Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Stavební systém Ytong - promyšlená stavebnice pro dospělé

Stavební systém Ytong - promyšlená stavebnice pro dospělé

Mnoho současných stavebníků rodinných domů se rozhodlo pro bílý pórobeton, který tvoří základ tvárnic Ytong. Rozhodujícím faktorem je zejména mimořádná uživatelská vstřícnost, která spočívá v technologické nenáročnosti zdění a v promyšleném sortimentu. S tvárnicemi Ytong je možné vytvořit řadu variant energetické náročnosti domu, zkrátit dobu výstavby na minimum a spolehnout se na promyšlenou nabídku jednoho dodavatele.

reklama

Stavební systém Ytong, který vás překvapí

Bílý pórobeton je v mnoha směrech nepřekonatelný stavební materiál, který kombinuje řadu výhod. Jeho složení je velmi prosté – vzniká z cementu, křemičitého písku, vápna a vody, navíc díky jeho vylehčení obsahuje miliony vzduchových pórů. Výsledkem jsou lehké tvárnice, které mají výborné tepelněizolační vlastnosti, jsou nehořlavé, minimalizují podmínky pro vznik plísní a nepodporují vznik tepelných mostů. Díky použití základních surovin se jedná o cenově dostupný materiál a v neposlední řadě je to významné plus v ekologických a zdravotních otázkách.

Od sklepa až po střechu

Projekty jakékoliv architektonické náročnosti jsou se stavebním systémem Ytong realizovatelné z materiálu od jednoho dodavatele. Výhody se dají přirovnat k práci se stavebnicí – veškeré díly na sebe navazují, jsou plně kompatibilní a nevyžadují žádné speciální technologické postupy.

Součástí sortimentu jsou kromě běžných také tepelněizolační tvárnice. Portfolio zahrnuje příčkovky i obloukové segmenty, které umožňují řadu atypických a kreativních řešení. Systém obsahuje i nosné překlady, armované betonářskou výztuží, různé typy profilů i plochých překladů a řadu dalších komponentů, včetně schodových stupňů.

Vynikající vlastnosti mají také stropní díly. Například střešní systém Ytong Komfort poskytuje mimořádnou ochranu před přehříváním podkrovních místností v letních měsících a má zdokonalené protihlukové vlastnosti, což ocení zejména ti, co žijí ve městech.

Precizní hrubá stavba je základ

Precizně provedená hrubá stavba je zdravým jádrem každé budovy. Co se na ní zanedbá, těžko se dohání dalšími stavebními prvky. Ytong umožňuje díky tepelněizolačním vlastnostemjednovrstvé zdění až do pasivního standardu, ale právě zde se předpokládá velmi precizní napojení jednotlivých částí. Bez toho totiž vzniká riziko tepelných mostů, tedy míst, kudy uniká teplo a drží se v nich vlhkost. Přesné tvárnice jsou v tomto ohledu ideální – vzniká homogenní stěna, navíc spojena jen asi 1 až 2 mm tenkovrstvé malty. Komponenty pro nosné zdivo, příčky, střechu, strop, schodiště jsou vyrobeny tak, aby na sebe přesně navazovaly. Zároveň sortiment není složitý – na rozdíl od cihly není třeba kupovat desítky různých prvků a tvarovek, tvárnice si jednoduše uříznete podle potřeby.

Autor: Xella (text a foto)

Související články

Stavíme dům s Ytongem - 1. díl - základy

Chystáte se stavět a máte pochybnosti, jestli se nevloudí chybička? Pro tento případ pro vás výrobce Ytongu firma Xella CZ, s.r.o., připravila několik ...

Uvažovat dopředu se vyplatí a u energetických regulací to platí dvojnásob 5  fotek

Uvažovat dopředu se vyplatí a u energetických regulací to platí dvojnásob

Evropská směrnice EPBD nejenže stanovila nároky na snížení potřeby primární energie, tedy energie zabudované v domech, o 20 %, ale zároveň také urč ...


Stavíme dům s Ytongem - 6. díl - řezání tvárnic

V šestém díle videoseriálu o stavbě domu, který připravila společnost Xella CZ, s.r.o., se dozvíme všechny výhody použití tvárnic Ytong. Dají se velic ...

Rekonstrukce koupelny v paneláku – 1. díl 26  fotek

Rekonstrukce koupelny v paneláku – 1. díl

Mnohé koupelny ve starších panelácích už dosloužily a majitele bytů čeká rekonstrukce. V následujícím seriálu vám ukážeme konkrétní postup jedné takov ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×