Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tepelná čerpadla GeniaAir split pro vytápění, chlazení a ohřev vody

Tepelná čerpadla GeniaAir split pro vytápění, chlazení a ohřev vody

Nabídka systémů tepelných čerpadel je vskutku široká. Jenže ne všechny typy mají kvalitní komponenty, nízkou spotřebu energie a vysokou účinnost. Systém GeniaAir split nabízí vše v jednom, je vyroben z kvalitních dílů, má dlouhou životnost a vysokou účinnost. Produkt je výsledkem dlouholetého výzkumu, což se odráží na jeho vynikajících vlastnostech. Jaké přednosti systém GeniaAir má a co stojí za jeho zvýšenou účinností?

reklama

Proč si pořídit systém GeniaAir split

Systém Protherm GeniaAir split s technologií rozděleného chladivového okruhu je vyvinut tak, aby jeho instalace byla podstatně snadnější. Vzhledem k tomu, že jednotky tohoto systému jsou z výroby kompletně nastaveny a patří k nejtišším tepelným čerpadlům vzduch/voda, jsou pro vás jasnou volbou. Je úplně jedno, jestli jde o novou výstavbu, rekonstruovaný nebo vícegenerační dům.

Vývoj systémů současných moderních tepelných čerpadel čerpá z dlouholetých zkušeností a rozsáhlého výzkumu. Výsledkem je řešení, které snese i nejpřísnější měřítka v rámci rozměrů, provedení, hluku, účinnosti a životnosti.

Základní přednosti systému:

  • Tento typ tepelného čerpadla můžete použít jak v podlahových, tak radiátorových systémech. Umí topit i chladit. Při použití systému GeniaSet split se 190 litrovým zásobníkem na teplou vodu si můžete dopřát horkou vanu nebo sprchu dle libosti.
  • Není nutné žádné vrtání či kopání. Jen propojení chladivového okruhu a tepelné čerpadlo je připraveno fungovat.
  • Systémy GeniaAir split a GeniaAir Set split jsou výrobky s kvalitními komponenty, nabízejí tedy dlouhou životnost, a to i ve vícegeneračních rodinných domech, kde jsou na tepelná čerpadla vyvíjeny zvýšené nároky ze strany uživatelů.
  • Díky využívání tepelné energie ze vzduchu má systém tepelného čerpadla GeniaAir split přímý podíl na snižování emisí CO2, energetický štítek až A++ pro vytápění.

V rámci výběru máte dvě možnosti. Kompaktní sestava s venkovní jednotkou GeniaAir split a vnitřní jednotkou s vestavěným zásobníkem teplé vody o objemu 190 litrů je ideální pro jedno a vícegenerační domy s až 4 rodinnými příslušníky.

Samostatná sestava, tvořená venkovní jednotkou GeniaAir split, vnitřní hydraulickou jednotkou a samostatným zásobníkem pro teplou vodu, splňuje požadavky větších rodinných domů s větším počtem osob.

Venkovní jednotky GeniaAir split

Venkovní jednotka tohoto typu patří k nejtišším na trhu v rámci kategorie tepelných čerpadel vzduch/voda. Všechny jednotky s výstupním výkonem 3, 5, 7, 10 a 12 kW mají stejné rozměry základů a umístění zapojení. K velkým přednostem patří naplnění chladivem až do vzdálenosti 15 m, s možnou vzdáleností až 25 m. Malá vzdálenost do 3 m není problém. Pro požadavek montáže venkovní jednotky na stěnu je k dispozici set pro instalaci. Pro snadný přístup mají venkovní jednotky kompletně demontovatelné části krytu.

Snížení hlučnosti bylo dosaženo účinným vyladěním, především větším výparníkem, který snižuje odpor vzduchu. Zvýšená účinnost ventilátoru je dána vylepšeným motorem a optimalizovanými ventilátorovými lopatkami. Upevněním celého ventilátoru do termoplastického rámu snížilo přenos vibrací.

Vnitřní jednotky GeniaAir Set split

Vnitřní jednotka systému disponuje 190 litrovou nádrží na teplou vodu. Díky rozměrům pouhých 594 x 690 mm je malá jako běžná chladnička. Systém vnitřní jednotky má v sobě integrován bivalentní zdroj s rozsahem výkonu 5,4 nebo 8,5 kW. Připojení chladicího média je řešeno v horní části pro snazší montáž.

Hydraulická jednotka

Jde o samostatnou závěsnou jednotku se záložním bivalentním zdrojem pro vytápění a přípravu teplé vody. V základním vybavení nechybí expanzní nádoba pro okruh otopné vody, trojcestný ventil pro možnou přípravu teplé vody a čerpadlo topného okruhu. Jde o flexibilní řešení, které je možné kombinovat například s plynovými kondenzačními kotli. V provozu využívá další součásti, jako je zásobník teplé vody a podobně.

Více informací naleznete na www.protherm.cz.

Autor: Radoslav Ptáček (text), Protherm (text a foto)

Související články

Tepelné čerpadlo země-voda 3  fotek

Tepelné čerpadlo země-voda

Diskuze majitelů rodinných domů na téma tepelného čerpadla mívají obvykle stejný průběh. Ze začátku převládají jednoznačně pozitivní argumenty, ale ...


Tepelné čerpadlo - zkušenosti z praxe 3  fotek

Tepelné čerpadlo - zkušenosti z praxe

Důvodů, proč si lidé pořizují tepelná čerpadla, bývá několik, ale vždy je mezi nimi na prvním místě úspora nákladů a uživatelský komfort. A to je i ...


Modernizace topení 4  fotek

Modernizace topení

Dosloužil vám kotel? Nebo doma mluvíte o výměně stávajícího za účinnější a úspornější kotel? Pak byste měli pouvažovat, o jaký systém budete mít zá ...


Plynové kondenzační kotle Tiger Condens s vysokou účinností: již 10 let na trhu 3  fotek

Plynové kondenzační kotle Tiger Condens s vysokou účinností: již 10 let na trhu

Není kotel jako kotel. Představte si situaci, že stavíte nebo rekonstruujete rodinný dům, a přemýšlíte nad pořízením nového kotle. Přitom hledíte n ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×