Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Stavění z cihel je tradice, která jen tak neskončí

Stavění z cihel je tradice, která jen tak neskončí

Už od nepaměti lidé žili v různých příbytcích, nejdříve v jeskyních, pak si stavěli dřevěné chatrče a sruby. Později přišli na to, že se musí chránit nejen před povětrnostními vlivy, ale i před vnějším nepřítelem. Zjistili, že je nejlépe ochrání pevný, tvrdý, mrazu, dešti i slunci odolný materiál, kterým se stala cihla.

reklama

Stavění z cihel

I ta prošla dlouhým vývojem, zdokonalovala se podle technického vývoje a pokroku ve společnosti. Nové technologie umožňovaly stále zdokonalovat, vylepšovat tento materiál, aby splňoval požadavky, jaké člověk pro svůj spojený život a bydlení potřebuje. Výrobky HELUZ také prošly dlouhým vývojem, řadou inovací, technických zlepšení i konstrukčními změnami. Dnes se řadí mezi to nejlepší, co na našem trhu s cihelným materiálem, můžete sehnat.

Žijeme v příznivém klimatickém prostoru, prakticky mimo tektonicky ohrožené zemské podloží, v místech, kde se po tisíce let žilo nejdříve v kamenných a později v příjemnějších cihlových budovách. Tedy v domech, odolných všem vnějším i povětrnostním vlivům, chránících nás před chladem i teplem, poskytujících nám veškerý komfort pro dobré a zdravé bydlení. I tady je místo pro široký cihelný sortiment od společnosti HELUZ. Výrobky HELUZ vás ochrání nejen před nepřízní počasí, ale jsou garantem bezpečného bydlení.

Proč stavět z cihel? Klimatické a tektonické podmínky nám umožňují využívat při výstavbě domů ty nejkvalitnější stavební cihlové materiály. Nemůžeme se tak dostat do situace jako v Asii nebo v Americe, kdy vlivem silného větru se dům rozletí po okolí, nebo v záplavách dům odplave, protože je postaven ze dřeva, nebo podobných lehkých materiálů. To se nás v našem tektonickém prostoru netýká, v případě cihlových domů v našem domácím prostoru nám podobné katastrofy nehrozí. Naopak, vliv tektonického podloží téměř bez omezení ovlivňuje projektovou přípravu tak, že minimalizuje volbu při výběru materiálu, než je tomu v oblastech ohrožených zemětřesením. Výrobky Heluz i tady obstojí, nabízejí širokou sortimentní škálu vhodnou do našich klimatických podmínek.

Současný klimatický vývoj naznačuje, že se meteorologická situace nebude zlepšovat ale spíš zhoršovat. A to je další argument pro využívání kvalitních cihlových materiálů ke stavbě obydlí, tedy i výrobků společnosti HELUZ.

Cihla a dnes již další kvalitní cihlové materiály nám poskytují moderní a pokrokový stavební materiál, který nenahradí žádný jiný přírodní materiál. Kámen je sice pevnější, ale je studený, obtížně se opracovává, má vysokou hmotnost a je drahý. Dřevo je na tom lépe, není sice tak pevné, ale lépe se opracovává a je s ním jednodušší manipulace než s kamenem. Někdo by řekl, že je i levnější, ale dnes už to zdaleka neplatí. Není bezúdržbové ani povětrnostně odolné jako cihla, která stojí po staletí i tam, kde kdysi stávala dřevěná stavení. Cihla dýchá, je pevná, dobře se opracovává, je lehká, je bezúdržbová, odolává všem povětrnostním vlivům, vytváří zdravé prostředí pro bydlení a v neposlední řadě je to přírodní materiál. I tady HELUZ boduje, splňuje všechny i ty nejnáročnější požadavky na stavební materiál v této nejsilnější konkurenci přírodních materiálů.

Cihla a cihlové materiály jsou a i do budoucna budou tím nejpřijatelnějším a nejrozšířenějším materiálem pro stavbu domu i menších staveb. S cihlou se pustí do práce každý. Stačí si jen vybrat z nepřeberné škály tvarů, rozměrů i specifikací, které určují cihly ke stavbě různých částí domu. To platí dvojnásob i pro výrobky HELUZ. Myslí na každého a především na budoucnost, nabízí materiály i na stavbu, která dává úspory, šetří čas i peníze.

