Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Starý blok v novém kabátu – zdobení zápisníku, bloku či diáře

Starý blok v novém kabátu – zdobení zápisníku, bloku či diáře
V obchodech najdete nepřeberné množství bločků, diářů či zápisníků, přesto to není to ono. Zkuste si vytvořit zápisník, který bude jen a jen váš. A stejně tak můžete vytvořit originální kousek pro každého člena rodiny či své přátelé. Pro výrobu vám postačí starší blok, který ani nemusí mít vrchní desky, barevnou čtvrtku, zajímavý obrázek, lepidlo v tyčince UHU a popř. aplikace na zdobení.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

blok, barevnou čtvrtku, obrázek, lepidlo UHU Creativ, stužku na ozdobení

Nářadí

pravítko, nůžky, tužku

Postup

  1. Na čtvrtku si vyměříme obdélník pro záda bloku a přidáme cca 1-2 mm po všech stranách. Dle tloušťky bloku musíme na čtvrtce vymezit prostor na přehnutí vrchní strany.

  2. Vrchní stranu, kterou budeme zdobit, vyměříme stejným způsobem, jako záda. Mě se u jednoho kusu stalo, že díky tlustší čtvrtce (používám vyšší gramáž) mi vrchní díl neseděl, výsledek byl křivý. Dbejte tedy na přesnost vyměřování.

  3. Předkreslený tvar vystřihneme nůžkami. Doporučuji použít opravdu kvalitní nůžky, které nenesou např. zbytky lepidla na čepelích, čtvrtka musí být přesně ustřižená, ne užvýkaná.

  4. Než si nalepíme blok zádama na čtvrtku, raději překontrolujeme, že nám vše přesně sedí. I když drobné nedokonalosti dělají z vašeho výtvoru opravdový originál.

  5. Pokud je vše v pořádku, můžeme se pustit do lepení. Zadní stranu bloku natřeme lepidlem. Používám kvalitní lepidla na papír, nejlépe v tyčince, toto je UHU Creativ. Přilepíme čtvrtku na blok a důkladně přitiskneme. Pokud se netrefíte přesně do středu čtvrtky, můžete vše ještě poupravit.

  6. Nyní se dostáváme k dekorování vrchní strany. Nejdříve si nanečisto vyzkoušíme, zda vybraný obrázek pasuje na vyměřenou čtvrtku. V případě potřeby ještě dostřihneme strany do roviny.

  7. Zadní stranu obrázku (lze použít i fotku) namažeme opět lepidlem, pečlivě jej rozestřeme do všech stran, aby se obrázek později během užívání neodchlípl a nenatrhl.

  8. Nastává pravděpodobně nejobtížnější krok, nalepit obrázek rovně. Pokud si nejste jisti, lze vyměřit před lepením prostor pro samotný obrázek a předrýsovat si jej tužkou. Případné nerovnosti můžete zakrýt při zdobení stužkou či papírovými výseky.

Pepův tip
  • Nůžky Fiskars jsou vysoce odolné a funkční, čepel je vyrobena z kvalitní oceli bez obsahu niklu, jsou doplněny ergonomicky tvarovanými rukojeťmi. Širokou nabídku moderních nůžek najdete na www.fiskars.cz.
  • Lepidlo UHU Creativ je plně funkční lepidlo s patentovaným šroubovacím uzávěrem, které zamezí vysychání i nežádoucímu otevření tuby. Jsou zdravotně nezávadné, přesto nedoporučujeme nechat při lepení děti volně bez dozoru, aby nemohly lepidlo třeba ochutnat. Více o lepidlech na www.uhu.cz.
Autor: Pavla (text a foto)

Související články

Šikovné víceúčelové nůžky Cuts+More 9  fotek

Šikovné víceúčelové nůžky Cuts+More

Problémem nástrojů, které mají zastávat více funkcí, bývá buď jistá křehkost mechanismu měnícího jejich požití a nebo složitost této přeměny. Nad tako ...


Kreativní školák s nůžkami Fiskars 8  fotek

Kreativní školák s nůžkami Fiskars

Prázdniny už jsou v půlce a je pomalu čas začít vybavovat děti do školy. Aktovka, penál, přezůvky, tužky, pera, vodovky… hlavně na něco nezapomenout! ...


S Industrolem parapet jako nový 9  fotek

S Industrolem parapet jako nový

Dokud neudeří první mrazíky, ještě stále můžeme na zahradě či u domu dohnat některé resty, na které nám přes rok nezbyl čas. Takovým úkonem je i nátěr ...


Vzkazovník 10  fotek

Vzkazovník

Zbytek prkénka veliký cca 18×35 cm a kousek laťky o průřezu 2×2,5 cm dlouhý 18 cm by někdo možná vyhodil, vždyť co s takovými „mrňkami.“ A přitom stač ...


UHU - pergamanové přání 11  fotek

UHU - pergamanové přání

Den svatého Valentýna připadá na 14. února. Všichni zamilovaní po celém světě si v tento den dávají tzv. valentýnky, což mohou být květiny, čokoláda, ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×