Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Stolové pily Husqvarna: Spolehlivost a vysoký výkon

Stolové pily Husqvarna: Spolehlivost a vysoký výkon

Spolehlivým partnerem pro řezání betonových výrobků, zámkové dlažby a nejrůznějších obkladů a dlažeb jsou stolové pily Husqvarna. Jsou designované tak, aby měly co nejvyšší výkon a co nejvíce zefektivnily práci.

reklama

Zámková a velkoformátová dlažba

Pro řezání zámkové a velkoformátové dlažby je nutné mít speciální vybavení. Truhlářské, ani vysokorychlostní pily v tomto případě nelze použít, protože práce s nimi je nejen neefektivní, ale i nebezpečná. Nedoporučujeme ani použití ruční úhlové brusky, která má velmi malý prořez – práce vám zabere více času, bude velmi prašná a řezy navíc nebudou přesné. Ideální volbou jsou stolové pily Husqvarna.

Stolové pily Husqvarna výrazně prodlužují díky svému systému vodního chlazení životnost kotouče a také minimalizují vznik nepříjemného jemného prachu. Pro velkoformátové dlažby se vyplatí pořídit si univerzální pilu na všechny druhy stavebních materiálů, které mají zároveň vysokou řeznou kapacitu. Například s modely TS300E a TS350E dosáhnete hloubky řezu až 125 mm při řezání z jedné strany. Při oboustranném řezání je to 160, případně 200 mm v případě druhého modelu. Pily umožňují také šikmé řezy pod úhlem 45° a díky pevnému jednodílnému rámu se zabudovanou vodící lištou zaručují velkou pevnost a dlouhou životnost. Pro vyšší maximální hloubku řezu (125 mm při jednostranném a 250 mm při oboustranném řezání) využijte modelu TS400F. Stroj se snadno přepravuje, staví do pracovní pozice a díky el. rychlospojce zaručuje snadnou výměnu vodního čerpadla.

Vhodné diamantové kotouče

U autorizovaného prodejce strojů Husqvarna manek.cz k modelu TS400F získáte tichý diamantový kotouč o průměru 400 mm zdarma, u modelu TS350E zdarma získáte diamantový kotouč o průměru 350 mm. Aby diamantový kotouč správně pracoval, je nejprve nutné správně určit materiál, který budete řezat (v případě betonu i stáří) a následně v návodu zkontrolovat, jestli je na daný materiál použitelný. Pokud diamantový kotouč není součástí sady a nejste si jistí, jaké všechny materiály chcete řezat, nechte si poradit.

Stolní a mostové pily na obklady a dlažby

Pro řezání obkladů a dlažeb vybírejte pily s vysokou řeznou kapacitou a mostovou konstrukcí. Například s novou profesionální pilou Husqvarna TS 60 určenou na všechny druhy dlaždicového materiálu dosáhnete 700 mm dlouhého řezu a můžete řezat kamenické rohy pod úhlem 45°. Tento model je navíc vybaven systémem Jet Stream, který přináší vedle skrápění řezného kotouče také dokonalé zachytávání prachu, čímž zanechá místo, kde pracujete, čisté a suché. Systém vodu zachycuje, recykluje a odvádí vytvořený kal. Modely TS60 a TS100R jsou nyní dodávány s kvalitním diamantovým kotoučem zdarma. Na řezání střešních tašek je speciálně určená pila Husqvarna TS300 D, která je velmi lehká, snadno se s ní manipuluje a má možnost upevnění přímo na laťování střechy.

Výběrem správné pily nejen ušetříte peníze za zbytečně častý servis a výměnu kotoučů, ale vaše práce bude také bezpečnější s minimální prachovou zátěží pro váš organismus.

Autor: manek.cz (text a foto)

Související články

Podzim vám zpříjemní vhodné oblečení 6  fotek

Podzim vám zpříjemní vhodné oblečení

Podzim přináší plískanice, ochlazení a časté deště. Ovšem mnozí z nás pracují i v těchto podmínkách venku a ani volný čas nechceme trávit pouze pod ...


Zásady správného vibrování betonu. Dodržujete je? 3  fotek

Zásady správného vibrování betonu. Dodržujete je?

Zhutňování betonu je jednou ze základních stavebních operací, během které dochází k vytvoření kompaktní betonové hmoty bez vzduchových mezer. Docíl ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
čerpadlo na zatekajici sklep Stavební nářadí
Poslední příspěvek: 10.7.2018 11:38 Pavel S
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Schodiště do roubenky Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tomáš Kocurek
0
položení betonové dlažby Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Josef Kudlič
0
stínění Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
4
čerpadlo na zatekajici sklep Stavební nářadí
Poslední příspěvek: 10.7.2018 11:38 Pavel S
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×