Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Aku nářadí Ryobi - spousta nářadí na jeden akumulátor

Aku nářadí Ryobi - spousta nářadí na jeden akumulátor
AKU nářadí Ryobi se systémem One Plus vychází z vynikajícího nápadu, totiž aby všechno nářadí napájela jediná kompatibilní baterie. To je dobrá zpráva pro všechny, kterým už zmatek způsobovaný sbírkou různých baterií a nabíječek opravdu není po chuti. Tento systém oceníme zejména v případech, kdy potřebujeme různé nářadí, jemuž jednoduchým pohybem měníme baterii a ke kterému by bylo obtížné přivádět elektrický proud. My jsme některé Aku nářadí ONE+ systému využili při montáži zahradního domku, a přesvědčili se, že i bez kabelů má dostatek kapacity, aby zvládlo všechno to potřebné řezání, broušení a vrtání.
reklama

Americkou firmu RYOBI, která systém ONE+ nabízí, u nás zastupuje společnost Garland. Nářadí je ve špičkovém designu a kvalitě, má i příznivou cenu. Jednotlivé kusy bez baterie lze dokupovat samostatně a postupně, podle vaší potřeby.

Výhody AKU nářadí ONE+

Díky systému One Plus nebudete potřebovat nadbytečné baterie a nabíječky, a navíc další nástroje si budete moci kupovat bez nich. A vzhledem k tomu, že na AKU nářadí je nejdražší baterie, nebudou ušetřené částky zanedbatelné. Pokud pracujete s nářadím často, uděláte nejlépe, když pořídíte dva akumulátory – jeden se nabíjí a s druhým pracujete.

Nástroje se systémem ONE+

Systém ONE+ obsahuje 24 modelů nářadí a 6 modelů zahradní techniky. Patří sem například Aku ocasová pila s univerzálním řezným listem vhodným k řezání různých druhů materiálu. Hloubka prořezu dřeva je 60 mm. Tato ocaska má systém rychlé výměny pilového listu, aniž byste k tomu potřebovali nástroj. Změna rychlosti a brzda motoru jsou elektronicky regulovány.

Nabíječky a baterie RYOBI ONE+

18V baterie Ryobi jsou připojitelné ke všem šestnácti nástrojům systému ONE+. Standardní niklokadmiová baterie 18 V s velkou výdrží je v odolném a trvanlivém pouzdru. Nabíjí se 60 minut. Lithiová baterie 18 V: Lithium iontový akumulátor má dvojnásobně delší dobu provozu než NiCd akumulátor a je asi o pětinu váhy lehčí. Vyznačuje se stálou a konstantní kapacitou po celou dobu provozu akumulátoru, a to i při větším zatížení. Má vestavěnou indikaci stavu nabití a minimální samovybíjení.Univerzální rychlonabíječka ONE+ RYOBI, kterou lze použít jak pro lithium iontové akumulátory, tak i pro niklokadmiové akumulátory. Nabíjení trvá u lithium iontového akumulátoru 60 minut, u niklokadmiového 45 minut. Nabíječka má indikaci stavu nabití.

Aku přímočará pila

Přímočará pila, lidově šukalka, je opatřena laserovou vodící čárou pro přesnější dlouhé řezy. Má čtyři stupně nastavení předkmitu, systém rychlé výměny pilového listu bez nutnosti použití nástroje, elektronickou regulaci změny rychlosti a ochranu proti odštěpování a vytrhávání třísek. Maximální hloubka prořezu dřeva je 40 mm. Křoví, které by stavbě zahradního domku překáželo, touto přímočarkou rychle vymýtíte, a nejen to. Cokoliv potřebujete přiříznout, vyříznout…

Aku úhlová bruska

Úhlová bruska, neboli flexa, či lidově rozbrušovačka, svůj název získala podle umístění řezného kotouče kolmo k ose pohonné jednotky. Aku flexou Ryobi jsme zcela snadno odřízli 60mm pozinkovanou trubku, kterou se vyrovnává výška zemních vrutů Krinner v případě nerovnosti terénu.

Zemní vruty jsme při stavbě zahradního domku použili namísto namáhavé stavby betonových základů. Akumulátor flexy je otočný o 270°, průměr brusného kotouče 115 mm a přídavnou rukojeť lze namontovat ve třech polohách.

