Právě soutěžíme o:
praktické dárky od Cemixu praktické dárky od Cemixu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Správná výživa rostlin pomůže k veliké úrodě

Správná výživa rostlin pomůže k veliké úrodě
Narodil jsem se na vesnici, pocházím z malého hospodářství a i když jsem pár let žil ve městě, vždycky jsem se na vesnici rád vracel. Uspěchaný neosobní život není nic pro mě. Proto jsem se již ve třiceti vrátil do malé vesničky na jihu Čech. Od malička jsem byl zvyklý pracovat venku a i když jsem zaměstnán v kanceláři, kompenzuji si tento nedostatek svým koníčkem, rád zahradničím. Moje záliba ovšem v posledních letech přerostla v něco většího. Vždycky jsem chtěl mít tu nejlepší a co největší úrodu, ale odmítal jsem hnojit chemickými hnojivy.
reklama

Protože nechováme žádná zvířata a kravín i konírnu v naší vesnici dávno zrušili, bylo obtížné získat trochu toho pravého hnoje, aby moje rajčata, papriky, nebo dýně byly šťavnaté, velké a silné. Představte si, že jsem dokonce jednou jel víc jak 30 km pro pytel hnoje. Řekli byste, prostě blázen, ale to jste pak neviděli ty jahody. Postupem času, začali i sousedi chodit pro radu, nebo jen tak obdivovat. Před dvěma lety ale zdroj kvalitního hnoje skončil, chovatel musel stáj zavřít, a ten rok byla moje zelenina slabá. Poprvé jsem se nemohl pochlubit svými výpěstky. Už už jsem se málem uchýlil k chemii, když se objevil v Německu nový biologický přípravek Biocin.

Nechal jsem si ho poslat a loňský rok překonal mé představy. Kam se hrabaly výsledky z předchozích let. Velké plody, šťavnaté, a bylo jich tolik, že jsme je jako rodina ani nemohli sníst. Navíc jsem si všiml divné věci. Normálně moje okurky na začátku podzimu udolala plíseň, i když jsem měl vždy odrůdu, která se hodí do naší oblasti a je proti plísni odolnější. Loňský rok jsem mohl okurky sklízet ještě na konci září, dokonce některé vydržely ještě na začátku října a pořád vypadaly dobře. Takovou úrodu jsem ještě nezažil. A to jsem Biocin aplikoval zálivkou jednou za týden až 14 dní. Totéž bylo s rajčaty a paprikami. Na svou úrodu jsem pyšný, loni překonala moje očekávání a letos jsem začal již od malých rostlinek a i na nich je vidět rozdíl. Posuďte sami.

Rajčata vlevo, i když tak nevypadají, jsem vysadil o pár dnů dříve, naopak ta vpravo, jsou o několik dnů mladší a přesto jsou vyvinutější a jednoznačně větší.

Takhle vypadaly jahody, zdá se to až neskutečné, že? Je vidět, že vpravo zalívaná Biocinem je o několik kroků napřed, je mnohem větší a i dříve začíná nasazovat na květ.

Rostlinky paprik i rajčat si pěstuji od semínek, od počátku jsem je 1 x týdně zaléval Biocinem. Letos jsem jej zakoupil již u nás v republice. Výhodné je koupit koncentrát a ten si pak naředit. Jedna půllitrová lahev je na 125l naředěného Biocinu, což si myslím, že mi bohatě vystačí na několik měsíců. (záleží na tom, kolik zeleniny a ovoce máte) Poprvé jsem je zalil ještě před výsadbou – semínka jsem rosil tak, že jsem si Biocin naředil do lahvičky a rosil podle potřeby, sotva naklíčily, zasadil jsem je do květníků a zaléval klasicky vodou + 1x týdně Biocinem. Rostly jako z vody. Pro legraci jsem si nechal pár rostlinek, na které jsem Biocin nepoužil, na fotkách je pak patrný rozdíl.

Protože mám ještě malé děti, a možná i proto, že jsem původně z vesnice, záleží mi na tom, co moje rodina jí. Proto jsem nechtěl používat žádnou chemii. Chci pro své děti mít vlastní ovoce a zeleninu, které bude zdravé. Přece si nebudu cpát na svoji zahradu něco chemického. To pak mohu jít koupit zeleninu a ovoce do supermarketu.

Letos se na úrodu těším. Již teď vypadají rostlinky větší a silnější. Na podzim se s vámi rád o své úspěchy podělím.

Jestli se chcete více informací k Biocinu, tak zde je kontakt: www.biocin.cz.

Autor: Garland (text a foto)

Související články

Správná výživa pro rostliny vám pomůže mít nejkrásněji rozkvetlé truhlíky v ulici 5  fotek

Správná výživa pro rostliny vám pomůže mít nejkrásněji rozkvetlé truhlíky v ulici

Jednoho krásného slunečného dne jsme procházeli ulicí a do očí nám padly neuvěřitelné girlandy květů pnoucí se z oken rodinného domku. Nevěřícně jsem ...


Více z přírody - nová unikátní hnojiva 13  fotek

Více z přírody - nová unikátní hnojiva

Když přivoníte k jablku, které jste vypěstovali na své vlastní jabloni za domem, když vám rozkvete vaše první orchidej, když vám vyroste největší dýně ...


Moje bylinky ze mě udělaly nejlepší kuchařku 3  fotek

Moje bylinky ze mě udělaly nejlepší kuchařku

Správný kuchař ví, že bylinky, zejména čerstvé bylinky, dokážou i z obyčejných pokrmů vykouzlit manu nebeskou. Dodají jídlu šmrnc. Proto se bylinky v ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Vyklízení trávníků Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavlína
0
usychající hrušeň Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Marek
0
Zkvalitnění sena Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel Karas
0
Jaký zvolit rychlestoucí plot? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petra
0
Hortenzie velkolistá - špatné hnojivo Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Soňa
0
Plamenka latnatá Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Soňa
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×