Cihla se nestává, ale je materiálem, který nepotřebuje certifikát na časově omezenou a laboratorně deklarovanou životnost, protože kvalitu a užitné vlastnosti tohoto materiálu si ověřili sami lidé ve svých domech a dlouhověkost tohoto materiálu prověřila historie a dějiny.

Lidé se dnes stále častěji vracejí k tomuto přírodnímu výrobku, protože splňuje i ty nejpřísnější nároky moderního bydlení jak z pohledu stavebníků, tak i projektantů. Pokud si chcete postavit nízkoenergetický, nebo pasivní dům, potom jedinečné cihelné výrobky HELUZ vám splní všechny požadavky na dům budoucnosti. Komplexní systémové řešení HELUZ vám umožní vystavět dům od obvodového zdiva, přes překlady, stropy až po komín. A navíc z těchto skvělých materiálů se dá vystavět dům rychle a levně.

Cihla už dávno není ten červený kvádr se standardními rozměry. To patří minulosti a historii. Současná moderní cihla a cihlové výrobky si ponechala ty nejlepší vlastnosti z původní pálené cihly a díky neustálým inovacím, technologiím a pokroku, se vyvinula v moderní a pokrokový materiál.

Výrobky HELUZ, bez pardonu, splňují všechna kritéria, ale i ty nejvyšší požadavky na materiál dneška, zítřka i budoucnosti. Nové nízkoenergetické nebo pasivní domy se stavějí a budou stavět z cihel HELUZ. To je nezvratný fakt, před kterým neobstojí ani dřevo ani kámen. Cihla je tradice, HELUZ to je komfort a kvalita.

Autor: Heluz (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Nízkoenergetický dům lze postavit bez nutnosti dodatečného zateplení 4  fotek

Nízkoenergetický dům lze postavit bez nutnosti dodatečného zateplení

Půl století uplynulo od doby, kdy se v důsledku světové energetické krize začala řešit energetická náročnost budov. Jedním z řešení bylo dodatečné ...


Možnosti návrhu trámečkových stropních konstrukcí 5  fotek

Možnosti návrhu trámečkových stropních konstrukcí

Pro hrubou stavbu řadových rodinných domů a bytových domů se velmi často používá komplexní cihelný systém HELUZ - zdivo a stropní konstrukce z nosn ...


Cihla jako tradiční materiál v moderním pojetí 4  fotek

Cihla jako tradiční materiál v moderním pojetí

Stavební materiál zaznamenává neustálý vývoj. Každý z nás chce kvalitně bydlet a proto nároky neustále stoupají. K tomu se zpřísňují pravidla dané ...


HELUZ vyhlásil ke Dni stínící techniky soutěž „Vyfoť stín“ 3  fotek

HELUZ vyhlásil ke Dni stínící techniky soutěž „Vyfoť stín“

Společnost HELUZ cihlářský průmysl vyhlásila ke Dni stínicí techniky (16. května) novou soutěž „Vyfoť stín“ o klasické sluneční brýle Ray Ban Aviat ...


Jak se dá levně a moderně bydlet 7  fotek

Jak se dá levně a moderně bydlet

Vystavět si nový dům nebyl primární záměr investorů. Oba jsou místní usedlíci, žijí v tomto malebném koutě jižních Čech od mala. Nikdy neuvažovali, ...


Rozhodujete se mezi prostorem a tichem? Už nemusíte! 3  fotek

Rozhodujete se mezi prostorem a tichem? Už nemusíte!

Bydlení je stále dražší záležitostí a každý centimetr navíc se může pěkně prodražit. Ale kdo by chtěl žít v bytě o velikosti králíkárny, ve kterém ...


Jednovrstvé konstrukce šetří čas i peníze 4  fotek

Jednovrstvé konstrukce šetří čas i peníze

Pokud plánujete stavbu nového domu, jistě stojíte před rozhodnutím, jak novostavbu zateplit. Pokud si vyberete ke stavbě cihly s dostatečně vysokým ...


I na malém pozemku se dá vytvořit krásný dům 4  fotek

I na malém pozemku se dá vytvořit krásný dům

Pokud si chcete postavit dům, potřebujete k tomu, alespoň pro začátek, peníze a vhodný pozemek. A někdy i trochu štěstí. Tím nezbytným štěstím je v ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×