Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Návod na rychlý a jednoduchý vánoční svícen

Návod na rychlý a jednoduchý vánoční svícen

Pro mnohé z nás jsou svátky především o shonu, úklidu a velkém vaření. S nelibostí pak občas hledíme na své drahé polovičky, jak si s tácem cukroví na břiše pochvalují, že není nad vánoční odpočinek a klid. A my se skřípěním zubů po nocích pečeme, balíme dárky a uklízíme. Takže na nějaké zdobení stolu si ani nevzpomeneme. Přesto bychom alespoň malý svícen na svátečně prostřeném stole mít. Je hotový za chvíli a ani není potřeba nic nakupovat. Doma se vždy nějaká ta mašle a svíčka najde a až půjdeme okolo prodeje stromků, určitě získáte i nějakou tu ulomenou nepotřebnou větvičku.

reklama

K výrobě tohoto vánočního svícnu potřebujete nějakou proutěnou misku, může to být i skleněný tác se zvýšeným okrajem, pak širší misku třeba od pomazánkového másla, řeckého jogurtu nebo tvarohovitého sýru. Dále pak polystyren nebo aranžovací hmotu, kalíšek, svíčku, stuhu a nějaké drobnosti na dekoraci. Mimo to určitě upotřebíte tavnou pistoli, nůžky, špendlíky, jehlu a niť a štípací kleště nebo zahradnické nůžky.

Rozehřejeme tavnou pistoli a přilepíme misku od jogurtu ke skleněnému nebo proutěnému talíři. Doporučuji ten skleněný talíř, jelikož bude svícen dobře zatížený. Proutěný je lehký a je potřeba jej ještě něčím zatěžkat, aby se nám svíčka nepřevrátila. Uřízneme si kus polystyrenu nebo aranžovací hmoty. Já jsem měla doma polystyrenovou kouličku, kterou jsem jen rozřízla a tavnou pistolí přilepila do misky. Do středu umístíme kalíšek na svíčku a nasadíme svíčku. Otvor do svíčky lze převrtat minivrtačkou nebo použít fígl s nahřátou velkou jehlou nebo jehlou na závitky či špízy. Jen pozor, abychom uddrželi střed, svíčka by se jinak kácela nebo byla nehezky křivá.

Pokud jste použili stejně jako já proutěný talíř, okolo misky naskládejte větší kamínky, zatíží dno a to bude dobře stabilní. Nyní si zkrátíme větvičky na potřebnou délku a postuně je ze všech stran zasuneme pod kalíšek svíčky, lze je i přichytit tavnou pistolí. Takto máme věnec připravený a můžeme zdobit. Použít můžeme sušené plátky ovoce, které jsme dali sušit na radiátor, různé stuhy a mašle, ale také malé vánoční ozdoby a různé vánoční dekorace, jako jsou hvězdičky, rolničky, zvonky, ale třeba i sušené květiny či koření. Připevnit můžeme tavnou pistolí.

U mašle se ještě trochu pozastavím. Také máte problém uvázat stuhu tak, aby byla opravdu pěkná a oba volné konce zůstaly rovné? Zkuste si pomocí jehly a nitě v polovině a pár centimetrů na obou koncích nadrhnout. Pak už jen takto připravenou stuhu přiložíte k sobě a pomocí špendlíku nebo tavné pistole ji spojíte. Uvidíte, že takto uvázaná mašle, je téměř dokonalá. A záleží jen na vás, jak bohatou mašli takto vytvoříte. Pokud takto našijete třeba metrový pruh, můžete vytvořit opravdu bohatou dekoraci.

Já na dozdobení použila šitou mašli ze síťoviny, několik plátků sušeného pomeranče, od loňska mi zbyly zlaté balíčky a objevila jsem i umělé třešínky, co kdysi zdobily babičce spolu s ostatním umělohmotným ovocem po celý rok mísu v obýváku.

O vánocích se setkáváme s rodinou, jezdíme navštěvovat vzdálenější příbuzenstvo i kamarády. Samozřejmostí je i návštěva hřbitova. V upravené podobě můžeme svícen vyrobit i na hrob. Zvolíme decentní dekorace, svíčku pak můžeme zvolit hřbitovní. Máme alespoň jistotu, že nám plamínek nesfoukne první lehký vánek.

Autor: Pavla (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Svícen na stůl 5  fotek

Svícen na stůl

Zbylo vám pár šišek přestříkaných zlatou nebo stříbrnou barvou? Vyrobte si svícen na stůl.


Svícen pokaždé jiný 14  fotek

Svícen pokaždé jiný

Barevná světýlka vždy lákají. Svícen na čajovou svíčku, který vám ukážeme dnes, mohou ozdobit i děti, alespoň se tak na chvílí zabaví při čekání na Je ...


Tip od čtenářky na vánoční dekoraci 1  fotek

Tip od čtenářky na vánoční dekoraci

Přinášíme tip na vánoční dekoraci od naší čtenářky. Tuhle fotografii nám poslala naše čtenářka Marie. Pokud jsme správně pochopili, jde o koule vyr ...


Vánoční ozdoby z keramické hmoty 18  fotek

Vánoční ozdoby z keramické hmoty

V obchodech je k zakoupení mnoho vánočního zboží, ale mnozí se stále častěji přiklánějí k tradičním či doma vyrobeným vánočním ozdobám. Jeden ze zp ...


Vánoční svícny 14  fotek

Vánoční svícny

Vánoce jsou za dveřmi a přípravy na Štědrý den již začínají. Pokud jste se rozhodli vyzdobit si štědrovečerní stůl netradičním vánočním svícnem vla ...


Pozor na vánoční svítící řetězy 11  fotek

Pozor na vánoční svítící řetězy

Advent začal a za okny i na stromečcích uvnitř i vně bytů září spousta světýlek. Aby vánoční svátky byly opravdu klidné a pohodové, chtěli bychom vás ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×