Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Umyvadlová skříňka v koupelně

Umyvadlová skříňka v koupelně

Koupelnové skříňky pod umyvadlo nabízejí v koupelně dostatek prostoru a úložného místa. Svým designem a barvou nám můžou i z obyčejné koupelny vytvořit obdivovaný kousek bytu. Pro koupelnové skříňky je velmi důležitý použitý materiál, který musí být odolný vůči vodě a vlhku, ale také s možností snadné údržby.

reklama

Před samotným výběrem umyvadlové skříňky si je nutné uvědomit, co všechno v ní má být umístěno. Důležitý je i rozměr, jak jednotlivé jednoduché skříňky, kterou budeme pořizovat do menších koupelen, nebo soustav skříněk, vhodných pro rozměrově větší koupelny. Můžeme si vybírat mezi řadou tuzemských nebo zahraničních výrobců nebo dle oblíbeného výrobce či designéra. Skříňky mohou být otevřené ve formě polic nebo naopak uzavřené různými dvířky nebo kombinace obojího.

Skříňky, umístěné v prostoru pod umyvadlem, jsou ideálním řešením prostoru. Mohou být sestaveny z několika menších zásuvek, které umožňují snadnou manipulaci a přístup k uskladněným věcem. Nebo ze zásuvky a dvoudveřové skříňky, ve které lze umístit i objemnější předměty, jako jsou čisticí prostředky, prací prostředky nebo aviváže. Často bývá úložný prostor i na skříňce, kde je prostorná povrchová deska, pro odložení kulmy nebo holicího strojku.

Koupelnové skříňky mohou být umístěny na nohách totožných s nábytkem nebo opatřeny pojízdnými kolečky, které nám umožní snadnější posun a tím i úklid.

Kombinované koupelnové skříňky využijeme v menším prostoru. Do police můžeme ukládat osušky a ručníky a v uzavřeném prostoru můžeme skladovat třeba čistící prostředky.

Pokud chceme udržet dlouhou životnost a stálou čistotu, je dobré vybírat závěsné typy skříněk, ty nejsou vystavovány vodě, která zůstane na podlaze po sprchování nebo po havárii, např. vyplavení koupelny od pračky.

Pokud máme v koupelně dostatek prostoru a máme vícečlennou domácnost, velmi oceníme dvojitá umyvadla, především při každodenním ranním shonu.

Ne každý má možnost mít koupelnu velkou dle svých představ, ale i přesto můžeme málo prostornou koupelnu opatřit vhodným nábytkem.

Materiál koupelnových skříněk

Plasty používané pro koupelnový nábytek jsou už minulostí, v současné době se používají materiály moderní a odolnější, které se vyznačují kvalitou a snadnou údržbou.

Laminovaná dřevotřísková deska

Tato deska je zakončena fólií, což je technika papíru namočeného v melaminové pryskyřici. Tento materiál, který je znám též pod zkratkou LTD, umožňuje variace barevných provedení, různé stupně lesku s různými designy. Velmi snadno se udržuje pro svůj hladký povrch. Technologie LTD zabraňuje pronikání vlhkosti a drobným poškozením.

Dřevovláknité desky MDF

Tato deska je z přírodnějšího materiálu, do kterého lze frézovat různé motivy, je kompaktní struktury s dobrou tvarovou upracovaností. Povrchová úprava je řešena kašírováním, lakováním nebo polaminováním.

Mořený masiv

Nejčastěji je užíván smrk, který je mořený do různých odstínů. Tento nábytek je jednoduchý a vzdušného stylu, který nám celou koupelnu promění do středomořského stylu.

Masiv

Nejčastějším materiálem je cedr, který dotváří teplo v prostoru a jeho jednoduchost a čistota tvaru oživí každou koupelnu. Pokud chceme nějakou kombinaci můžeme masiv kombinovat s deskou, která je ze stejného materiálu jako obklad vany.

Masivní bukové dřevo mahagonového typu

Provedení prosklených dvířek v kombinaci s masivním bukovým dřevem v mahagonovém odstínu dodá koupelnovému nábytku nádech luxusu.

Materiál pro úchytky skříněk

Převážně se používá plast nebo chrom, který je odolný vůči vlhku a vodě. Úchytky, vyrobené v podlouhlé variantě, umožňují snadnější manipulaci. Může být použita i keramika, která dodá koupelnovému nábytku retro styl.

Koupelnový nábytek dodá koupelně šmrnc a útulný vzhled. Vše bude přehledně a úhledně uklizené. Moderní materiály nám usnadní jeho údržbu a koupelnový nábytek bude působit vždy čistě a udržovaně. Můžeme si jej vybrat v luxusním, moderním, retro či klasickém stylu, z jednotlivých kusů či sestav. Koupelnový nábytek nám udělá z koupelny místo, ve kterém budeme ráno i večer trávit rádi svůj čas a pokud budeme mít návštěvu, jistě ocení jeho kvality a my se nebude mít za co stydět. Pokud vybereme odolné materiály a zpracování, mohou nám koupelnové skříňky vydržet několik dlouhých let nebo do té doby, dokud se nerozhodneme pro malou či radikální změnu.

Autor: Šárka Miškovská (text), Depositphotos (foto)

Související články

Úložné prostory v koupelně 13  fotek

Úložné prostory v koupelně

Koupelna je specifický prostor. Dříve na ni nebyl kladen takový důraz, takže starší domy a panelové zvlášť disponují malinkým prostorem, kam se sna ...


Není koupelny bez umyvadla 20  fotek

Není koupelny bez umyvadla

Umyvadlo patří v každé domácnosti k nejpotřebnějším zařízením, a čas od času se tudíž musí i vyměnit za nové. Ať už proto, že je léty častého používán ...


Skříňka do koupelny 18  fotek

Skříňka do koupelny

Nesehnali jste koupelnovou skříňku na míru, nelíbí se vám ty prodávané, nebo chcete ušetřit? Pak stačí přiložit ruku k dílu a za den je hotová skříňka ...


Malá koupelna – tvrdý oříšek 7  fotek

Malá koupelna – tvrdý oříšek

Malé koupelny jsou problémem především starších panelových bytů, přesto nebo právě proto patří k nejrozšířenějším. V posledních letech se však přece j ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
0
Reklamace vany Bette Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
instalace sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Paneláková koupelna svépomocí Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milan
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
0
Romana Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Romana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×