Právě soutěžíme o:
knihu Revoluce jednoho stébla slámy knihu Revoluce jednoho stébla slámy
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Síť do oken - velmi snadná instalace

Síť do oken - velmi snadná instalace

Pokud si pořídíte nová okna, dostanete pravděpodobně jako součást nabídky také možnost nainstalovat okenní žaluzie, popř. sítě do oken proti hmyzu. A většinou člověk sáhne pro obě možnosti. Stín se v horkém letním dni vždy hodí, a pokud se můžeme v noci vyspat bez nepříjemné komáří písničky kolem hlavy, budeme naprosto spokojení. Ovšem není síť jako síť. Na trhu existuje již mnoho variant. Klasická síť, kterou máte trvale na okně, síť v kovovém (popř. dřevěném) rámu nebo síť na suchý zip, kterou můžete bez omezení odepnout a znovu připnout. To se hodí zvláště při zalévání květin na parapetu či mytí oken.

reklama

Můžete namítnout, že pokud chcete zamezit vlítnutí nežádoucího hmyzu do bytu, nepotřebujete značkovou síť, ale poslouží stejně dobře obdobný produkt koupený ve vedlejší "sámošce". Z vlastní zkušenosti mohu říct, že zvolíte-li variantu "no name" za pár kaček, budete se již ten samý rok potýkat s problémem odchlíplé sítě či nedržícím zipem. Oproti tomu sítě od tesa tape zaručují kvalitu - první síť na suchý zip jsem instalovala do okna před dvěma lety a suchý zip na okně stále drží. A kdyby letos synáček nepropíchl samotnou síťovinu prstem tak nešikovně, že mu vyletěla ven celá ruka, nemusela jsem natahovat novou a držela by i ta. A i tak jsem jen vyměnila samotnou tkaninu. Zip jsem vůbec nesundávala. Proč také, kdy drží stále velmi pevně.

Instalaci sítí zvládnete za méně než hodinu

Jedinou opravdu nezbytnou činností při instalaci sítě je důkladné odmaštění rámu. Já používám nejdřív klasický saponát pro omytí a po zaschnutí přetřu rám ještě přípravkem na mytí oken obsahující alkohol. V balení otevírací sítě tesa® Insect Stop naleznete dva druhy pásky - bílý a černý suchý zip. Bílý zip se lepí přímo na rám. Postačí tedy pásek odměřit, ustřihnout a postupně odlepovat papírovou ochrannou část a nalepovat. Nic těžkého, nic složitého. Jde to rychle, a pokud se vám podaří pásek nalepit křivě, okamžitě odlepte a nalepte správně.

Druhý zip je černý a liší se v tom, že se nelepí. Ale funguje na principu suchého zipu. Jedna strana je s háčky, druhá je "chlupatá", neboli s vlasem. Tou vlasatou částí nalepíte černý zip na ten bílý. Zde můžete odlepovat a přilepovat téměř neomezeně, zip stále drží. Zoubky na bílé části pracují bez problémů a pokaždé se dobře zakousnou do vrchní plochy. Nemusíte se bát, že budete kolečko suchého zipu honit všude po okně. Suchý zip drží pěkně namotaný a dobře se s ním manipuluje.

Protože se jedná o síť, která se má otevírat, například při mytí oken či při zalévání květin za oknem, musíme myslet při stříhání černého zipu na jednoduché následné manipulování. Proto delší část zipu necháme ještě cca 5 cm přesahovat přes příčný pruh. Za odstávající konec totiž můžeme síť jednoduše vzít, odlepit ji a vykonat potřebnou činnost vně okna. Poté síť zas vrátíme na své místo. Doporučuji v místě, kde se kříží horizontální část suchého zipu s vertikální, lépe zafixovat. Já tak učinila klasickou kancelářskou sešívačkou. Prostě a jednoduše jsem křížek secvakla několika sponkami. Pokud nemáte sešívačku, můžete zip sešít. Jehlu a nitě má doma většina z nás.

Máme připravený rám ze suchého zipu a můžeme se vrhnout na přilepení sítě. Píšu na přilepení, ale ve skutečnosti se síť zachytí o jednotlivé háčky nalepeného zipu. V základním balení pro to nalezneme šikovné "udělátko". Jednoduchá plastová kolíbka s vroubky pomůže při protlačení zipu do sítě. Na detailním záběru je vidět, jak se zip prokousl jednotlivými okénky sítě. Síť přichytíme důkladně po celém svém obvodu, začneme odshora, postupně vyšponujeme do stran a přichytíme do zipu.

Každé okno je jiné, proto je síť v balení velká 1,3 x 1,5 m. Tento rozměr vystačí na většinu klasických oken. To moje je o velký kus užší, proto jsem odřezávala opravdu velký přebytek. Nevadí, zbyde i na síto na sušení hub. Tesa opět pamatovala i na tento krok a v balíčku tak naleznete jednoduchý nožík. S ním půjde zkracování jedna dvě. Jednou rukou chytneme přebývající kus, druhou těsně u zipu odřezáváme. Opět nic složitého.

Kdysi jsem při balení zavazadel na dovolenou do kempu zabalila i síť proti hmyzu. Manžel nechápal, k čemu jí budu potřebovat, když budeme daný rok nikoliv pod stanem, ale v chatce. Vysvětlila jsem mu, že hodlám v okolních lesích nacházet houby a ty sušit právě na zabalené síti. Po příjezdu na místo jsme ovšem síť velice rychle umisťovali do oken. Tolik much v jedné místnosti jsem už dlouho neviděla. A protože jsem neměla sebou i ten suchý zip, který je jinak součástí balení, uplatnila jsem připínáčky, které někdo přede mnou zapíchal do rámů. Jak mě pak všichni chválili za báječný nápad. Houby jsem pak sice ani nehledala, ale dovolenou jsme na rozdíl od sousedních obyvatel prožili opravdu poklidně.

Autor: Pavla (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Ani háčky pro těžkou váhu nemusíte vrtat 12  fotek

Ani háčky pro těžkou váhu nemusíte vrtat

Pokud chceme pověsit v koupelně ručníky, v předsíni kabelku nebo třeba bundy, musíme k tomu mít kvalitní háčky nebo věšáčky, které se musí ve větši ...


Dodatečné utěsnění dveří či oken 12  fotek

Dodatečné utěsnění dveří či oken

Oknem či pode dveřmi profukuje a vy to chcete ještě honem napravit?Vyberte si ten správný typ profilového nebo komůrkového těsnění a najděte pár minut ...


Sítě proti hmyzu do střešních oken a jiné vychytávky 10  fotek

Sítě proti hmyzu do střešních oken a jiné vychytávky

V podkrovních místnostech bývá v létě mnohdy horko k nevydržení. Pokud nemáte v domě klimatizaci, tak je nutné mít v podstatě neustále otevřená okn ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
0
do loznice Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 enigma
0
Stavba palandy Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×