Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Sušičky prádla šetří čas i práci

Sušičky prádla šetří čas i práci
Sušička prádla se stává již běžnou součástí českých domácností. Její majitelé si na ní cení především rychlosti, se kterou se vyprané prádlo může opět objevit suché a nepomačkané ve skříni. Usušení jedné várky není ani tak drahé, jak si někteří myslí, cena se pohybuje od šesti korun.
reklama

Nejčastějším důvodem, proč se lidé rozhodnou pro sušičku, je úspora času. Díky ní odpadá doba na pověšení prádla, sundání prádla a u většiny oblečení také čas na žehlení. Přístroj totiž zbaví prádlo vody a také ho načechrá. Mnoho sušiček navíc disponuje speciálními programy, které oblečení od pomačkání ještě více chrání.

V každé šatní skříni se však nalézá i oblečení, které je i přes to potřeba vyžehlit – jedná se o různé záhyby, límečky, nabírání. Právě pro tento typ oblečení je určen program některých sušiček s názvem „Suché do skříně, suché k žehlení“. Uživatel si tak může zvolit, jak moc má být prádlo vlhké, aby se poté dalo buď dát do skříně, nebo pohodlně vyžehlit.

Přístroj ocení také alergici. Během sušení je prádlo zbaveno alergenů i zbytků pracího prášku. Navíc k praní není potřeba přidávat aromatickou aviváž, protože prádlo bude měkké a hebké i bez ní.

Podle čeho si vybrat sušičku?

Sušičku si vybíráme hlavně podle toho, kolik se do ní vejde prádla a jakou má spotřebu energie. Také je potřeba dobře naplánovat, kam sušičku v domácnosti umístíme. Většina sušiček si vystačí pouze s přívodem energie, některé však vyžadují vlastní vývod na odpad. Domácnosti často umisťují sušičku například na pračku. Rozhodující je pro výběr také cena, protože dražší modely jsou energeticky méně náročné, ale je třeba si spočítat, jestli se nám investice do dražšího, ale úspornějšího výrobku během jeho životnosti vrátí.

Jedním z hlavních faktorů, který zájemcům napoví, kolik bude sušička spotřebovávat energie, je to, zda má či nemá tepelné čerpadlo. Přístroj tak může ušetřit i více než 50 % energie, protože jeho průměrná spotřeba se pohybuje okolo 1,5 kWh, což finančně vychází na 6 korun za jedno usušení. Jedná se například o sušičku MIELE T8969WP, kterou má ve svém sortimentu Electro World. U přístrojů, které čerpadlo nemají, je to přibližně 3,5 kWh, což stojí necelých 20 korun. V této kategorii si lze vybrat z mnoha typů sušiček, například ELECTROLUX EDC77570W.

Při výběru by měli zákazníci posuzovat i speciální programy jednotlivých sušiček prádla. Téměř každá sušička je něčím specifická, a proto je dobré před koupí zapřemýšlet, jaké oblečení má domácnost doma a na co bude sušičku používat. Například sušička značky Bosch WTW84360BY má speciální program na vlněné oblečení. Ten prádlo načechrá a výsledkem je tak zvláště nadýchaný vzhled. Dalším příkladem zajímavých sušicích programů je možnost nechat si usušit obuv, což nabízí například AEG T75470AHSC.

Jaké prádlo se do sušičky nehodí?

Do většiny sušiček může přijít téměř jakékoliv prádlo, které je možné prát v pračce. Výjimkou jsou však objemné kusy prádla jako peřiny a polštáře. Také se nedoporučuje sušit nepromokavé materiály. Pozor byste si také měli dát na prádlo, které jste před tím čistili hořlavými rozpouštědly jako je benzín, tekutiny k chemickému čištění či metylalkohol. To by v sušičce mohlo způsobit i výbuch.

Jak o sušičku pečovat

Sušičky prádla nevyžadují zvláštní údržbu. Pouze je potřeba čistit pravidelně filtr, aby mohla sušička správně „dýchat“ a mohl v ní dostatečně proudit vzduch. Bez jejich čištění stoupá neúměrně spotřeba energie a také klesá životnost přístroje.

Pračka a sušička v jednom

Výrobci sušiček také nabízejí sušičku a pračku v jednom. Na první pohled se může zdát, že se jedná o pohodlné řešení, ale tyto výrobky nejsou zrovna to pravé. Pračkosušičky kupují zákazníci, kteří mají problém s prostorem. Jedná se však spíše o nouzové řešení, protože se do přístroje vejde menší množství prádla k sušení, má vyšší spotřebu energie a také nedisponuje takovým programovým vybavením, jako je tomu u oddělených přístrojů.

www.electroworld.cz

Autor: Electro World (text a foto)

Související články

Výhody a nevýhody sušiček na prádlo 4  fotek

Výhody a nevýhody sušiček na prádlo

Sušení prádla je snad nejjednodušší domácí prací. Stačí vytáhnout prádlo z pračky, pověsit na sušák, a o zbytek se postarají už sami slunce a vzduch. ...


Nové ledničky, pračky a ještě něco navíc 2  fotek

Nové ledničky, pračky a ještě něco navíc

I když vypadá bláznivě myslet v létě na Vánoce, je to od firmy Fagor vcelku dobrá strategie. V létě totiž přichází s novinkami, z nichž některé nás mo ...


Vyberte správnou pračku 3  fotek

Vyberte správnou pračku

Praní na valše už je naštěstí minulostí a na trhu se nabízí dostatečné množství nejrůznějších praček. Na co se ale zaměřit při jejich výběru, když je ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
0
instalace sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Paneláková koupelna svépomocí Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milan
0
Reklamace vany Bette Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×