Aku ruční okružní pila

Mafl má silný motor s vysokým výkonem a pro vaši ochranu bezpečnostní aretaci při zapnutí. Díky ultratenkému profilu řezného kotouče TCT budete mít jen malé množství odpadu, navíc na nástroj můžete nasadit nástavec pro odsávání pilin.

V případě stavby zahradního domku jsme maflem krátili trámky a podlahová prkna. Dále je vhodný i pro práci s laminem a dřevěnými deskami. Průměr pilového kotouče je 150 mm, vnitřní průměr 10 mm.

Aku vrtací šroubováky, utahováky, příklepové vrtačky

Součástí systému ONE+ mohou být různé druhy vrtaček, počínaje rázovým utahovákem, jehož rázový mechanismus umožňuje pracovat i s dlouhými šrouby a vruty do dřeva a jehož předností je rychloupínací šestihranné sklíčidlo na bity, pravý i levý chod a svítilna s LED diodou k osvětlení pracovní oblasti. Přes Aku šroubovák Shorty, jehož velikost sklíčidla je jen 10 mm a výkonová kapacita vrtání do dřeva - 20 mm a do oceli 10 mm. Až po Aku vrtací šroubovák s příklepem s třístupňovou převodovkou a rychlým přepínačem volby šroubování, vrtání, vrtání s příklepem a magnetickou odkládací plochou pro bity a šrouby. A také Aku vrtací kladivo s rázovou energií úderu 1,5 J. Má duální mód pro vrtání v různých materiálech, s příklepem nebo bez a je vhodný i pro práci ve stísněných prostorech nebo nad hlavou.

Aku vrtací šroubovák s dvourychlostní automatickou převodovkou

Aku vrtací šroubovák má silný motor, 24 stupňů nastavení utahovacího momentu, rychloupínací sklíčidlo 13 mm,1500 ot./min., elektronickou brzdu motoru, levý i pravý chod, magnetickou odkládací plochu pro bity a šrouby, pogumovanou antivibrační plochu držadla, elektronickou ochranu baterie proti přetížení.Tímto nástrojem jsme snadno a rychle zašroubovali všechny vruty potřebné k montáži srubového zahradního domku, připevnili prkna podlahy a upevnili veškeré kování dveří i oken.

Více o nářadí Ryobi, vyrobené pro systém ONE+, k němuž patří i vibrační bruska, excentrická bruska, hoblík, vytlačovací pistole na tmel a stříkací pistole, se dozvíte na www.ryobi-powertools.cz.

Autor: Med (text), Pavel Zeman (foto)

Klíčová slova:


Související články

AKU technika, nástroj moderního zahrádkáře 5  fotek

AKU technika, nástroj moderního zahrádkáře

AKU technika prošla bouřlivým vývojem. Z nepříliš výkonných přístrojů se přetvořila na vysoce moderní pojetí zahradní techniky. Nabízí jednoduchou ...


Zahradní lavice s novou lazurou 21  fotek

Zahradní lavice s novou lazurou

Dřevěná lavice po babičce stávala původně v kuchyni, babička si na ni stavěla kastroly, když vyvářela prádlo. Pak na dlouhou dobu zmizela do kůlny u c ...


Elektrická kladiva pro bourání a sekání 7  fotek

Elektrická kladiva pro bourání a sekání

Elektrická kladiva jsou skvělým pomocníkem při těžké práci, ať už mluvíme o vrtání, bourání nebo sekání. Tam, kde dříve řemeslníkovi trvalo i někol ...


Soutěž o aku nářadí Ryobi 7  fotek

Soutěž o aku nářadí Ryobi

Vzít vrtačku a vrtat s ní kdykoliv a kdekoliv bez ohledu na přívod elektrické energie - to v dnešní době již nepředstavuje neřešitelný problém. Aku vr ...


Údržba trávníku jako od profesionála 11  fotek

Údržba trávníku jako od profesionála

Letošní zima se na našem trávníku opravdu podepsala. Sněžná plíseň zanechala nevzhledné mapy, místy trávník naprosto zničila. Pokud začnete s údržbou ...


Aku vyžínač Ryobi - a tráva má fazonu 17  fotek

Aku vyžínač Ryobi - a tráva má fazonu

Důležitým pomocníkem pro údržbu trávníku je bezesporu sekačka, ale pokud chcete mít posekáno i ve svahu, okolo a pod keři, anebo kolem zvlněných okraj ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×