Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Srpnový Zahrádkář na stáncích

Srpnový Zahrádkář na stáncích

Srpen je měsíc hojnosti, pokračuje sklizeň malin, ostružin, dozrávají broskve, pozdní meruňky, těšíme se z rajčat, paprik, okurek… Je toho mnoho, co si v srpnu zaslouží naši pozornost. S časopisem Zahrádkář si i zbytek léta užijete naplno. V srpnovém čísle najdeme mnoho rad pro užitkovou i okrasnou zahradu. Trápí vás nálety špačků či kosů, kteří v létě decimují porosty rybízu či zahradních borůvek? Pěstujte žluté maliny, bílý rybíz či žluté třešně! Tohoto zbarvení si většinou drobné ptactvo nevšimne. Tuto a další osvědčené rady najdete na více než 60 stranách časopisu Zahrádkář. Předplatitelé časopisu získají se srpnovým číslem i Knihovničku, tentokrát na téma pivoňky.

reklama

V srpnovém čísle se mj. dočtete:

Jak navrátit statku jeho lesk

Zahradní architekti se v srpnovém Zahrádkáři přichomýtli k nelehké přestavbě vesnické usedlosti. Co vše v jejím okolí vykouzlí? Cestu ke statku například zpevní tzv. štěrkovým trávníkem. Příjezd tak bude nadále zelený, ale zmizí problém s vyjetými kolejemi a bahnem. Navrhnou také menší jabloňový sad, kde najdou útočiště staré odrůdy ovoce, které přinesou únik do dětských let. Pozemek také ohradí jednoduchou dřevěnou ohradou s transparentním pletivem, které zabrání útoků mlsných zajíců a srnek.

Představujeme nové odrůdy jabloní

Na straně 26 představuje srpnový Zahrádkář nové odrůdy jabloní, ve kterých se snoubí odolnost vůči houbovým chorobám, sladká chuť i probarvená slupka. Zkrátka vlastnosti, které mají šanci uspět u velké skupiny konzumentů. Přečtěte si podrobné vlastnosti šesti nových odrůd a vyberte si tu nejlepší pro váš stůl. O čtyři stránky dál vám pak Josef Sus poradí, jak provést letní řez jabloní a hrušní.

Zaměstnejte děti na zahradě

Děti zahradu milují, je pro ně hmatatelným zážitkem, který intenzivně rozvíjí všechny jejich smysly. Dejte na doporučení Anity Blahušové a připravte jim zábavu, která nekončí ani západem slunce. Vytvořit si mohou třeba vlastní mini sukulentní zahrádky. Stačí, když odeberou mladé růžičky netřesku a zasadí je do květináčků. Úspěch je zaručen! Po západu jim můžete ukázat rostliny , které rozkvétají ve tmě. Jaké to jsou? To se dozvíte na straně 46.

Zahrádka místo lékárny

Cibuli a česnek pěstuje na zahrádce většina zahrádkářů a poslouží přitom dobře nejen v kuchyni. Obě rostliny obsahují enzymy, které rozkládají látky zvané prostaglandiny, které začíná tělo vylučovat v reakci na hmyzí bodnutí. Rovněž měsíček lékařský by neměl ujít vaší pozornosti. Tiší bolest a snižuje otok po bodnutí včel a vos. Více skvělých tipů pro klidné léto najdete na straně XII srpnové přílohy Zahrádkářka, která je nedílnou součástí časopisu Zahrádkář.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Autor: Zahrádkář (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Pivoňka bělokvětá 6  fotek

Pivoňka bělokvětá

Druh původem z východní Asie. Oblíbená trvalka. Tvoří velké husté trsy.


Ochrana jabloní proti červivosti 6  fotek

Ochrana jabloní proti červivosti

To jdete sadem, je horko a prohýbající se větve nabízejí osvěžení. Utrhnete jablíčko, jen tak ho otřete o tričko a zakousnete se. Krásně to křupne, ja ...


Bezpečí pro děti 3  fotek

Bezpečí pro děti

Některé rodičovské zkušenosti bývají získávány za vysokou cenu – dětské slzy bolesti. Přitom takovým situacím je možné předcházet. Domov má přináše ...


Dřevěné hračky pro děti

Ve vaší dílně určitě najdete nejrůznější odřezky a kousky dřeva nebo desek, pro které již nemáte žádné velké využití. Nechte se inspirovat a vyrobte z ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×