Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Termoizolační těsnění, lišty a fólie tesamoll®

Termoizolační těsnění, lišty a fólie tesamoll®

Studený vzduch zvenku si velmi snadno najde cestu do vašeho domova. Ať už skrz špatně těsnící okna a dveře nebo skrz jednoduchou okenní tabuli či vstřebáváním tepla z vašeho obydlí do studených zdí domu. Zbytečně pak musíte platit vyšší částky za vytápění a energie. Řešení je přitom velmi snadné. V široké nabídce produktů tesamoll® najdete samolepicí gumové těsnění na okna a dveře v různých profilech dle velikosti mezery, kartáčové lišty pod dveře a další speciality, které vám ušetří spoustu peněz!

reklama

Gumové a silikonové těsnění

K nejčastějším únikům tepla dochází kolem oken. Příčinou jsou buď stará špatně těsnící okna, nebo sice okna nová, ale ne moc kvalitní. Gumové nebo silikonové těsnění tesamoll® si hravě poradí s utěsněním mezer kolem oken a dveří až do 7 mm. Dle velikosti mezery volíte mezi různými profily těsnění, D-profil je určený pro mezery od 3 do 7 mm, P-profil pro mezery od 2 do 5 mm a E-profil pro škvíry od 1 do 3,5 mm. Silikonové těsnění se přizpůsobí mezerám od 1 do 7 mm. Mezeru mezi oknem a rámem změříte snadno pomocí plastelíny tak, že plastelínu umístíte na hranu okna v místě, kde fouká, a okno zavřete. Poté okno otevřete a změříte, na kolik milimetrů vám okno plastelínu sevřelo. Účinnost a míra úspory gumového těsnění tesamoll® byly prověřeny dvěma nezávislými instituty s velmi pozitivními výsledky. Úspora při použití těsnění tesamoll® na okna a dveře dosahuje u menších mezer až 20% ročních nákladů na energie, v případě větších mezer dokonce až 40% úsporu.

Kartáčové lišty pod dveře

Chladného vzduchu proudícího pod dveřmi a věčně studených nohou se rychle zbavíte pomocí tesamoll® kartáčových lišt pod dveře. Samolepicí kartáčové lišty připevníte bez nutnosti vrtání a použití šroubů a hřebíků, stačí odstranit krycí pásek lepidla a lištu pevně na dveře přitisknout. Kartáčové lišty tesamoll® s vysoce kvalitními nylonovými štětinami vám poskytují ochranu nejenom před chladem, ale i prachem. Pro větší mezery pod dveřmi až do 22 mm je vhodná dvojitá role pod dveře tesamoll®. Dvojitou roli pouze zasunete pod dveře, případně zastřihnete na požadovanou velikost a máte hotovo.

Termoizolační fólie na okna

Zkusili jste si někdy přiložit ruku k okenní tabuli? Hned ucítíte chlad, který se k vám dostává zvenku a způsobuje, že musíte otočit termostatem na vyšší teplotu. Termoizolační fólie na okna tesamoll® je průhledná izolační fólie, která se pomocí oboustranné lepicí pásky připevní okolo rámu skleněné tabule a vytvoří tak vzduchový polštář, jenž poskytuje izolaci odpovídající další skleněné tabuli. Termoizolační fólie tesamoll® zabraňuje studenému vzduchu zvenku ochlazovat vzduch uvnitř a navíc výrazně omezuje rosení oken.

Vyšší účinnost vytápění

Náklady za vytápění snížíte používáním odrazové fólie za radiátor tesamoll®. Pěnový materiál fólie s hliníkovým povrchem omezuje ztrátu tepla tím, že odráží tepelnou energii z radiátorů zpět do místnosti. Fólii za radiátor pouze zasunete. Nebude tak docházet k úniku tepla skrze zdi za radiátorem.

Kompletní nabídku těsnících produktů tesamoll® najdete na webových stránkách www.tesa-tape.cz. K dostání jsou ve vybraných řetězcích, obchodech pro kutily a e-shopech.

Fotogalerie k článku:

Autor: tesa tape (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Dodatečné utěsnění dveří či oken 12  fotek

Dodatečné utěsnění dveří či oken

Oknem či pode dveřmi profukuje a vy to chcete ještě honem napravit?Vyberte si ten správný typ profilového nebo komůrkového těsnění a najděte pár minut ...


Konec průvanu pode dveřmi 11  fotek

Konec průvanu pode dveřmi

Podzim je ten správný čas pro to zbavit se meluzíny pode dveřmi. Průvan, to není jenom zima, ale unikající teplo a to jsou vyhozené korunky. Průvan po ...


Powerstrips DECO - snadná dekorace pro vaše okno 9  fotek

Powerstrips DECO - snadná dekorace pro vaše okno

Mám ráda dekorace v oknech. O Vánocích to jsou samozřejmě lampičky, o Velikonocích různá vajíčka a věnečky, během roku pak to, co mě momentálně zaujme ...


Viessmann radí: Jaké jsou alternativy vytápění? 2  fotek

Viessmann radí: Jaké jsou alternativy vytápění?

Plánujete renovaci domu nebo zařizování novostavby, ale nejste si jistí, jaký typ vytápění pro vás bude nejlepší? Poradíme vám! Nabídneme vám hned ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×