Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Omítky společnosti PROFI am BAU CM

Omítky společnosti PROFI am BAU CM
To, jak dům vypadá, je jednoznačná vizitka: odhaluje náš vkus i smysl pro pořádek, a do značné míry určuje i náš společenský status. Málokdo asi bude hrdě stát před barabiznou, z níž slunce a voda a vítr drolí maltu mezi cihlami, a která už z dálky hlásá, že to tu jde všechno nějak šejdrem. Větu z titulku hostovi sdělí majitel „holého“ nebo omšelého domu ne zrovna hrdě, ale spíš šeptem a se sklopenýma očima. Dokonalý vzhled stavby přitom nabídnou omítky a omítkové směsi společnosti PROFI am BAU CM, spol. s r.o.
reklama

Omítky ale nejsou jenom pro parádu. Volba vnitřních omítek má zásadní vliv na mikroklima v bytě, ta venkovní zase na opotřebení domu, protože je kabátem, který stavbu chrání před zimou, ale také před extrémním teplem. A stavebníka přirozeně zajímá nejen konečný výsledek, ale také to, jak se s omítkou pracuje.

„Je to moc (nebo málo) mastný, šéfe…“

Prakticky už odzvonilo umění přímo na staveništi namíchat z jednotlivých složek správnou omítku. To totiž nevyžadovalo jen fortel, ale také znalosti a zkušenost. Mistry, kteří tohle dovedli, bylo s nadsázkou možné vyvažovat zlatem. Hotové omítkové profi směsi jsou velkou úlevou, po všech stránkách se vyplatí a navíc šetří naše nervy, protože vylučují nahodilosti a s nimi spojený nejistý výsledek. Protože jsou profesionálně namíchané, sáhnou po nich zase profesionálové (a nebo my, jimž na profesionálním výsledku opravdu záleží).

Zaklínadlo je ve vápenci

Kdo chce mít krásně vypadající dům, měl by se podívat na nabídku jedinečných omítkových a maltových směsí PROFI. Jde totiž o to, z čeho se omítka skládá, základ by měl být solidní, tak říkajíc se staletími prověřenou tradicí, a proto je společnost PROFI am BAU CM vyrábí z přírodního vápence, který je pro omítky prokazatelně nejvhodnější surovinou.

Široký výběr

Společnost nabízí několik typů omítek. V nabídce naleznete vápenosádrové omítky, které umí absorbovat dočasně zvýšenou vlhkost v interiéru a následně ji uvolnit zpět. Dále také vápenocementové omítky vyznačující se velmi dobrou zpracovatelností a univerzálností použití. Třetím typem jsou cementové omítky. Ty díky zvýšenému obsahu cementu nacházejí uplatnění především tam, kde je omítka vystavena extrémním vlivům – ve sklepech, v dílně, na soklech stavby. Také jsou k nezaplacení jako jádrová omítka pod těžké obklady.

Specialitky "šéfmíchače"

Náš dům ale možná potřebuje něco extra. Ne ale z naší rozmařilosti, ale prostě proto, že stojí na nějak zasaženém místě a s obvyklou byť sebelepší omítkou bychom nedokázali zaručit, že vynaložená práce i prostředky se „neumoří“ až moc rychle - prostě, že i extrémům vystavená omítka vydrží funkční a pěkná dlouho. Nebo se musíme vyrovnat s vlivy, jež přináší doba a u nichž ještě nejsme tak úplně dobře schopni říct, jak a čím nám škodí, i když je jasné, že nám neprospívají. Takové omítky musí mít přirozeně zcela jedinečné vlastnosti, takové, jaké nabízejí sanační omítky na vlhké a prosolené zdivo, nebo omítky Faradayus, jimiž se dosáhne bezpečné ochrany před škodlivými účinky elektrosmogu.

Více o omítkách a dalších výrobcích od PROFI am BAU CM najdete na www.profiambau.cz.

Autor: Jiří Jan (text), PROFI am BAU CM, spol. s r.o. (foto)

Klíčová slova:


Související články

Rakouské zateplování z Moravy 10  fotek

Rakouské zateplování z Moravy

Spojení úspory energie skloňují politici ve všech pádech, až to některé z nás začíná škrtit pod krkem, ale pravda je, že každá koruna, kterou nevydáme ...


Zelené fasády 42  fotek

Zelené fasády

... aneb nebojte se popínavek. Živý kabát z popínavých rostlin domům, nejrůznějším zahradním stavbám či přístěnkům nejen sluší, ale také je chrání zv ...


Skončila soutěž o poukázky a dárkové balíčky 5  fotek

Skončila soutěž o poukázky a dárkové balíčky

V soutěži, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci s firmou PROFI am BAU CM, spol. s r.o. - zabývá se prodejem suchých omítkových a maltových sm ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Vlez na půdu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
0
Nová střecha na řadovou garáž Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×