Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rekonstrukci podlahy suchou cestou můžete zvládnout svépomocí

Rekonstrukci podlahy suchou cestou můžete zvládnout svépomocí

Potřebujete udělat přestavbu v domě nebo v bytě a nechce se vám tahat cihly, míchat maltu a žít i několik měsíců uprostřed staveniště? Zvláště u rekonstrukce podlahy použijte metodu suché výstavby, která je rychlá i úsporná.

reklama

Suchá výstavba je rychlým a praktickým řešením přestavby interiérů pomocí sádrokartonových a sádrovláknitých desek. Tyto desky jsou určeny pro montáž příček, stropních podhledů suchých omítek a předsazených stěn na ocelové profily nebo dřevěné latě. Speciální konstrukční desky lze použít při suché výstavbě podlah. Velkou výhodou je jejich nízká hmotnost, lehkost, nenáročnost při výstavbě. Povrch těchto desek jde snadno opravit, snadno se například aplikuje na podlahové vytápění. Samotnou skladbu podlahy lze doplnit o izolační vrstvu (podsyp, stabilizovaný polystyren či minerální izolace).

Sádrovláknité desky (např. fermacell®) jsou výhodnější než klasický sádrokarton. Tyto desky lze použít téměř univerzálně, jsou vhodné jako stěnové a stropní konstrukce, konstrukční materiál, požární ochrana, zvuková izolace, jsou odolné proti vlhkosti, kterou dokáží regulovat, absorbovat a následně uvolňovat do vzduchu, čímž v místnostech vytváří příjemné klima, přináší pocit pohodlí a zdravé bydlení. Navíc jsou šetrné k životnímu prostředí. Po jejich položení lze velmi vrzy po podlaze chodit.

Na samotné podlahy stavěné suchou cestou se používají podlahové dílce, což mohou být např. 2 desky slepené k sobě. Taková deska je pevná a odolná, má výborné akustické vlastnosti, odolává vlhku. Takovou deskou je např. RigiStabil. Pro zvýšení kvality a dlouhé životnosti podlahy se podkládají izolační vrstvou - podsyp ze suchých materiálů, polystyren, dřevovláknité desky nebo minerální desky. Tyto podlahy jsou snadno opravitelné, jsou vhodné i na instalaci podlahového topení a samozřejmě jsou ekonomicky výhodné.

Takto sestavené dřevovláknité, sádrokartonové nebo cementovláknité monolitické desky jsou ideální pro stavbu podlah ve všech typech obytných prostor, nejlépe se hodí do pasivních domů. Jakmile je tato základní podlaha dokončena, je možné na ni prakticky ihned pokládat finální kročejovou vrstvu - keramické obklady nebo dřevěná prkna. Nesmíme zapomenout, že po obvodu a kolem stěn, zárubní apod. musí zůstat dilatační spára minimálně 1 cm široká pro odvod vlhkosti a vyrovnání změn teplot.

Suché výstavby jsou velmi oblíbené a čím dál více využívané metody při rekonstrukcích starých budov, v novostavbách, v kancelářských i obytných prostorech, ve vlhkých místnostech nebo tam, kde je potřeba vyrovnat původní podlahu. Tam, kde podlahu pokládáme na masivní strop, použijeme kvůli vzlínající vlhkosti PE fólii, v místnostech s vyšší vlhkostí použijeme na desky podlahy těsnící systém.

Celkově lze říci, že pokud víme, co je nosným prvkem pod námi plánovanou suchou výstavbou podlah, není důvod se obávat problémů. Suchá výstavba je po všech stránkách ekonomická, rychlá, efektivní, cenově zajímavá a bezpečná.

Autor: Martina Pilzová (text), Depositphotos (foto), Rigips (foto), Fermacell (foto)

Související články

Podlahy – rychle a snadno suchou cestou 7  fotek

Podlahy – rychle a snadno suchou cestou

Uvažujete o výstavbě nebo rekonstrukci podlahy v rodinném domě, bytě nebo na chalupě? Pak se nezapomeňte podívat na nové trendy v oboru. Rychlost, kva ...


Rychlá rekonstrukce podlahy 6  fotek

Rychlá rekonstrukce podlahy

Představme si situaci, kdy jsme koupili starší dům, nebo rekonstruujeme chalupu, domek, ale i byt v panelovém domě. Pokud potřebujeme předělat jen něk ...


Plovoucí podlahy - průvodce jejich nákupem a pokládkou 11  fotek

Plovoucí podlahy - průvodce jejich nákupem a pokládkou

Opálky naplněné čerstvě natrhanými jablky, špajz plný vlastnoručně vyrobených marmelád a vítr vanoucí ze strnišť signalizují, že se podzim hlásí o ...


Realizace suchých podlah fermacell u dřevěných trámových stropů 12  fotek

Realizace suchých podlah fermacell u dřevěných trámových stropů

Máte doma špatné podlahy a chystáte se s tím něco udělat? Současný materiál na podlaze vám nevyhovuje? Než se obrátíte na profesionály, přečtěte si ...


Pro teplou podlahu v koupelně už není podmínkou dlažba 6  fotek

Pro teplou podlahu v koupelně už není podmínkou dlažba

Koupelna je místem, které slouží hygieně, ale významná je i její role relaxační. A relaxovat ve studeném prostředí – to je opravdu jen pro velké zn ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Vrzající dřevěná podlaha Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Lenka
0
Co zvolit na asfaltovou izolaci Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal
0
Podlaha ze starých prken Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavla Tvrdikova
0
Skladba podlahy - OSB vs DTD Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Václav
0
Zápach z podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Eliška
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×