Právě soutěžíme o:
praktické dárky od Cemixu praktické dárky od Cemixu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Spolehlivý pomocník lepí a tmelí

Spolehlivý pomocník lepí a tmelí
Možná že nějaký historik v budoucnosti označí první dekádu našeho tisíciletí jako věk lepidel. Je totiž fakt, že spoustu věcí, které jsme dřív museli přitlouct, přišroubovat nebo přivařit, dnes rychle a snadno prostě přilepíme. Odpadá tak řada dalších činností, například vrtání, a práce je neporovnatelně přesnější a čistší. Firma Soudal přináší do této oblasti řadu zajímavých výrobků.
reklama

Třikrát o lepidlech: lepí a tmelí

Modrý FIX ALL CLASSIC využijeme doma, na stavbě a nebo třeba v autě ktmelení a lepenísavých i nesavých materiálů. Protože je svým způsobem univerzální, nahrazuje celé řady dřívějších specializovaných lepidel. Přilne totiž na beton, omítky, přírodní i umělý kámen, dřevo a dřevotřísku. Ovšem problém mu nečiní ani laminát, plasty, polystyren, PVC, korek, minerální i skelná vata, železo, olovo, zinek, měď, hliník, sklo, obklady a dlažby, sanitární keramika, porcelán, zrcadla a mnoho dalších. Nedrží jenom na PE, PP a Teflonu.

Je to neutrální, vysoce kvalitní, pružný lepicí tmel, s nímž můžeme lepit nejen vlhké povrchy, ale dokonce i pod vodou. Venku povětrnosti odolává dobře, podobně jako nejrůznějším chemickým hrozbám. Tvrdne rychle, ale přesto zůstává pružný, je bez zápachu a plísně se mu vyhnou.

Podobně univerzální v použití je i červený FIX ALL HT (HIGH TACK) SOUDAL. Vyznačuje ho vysoká počáteční přilnavost za všech podmínek. Spoj je vysoce pevný, odolává stárnutí, vytvrzuje se i za nízkých teplot a také ho lze hned po aplikaci přetírat.

Ale co tam, kde slepené součástky spoj nepřekryjí, takže zůstane patrný a z nějakého důvodu ho nemůžeme přetřít? Pro takové situace by se nám hodilo „neviditelné“ lepidlo. V rodině lepících tmelů Soudal je i transparentní FIX ALL CRYSTAL SOUDAL (bleděmodré balení), stoprocentně průhledný, neutrální, vysoce kvalitní, pružný lepicí tmel. Vhodný je pro spojování širokého spektra materiálů v interiéru i exteriéru. Maximální pevnost získá po pěti dnech.

Jak se s tmely pracuje

Na velké balení používáme standardní aplikační pistoli, ale k dispozici především pro menší opravy máme balení PRESSPACK s páčkou, které nám umožňuje velmi přesné dávkovánítmelu do spáry. Práce je opravdu snadná: podklad očistíme od prachu, nečistot a nesoudržných vrstev. Stiskem spouště a pohybem ruky ve směru spáry rovnoměrně vymáčkneme přiměřené množství tmelu do spáry. Povrch hned uhladíme stěrkou nebo prstem namočeným v mýdlové vodě nebo v Jaru. Pokud by byla spára širší než pět milimetrů, uděláme lépe, když okraje tmelu vymezíme maskovací páskou. Po prvním uhlazení pásku sejmeme a znovu spáru prstem uhladíme.

Podobně postupujeme při lepení. Množstvím naneseného lepicího tmelu určíme výsledné vlastnosti spoje, čím víc tmelu, tím bude výsledný spoj pružnější. Po vytvrzení by ale vrstva neměla být silnější, než jeden až pět milimetrů. Stiskem páčky opět Fix ALL Classic naneseme v bodech nebo pruzích a lepené materiály spojíme lehkým tlakem. Pokud chceme zachovat větší vrstvu tmelu, použijeme distanční podložky a zafixujeme po dobu potřebnou k jeho vytvrzení.

V koupelně Presspack použijeme k estetickému zakončení či utěsnění spár sanitární keramiky. Plísně se jich ani v tomto náročném prostředí určitě netknou. Okraj spár opět vymezíme maskovací páskou a pak spouští naneseme tmel, povrch srovnáme, odstraníme pásku a prstem namočeným v mýdlové vodě definitivně uhladíme.

Tip:

Při lepení zrcadel použijte pro počáteční fixaci a zachování distance od stěny oboustranně lepicí Upevňovací pásku Soudal.

Více na www.soudal.cz.

Autor: Jiří Jan a Soudal (text), Soudal (foto)

Související články

Snadné opravy dřeva pomocí tmelení 8  fotek

Snadné opravy dřeva pomocí tmelení

Praskliny v trámech nemusí být vždy na škodu a vypadají zajímavě. Chalupě nebo srubu dodají šmrnc a působí přirozeně, bez umělých továrních dokonal ...


T-REX - Lepidlo a tmel v jednom

V každé domácnosti se občas vyskytne něco, co je potřeba přilepit, nalepit, zatmelit. Dlouhou dobu byly na trhu výrobky, které byly určené výhradně k ...

Chemická kotva od Soudalu

Potřebujete například připevnit na zeď držák na televizi a chcete mít jistotu, že upevnění bude držet jako skála? Výborným řešením je pro vás chemická ...

Akrylové tmely 5  fotek

Akrylové tmely

Akrylový tmel je velmi užitečný pomocník při stavbě i rekonstrukci, ale i v případě, že chcete vyplnit spáry a drobné praskliny ve stěnách nebo na sád ...


Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn 9  fotek

Click & Fix – upínací systém pro aplikaci pistolových pěn

K lepení, spojování materiálů a vyplňování otvorů existuje velké množství pěn, jejichž použití usnadňuje a urychluje práci. Zároveň ji činí relativně ...


S chytrou stavební chemií ani mráz nevadí 16  fotek

S chytrou stavební chemií ani mráz nevadí

Dřív se sezonní zedníci od listopadu do března vraceli ze staveb domů a věnovali se hospodářství, protože vzít do ruky fanku, lžíci a hladítko se neda ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×