Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Snadno, rychle a s velkým efektem: zvukově izolační desky Wolf

Snadno, rychle a s velkým efektem: zvukově izolační desky Wolf

Jednoduchá manipulace, zpracovatelnost, enormní úspora místa a snadná montáž – to jsou hlavní benefity, které díky revoluční technologii nabízí zvukově izolační desky Wolf ze systému Compri tuzemské firmy Ciur.

reklama

Překonaná fyzika se zvukově izolačními deskami

Fyzikální zákonitosti jsou neoblomné: čím hutnější a objemnější je materiál, tím větší je jeho zvuková pohltivost. Takový požadavek může být u dodatečného odhlučnění interiéru, u rekonstrukcí nebo půdních adaptací velkým problémem. Unikátní řešení z tohoto hlediska přináší akustické desky Wolf PhoneStar s patentovanou strukturou firmy Ciur. Jejich využití je mnohostranné: jsou určené pro vnitřní izolaci podlah, stěn a stropů a ve srovnání s jinými systémy se vyznačují neuvěřitelným poměrem tloušťka desky/zvukově izolační výkon. Masivnost konstrukce - hutnost a váha, jsou tu nahrazeny důmyslem a volbou materiálů.

Zvukově izolační desky Wolf PhoneStar v konstrukcích podlah snižují kročejový hluk nesený konstrukcí až o 33 dB. Jde o pokládku suchou cestou s vyloučením mokrých procesů. Desky jsou ihned pochozí a bez časových prostojů může být položena finální podlahová krytina např. plovoucí podlaha. Pro zvýšení účinku se pod desky ještě rozprostře separační vrstva v podobě netkané textilie s vyšší objemovou hmotností.

Jsou velmi výkonné…

Řešení spočívá v unikátním patentu využívajícím těžkou hmotu v podobě sypkého křemičitého písku, který vyplňuje vnitřní prostor dvou nebo třívlnného komorového kartonu. Zvuková vlna pak prochází až sedmi vrstvami kartonu a šesti vrstvami písku. Zrnka se rozkmitají a změní tak zvukovou vlnu na pohybovou energii. K průniku na druhou stranu desky pak už zvuk nemá energii. Technologie umožňuje izolovat zvuk v celém frekvenčním spektru a zejména při nízkých kmitočtech, což je ta část zvukového spektra, která nás svým hlukem obtěžuje nejvíce. Desky Wolf PhoneStar jsou díky tomu schopny zlepšit kročejový útlum až o 33 dB a útlum zvuku až o 36 dB. Je to obdivuhodné číslo, vezmete-li v potaz, že v bytových domech je požadavek na zvukovou izolaci mezi byty 53 dB.

… a ultra tenké

Další výhodou patentové konstrukce je minimální tloušťka desek Wolf: 10, 12,5 resp. 15 mm podle typu desky. Desky jsou tedy obzvlášť výhodné tam, kde je potřeba šetřit místem. Touto deskou například efektivně odhlučníte podlahu a přitom nevznikne schod a při montáži na stěnu vám konstrukce nabude o pouhých 40 mm. To je pro panelové domy, kde jsou problémy s odhlučněním podlahy (problém schodu) nebo stropu (velmi nízké) v současné době nejoptimálnější řešení na trhu. To samé platí například pro potřeby malých bytových jednotek, kde je místo velmi vzácnou komoditou.

Aplikace

Desky jsou dodávány ve standardizovaném rozměru 1250x625 mm nebo 1200x800 mm, takže je snadno naložíte do auta nebo dodávky. Montáž probíhá suchou cestou. Systém je kotven pomocí akustických hmoždinek Herkules na bázi skelných vláken. Tyto hmoždinky minimalizují zvukové mosty. Jedna deska je kotvena 12 ks akustických hmoždinek, které jsou vhodné pro upevnění do většiny zděných a masivních konstrukcí.

Stropní konstrukce jsou řešeny nosným roštem a následným opláštěním. Dutinu vymezenou roštem je třeba vždy doplnit pohltivým izolačním materiálem. Následně se montují na rošt zvukově izolační desky Wolf PhoneStar a finální vrstva sádrokartonu. Minimální tloušťka konstrukce je 95 mm. Podhledová konstrukce výrazně zlepšuje akustické parametry původní stropní konstrukce.

Finální sádrokartonová deska se pak šroubuje pouze do desek Wolf. Nevznikají tak žádné zvukové mosty. Desky se dají řezat na požadovaný formát zalamovacím nožem nebo přímočarou pilou. Následně se do stěny dají vrtat běžné hmoždinky, přidělávat skobičky i háčky.

Akustické desky Wolf jsou cenově dostupné a výhodné, jejich aplikace pak rychlá a nenáročná. Desky jsou naprosto ekologicky nezávadné – karton a křemičitý písek, a kromě výrazných zvukově izolačních vlastností mají díky výplni i schopnost akumulační, takže přispívají navíc i k vylepšení tepelně izolačních vlastností interiéru.

Pokud chcete zlepšení zvukové pohody ve vašem domě svěřit do rukou profesionálů, zkontaktujte realizační tým na www.vseproizolace.cz. Najdete zde i postup, jak na montáž akustických desek Wolf svépomocí.

Autor: Ing. Michal Řehulka (text), CIUR (foto)

Související články

Akustický komfort je základem domácí pohody 5  fotek

Akustický komfort je základem domácí pohody

Nadměrná hladina hluku může vést k vážným zdravotním problémům, počínaje poruchami spánku, srdečními potížemi a konče poruchami imunitního systému. ...


Skladba o izolaci, která funguje 4  fotek

Skladba o izolaci, která funguje

„Skladba“ o špičkovém souznění izolace a parobrzdné fólie v oblasti ekologického zateplení. Harmonické tóny jsou v podání spokojených stavebníků. ...


Systém materiálů pro izolace tepelné i akustické - to je COMPRI 5  fotek

Systém materiálů pro izolace tepelné i akustické - to je COMPRI

Stavba nebo rekonstrukce domu je náročná ve svém průběhu nejen finančně, časově, ale už i při projektování a výběru materiálů. Pokud má být garantován ...


Jak (ne)klimatizovat novinovým papírem 5  fotek

Jak (ne)klimatizovat novinovým papírem

V horkém létě toužíte po chladu klimatizace, v zimě zas u kamen chcete šetřit za topení. Řešení může být jednoduché a ekonomicky výhodné. Přináší j ...


Zasoutěžte si o poukázku na výhodný nákup izolačních desek Wolf a dárkové předměty 2  fotek

Zasoutěžte si o poukázku na výhodný nákup izolačních desek Wolf a dárkové předměty

Panelákový byt, bytový dům, dřevostavba... a dokonalé ticho! Že se to úplně neslučuje? S izolačními deskami Wolf od společnosti CIUR si i v hlučném ...


Díky deskám Wolf neuslyšíte žádného souseda 7  fotek

Díky deskám Wolf neuslyšíte žádného souseda

Nadměrný hluk bývá doma velice nepříjemný. Nikomu se nechce v bytě poslouchat, jak soused hraje na piano nebo poslouchá domácí kino. Ani dupající děti ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×