6
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 27.4.2019 22:03 Def Ender
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 26.9.2018 13:58 Pavel
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.8.2018 09:41 Ema
6
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 27.4.2019 22:03 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×