Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jarní hledání talentů: Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO má další finalisty

Jarní hledání talentů: Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO má další finalisty

Jarní postupová kola soutěže SUSO, která proběhla napříč Českem i na Slovensku, potvrdila, že i když tradiční řemeslo prochází krizí, nové talenty se stále rodí. Největší nezávislá soutěž během března a dubna našla své finalisty oboru truhlář a zedník v postupových kolech v Olomouci, Hradci Králové a Nitře. Pro porotu i diváky připravili soutěžící studenti atraktivní podívanou.

reklama

Březnové postupové kolo v Hradci Králové, které finančně a organizačně podpořil Královéhradecký kraj, mělo za úkol najít dvě nejlepší družstva z obou oborů, kteří postoupí do velkého finále konaného na zářijovém veletrhu FOR ARCH. „Hradec Králové je destinace, kam se SUSO vrací velmi rádo. Velmi slušná účast škol, výborná návštěvnost, příjemné prostory,“ řekl manažer soutěže David Surmaj.

V Kongresovém centru ALDIS se o postup do finále utkalo šest družstev oboru truhlář a sedm v oboru zedník. Hana Šimánová ze společnosti XELLA CZ, hlavního partnera soutěže, uvedla: „Jsme rádi, že počty družstev se nepatrně zvedají. Doufejme, že se v oboru zedník blýská na lepší časy a Xella může být tím motorem, který tomuto zvratu napomáhá.“

Zedničinu v královéhradeckém postupovém kole nejlépe zvládli Matouš Adamec a Erik Sklenář z SPŠS akademika S. Bechyně Havlíčkův Brod, v nepatrném závěsu za nimi si pro druhé místo došli Milan Šťastný a Michal Nič ze SOŠ a SOU Vocelova z Hradce Králové. Třetí skončili Vojtěch Hálek a David Vinkler z Integrované střední školy v Semilech.

Nejšikovnějšími studujícími truhláři se stali Karel Daneš a David Pelikovský ze Střední školy Kateřinky – Liberec, druhé místo získali Daniel Jirák a Josef Vele z ISŠ Semily. Bronz skončil u dvojice Michal Rak a Michal Mrázek z SŠUAŘ z Prahy. Soutěžní výrobky truhlářů, koše na deštníky, byly darovány nadaci Veroniky Kašákové.

Finalisty už má i Olomouc

V olomouckém postupovém kole soutěže SUSO se na výstavišti utkalo o postup do finále na veletrh FOR ARCH celkem sedm truhlářských družstev a devět týmů oboru zedník. Účast, ale i zručnost budoucích řemeslníků potěšila organizátory i partnery. „SUSO se po letech vrátilo do Olomouce na výstavu Stavotech. Návrat to byl úspěšný. Příjemná výstava, dobrá návštěvnost, zkrátka skvělá prezentace řemesla na Moravě,“ řekl manažer soutěže David Surmaj. Martin Bureš ze společnosti LB Cemix, hlavního partnera akce, dodává: „Těší nás, že technologie nanášení šlechtěných omítek mladým klukům jde. Je znát, když je možnost pracovat s mladými zedníky, kteří mají zájem o řemeslo, pak se výsledek zkrátka dostaví.“

Truhlářskému oboru vévodila dvojice Petr Jahoda a Ondřej Klíger ze SOŠG Staré Město, druhé místo si svou zručností vybojovali Petr Drozd a Jan Fuciman ze SŠ řemesel Frýdek – Místek a třetí skončili Vojtěch Kubját s Pavlem Hartlem z Masarykovy SŠ Letovice.

Jako nejtalentovanější budoucí zedníci se v Olomouci ukázali Josef Čech a David Lamáček ze SOU Kyjov, v těsném závěsu s jednobodovým rozdílem obsadili druhé místo Michal Horák a Michal zelený z Masarykovy SŠ Letovice. Na třetím místě skončili jejich spolužáci Roman Dostál a Roman Dobeš. Postupové kolo podpořil finančně i organizačně Olomoucký kraj.

Nadějné talenty předvedlo i Slovensko

Šestý ročník SKILLS SLOVAKIA & SUSO v rámci 23. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, který se konal na konci dubna na výstavě Gardenia v areálu Výstaviska Agrokomplex Nitra, představil 24 talentovaných řemeslníků, a to 6 družstev truhlářů a 6 družstev zedníků. Organizátory akce Skills Slovakia jsou Štátny inštitút odborného vzdělávania a společnost ABF, a.s., které dlouhodobě usilují o zvýšení zájmu o tradiční řemesla mezi mladými lidmi. Výrobky soutěžících byly darovány na charitativní účely do Liečebného výchovného sanatoria v Nitre.

Jako nejzručnější truhláři se představili Matej Ševčík a Ján Geletka ze SOŠ drevárska Spišská Nová Ves, druhé místo obsadili Patrik Dritomský a Denis Štrblík ze SOŠ obchodu a služieb Trnava, třetí skončili Patrik Straka a Adam Letko ze SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žilině.

Medailové pozice oboru zedník získali zlatí Michal Kovalčík a Patrik Bjalončík ze SOŠ Jarmočná Stará Ľubovňa, stříbrní Filip Lovíšek a Jakub Kún SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žilině a Patrik Chren a Samuel Nagy ze SOŠ stavebná z Nitry.

Velké finále 23. ročníku SUSO ale teprve přijde! Soutěžní přehlídka stavebních řemesel vyvrcholí v září rámci jubilejního 30. ročníku veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA.

Více informací na: www.suso.cz.

Autor: ABF (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Třicátý FOR ARCH 2019 uvede kontraktační den pro odborníky 3  fotek

Třicátý FOR ARCH 2019 uvede kontraktační den pro odborníky

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH vstupuje do svého 30. ročníku. I letos se bude konat v PVA EXPO PRAHA v Letňanech, a to od 17. do 21. září 20 ...


Soutěž SUSO našla zlaté jihočeské ručičky mezi budoucími zedníky a truhláři 6  fotek

Soutěž SUSO našla zlaté jihočeské ručičky mezi budoucími zedníky a truhláři

Poctivé řemeslo je element, bez kterého se neobejde ani moderní civilizace. To si uvědomují organizátoři Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO ...


Škola mistrů startuje svůj další ročník 2  fotek

Škola mistrů startuje svůj další ročník

Pokud se pohybujete v oboru stavebnictví, přivítáte možnost účastnit se dalšího ročníku Školy mistrů. Série seminářů odstartovala 11. února a potrv ...


Stavba příčky z tvárnic Ytong v pěti krocích 8  fotek

Stavba příčky z tvárnic Ytong v pěti krocích

Pokud hledáte nenosné řešení pro rozdělení místnosti do maximální výšky 2750 mm, pak jsou pro vás příčky z tvárnic Ytong ideálním řešením. Pod znač ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×