Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Sítě proti hmyzu do oken i dveří zastaví nevítané návštěvníky

Sítě proti hmyzu do oken i dveří zastaví nevítané návštěvníky
Sítě proti hmyzu v oknech už jsou celkem běžným zjevem, ale nevítaná hmyzí návštěva to vezme klidně i dveřmi. Komu by se líbilo kroužení much okolo oblíbeného moučníku a zmrzliny nebo bzukot komárů u nosu či lampičky, když usíná? Přes letní vedra není nic příjemnějšího, než nechat dveře a okna dokořán. Jediná cesta, jak se účinně bránit létajícímu a bodavému hmyzu, jsou sítě nejen do oken, ale i do dveří.
reklama

Chceme-li instalovat sítě do oken, postačí nám sada s oboustrannou páskou nebo suchým zipem. Okno totiž není, především jedná-li se o ventilaci, nutno mít volné pro průchod zevnitř ven a naopak. U dveří je to jiné.

Chceme-li se cítit jako v amerických filmech a detektivkách, kde před vchodovými dveřmi jsou ještě dveře se sítí, můžeme si pořídit skládačku hliníkových dveří se sítí od firmy tesa.

Bez prozkoumání návodu se neobejdeme. Stačí si dát v klidu jedno kafe a prohlédnout si postup skládání v návodu s malými detaily a piktogramy.

V krabici je vše, co potřebujeme ke složení rámu a celých dveří. Tedy profily, spojky a samozřejmě tesa síť s plastovým přípravkem na aplikaci do rámu. Na krabici je zároveň zobrazeno nářadí a nástroje, které budeme pro sestavení dveří potřebovat.

Úprava rozměrů

Skládačka rámové sítě firmy tesa tape je rozměrově univerzální, můžeme ji tedy snadno přizpůsobit rozměrům našich dveří. Jako první krok přesně změříme dveře nebo jednotlivé dveřní křídlo v místech udaných návodem. Ostrou pilkou na kov pak, nejlépe v pokosnici, kovové díly rámu přesně zakrátíme.

Drobné otřepy strhneme opatrně jemným pilníkem na kov. Zakrácení hliníkového profilu je možné pomocí vidiového kotouče ve stolní pile.

Složení rámu

Zakrácené díly si rozložíme na zem spolu s rohovými a středovými spojkami. Ty jsou ve tvaru L nebo T. Spojky jsou kombinací kovu a plastu a šroubováním se pevně vzpříčí uvnitř profilu. Díky tomu a střední příčce je hotový rám pevný a kompaktní. To mu dává záruku dlouhé životnosti.

Pomocí malého křížového šroubováku postupně sesadíme celý rám. Stejně pečlivě a pevně vložíme a zajistíme středovou příčku. Hotový rám vyzkoušíme na křídle dveří, kam patří. Nyní můžeme přistoupit k instalaci sítě.

Instalace sítě

Srolovanou síť rozvineme na hotový rám tak, aby po všech stranách byly stejné přesahy. Připravíme si nůžky a gumový profil, který síť bude držet v rámu.

Přiloženým plastovým přípravkem pak postupně zatlačíme přes gumový profil síť do rámu. Postupujeme od nejdelší hrany. Síť při upevňování do rámu udržujeme stále napnutou. Nakonec po připevnění přesahy opatrně zařízneme ostrým řezákem.

Panty a úchyty

Pružinku uvnitř pantu můžeme předpružit. Utahování stavěcího šroubku v nevrtaném pantu.

Základní sada pantů, která je přiložena v krabici s výrobkem, je určena k přivrtání rámu se sítí k dveřním zárubním. Na nás pak je, jestli využijeme panty v základní sadě, které se přichycují do rámu dveří malými šroubky, nebo raději využijeme sadu Adapter set bez vrtání. Ta se kupuje zvlášť a panty se pak jednoduše nasadí na požadované místo rámu dveří a stáhnou stavěcím šroubem jako malé svěrky.

Uvnitř pantu je malá pružinka, kterou si můžeme předpružit podle vyznačených stupňů vylisovaných z vnější strany pantu. Její správné nastavení nám zaručuje, že se dveře po otevření samy zavřou a dolehnou na původní rám.

Nakonec rám se sítí osadíme plastovými krytkami spojů a připevníme úchyt s magnetem. Hotové dveře, osazené panty, připevníme na protikusy v zárubních.

Pes pohlídá zloděje, síť mouchy, komáry a ostatní hmyzí vetřelce.

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Sítě proti létajícímu hmyzu do oken a dveří 6  fotek

Sítě proti létajícímu hmyzu do oken a dveří

S létem přichází nejen sluníčko, ale často i docela otravný hmyz. Pokud nemáme chuť neustále odhánět dotěrné mouchy, včely nebo jiný létající hmyz, ...


Zasklení balkónu nebo lodžie bez zádrhelů 3  fotek

Zasklení balkónu nebo lodžie bez zádrhelů

Uvažujete o tom, že si necháte zasklít balkón nebo lodžii? Děláte dobře! Získáte tak další obytný prostor, zvýšíte hodnotu svého bytu, zlepšíte tep ...


Konec průvanu pode dveřmi 11  fotek

Konec průvanu pode dveřmi

Podzim je ten správný čas pro to zbavit se meluzíny pode dveřmi. Průvan, to není jenom zima, ale unikající teplo a to jsou vyhozené korunky. Průvan po ...


Výměna kování může být hračka. Posuďte sami! 12  fotek

Výměna kování může být hračka. Posuďte sami!

Kování je hlavně okenní klička, malá často nenápadná, která má ale důležitou funkci u každého okna. Otočením okno otevřeme, zavřeme, nebo můžeme po ...


Těsnění na okna od tesa tape

Začala se vám mírně pohybovat záclona a u nohou vás mrazí? Je čas na gumové těsnění vhodné především pro venkovní okna a dveře. Ochrání před průvanem, ...

Tesa Powerstrips drží pevně 15  fotek

Tesa Powerstrips drží pevně

Vlastně to vůbec není k smíchu: v humoristické knížce Jerome Klapky Jerome „Tři muži ve člunu o psu nemluvě“ se můžeme dočíst, jak to vypadá, když str ...


Instalaci sítí v hliníkovém rámu tesa zvládne každý 29  fotek

Instalaci sítí v hliníkovém rámu tesa zvládne každý

Přistěhovala jsem se do bytu po dědovi a babičce, kde sice byla nová okna, ale chyběly sítě proti hmyzu. Když staroušci nechali vyměnit okna, asi n ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×