Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tepelný zářič Etna dokáže prodloužit i přivolat léto

Tepelný zářič Etna dokáže prodloužit i přivolat léto
Etna je světoznámá sopka chrlící lávu, oheň, teplo a kamení. Jde z ní strach a je nevypočitatelná. Zářič od firmy Meva-Trade s.r.o., který má se sopkou společné jméno, si z jejích vlastností ponechal jenom to užitečné teplo. Léto je ještě daleko a pokud se nemůžeme dočkat posezení pod pergolou, nemusíme věšet hlavu ani teď, kdy k tomu venkovní teplota ještě nevybízí. Především máme-li u domu terasu, na zahradě pergolu nebo altán. Stojanová lampa dokáže příjemně vyhřát nejbližší okolí a to tak, že už se nechoulíme zimou, ale je nám příjemně teplo.
reklama

Bohužel, nežijeme v klimatickém pásmu, kde bychom měli teplo celý rok nebo více než šest měsíců v roce, spíše podle počasí i o měsíc méně. Tedy kolem pěti měsíců, kdy se dá venku sedět, povídat si s přáteli nebo něco dobrého na zub si ogrilovat. Nejde ale jen o podzim, i v průběhu celého léta se najde dost dnů, kdy bychom rádi poseděli u kávy nebo grilovali, ale počasí nám to nedopřeje.

Určitě jste to už někdy viděli. Lidi, co sedí i ve velké zimě někde na zahrádce u restaurace v nějaké turistické lokalitě. Vám je zima a oni si v klidu popíjí čaj jen v tričku nebo mikině, i když kolem víří první sněhové vločky.

Důvod, proč to venku nalehko oblečeni v klidu vydrží, je ten divný plechový deštník, pod kterým sedí. Tím je totiž plynový tepelný zářič. Tepelnou pohodu dokáže takový zářič ve svém okolí docílit do dvou minut.

Živým ohněm je člověk fascinován od úsvitu dějin. Podobné je to i v tomto topidle. Divadlo, které se neokouká. Navíc v nejbližším okolí svým mihotáním vytváří velmi příjemnou atmosféru.

„Deštník“ slouží jako odrazná plocha pro teplo. Topidlo je napájeno pomocí 10 kg plynové bomby. Ta je elegantně ukryta v nerezovém válci tvořícím nohu celého zářiče.

Klasické hučení plynu, které bylo slyšet na několik metrů, už také není pravidlem a tepelný zářič se tak hodí nejen na zahrádky restaurací, kde je hlučněji, ale i pod pergolu nebo na terasu ke klidnému posezení s přáteli.

Bezpečnost

Důležité je zachovat všechna bezpečností opatření pro zacházení s takovým tepelným zařízením. To znamená použití doporučeného paliva a především dodržení dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů, dobré přístupnosti ovládání ventilů a také dobrá volba umístění zářiče. Pokud totiž budete pokaždé muset odsunout zářič i křeslo, na kterém sedíte, když si budete chtít podat ze stolu další občerstvení nebo odskočit, asi to dopadne tak, že dřív či později o něj zakopnete a zvrhnete jej. Naštěstí jsou topidla opatřena pojistným ventilem, takže když se topidlo zvrhne, přívod plynu se vypne.
Prostor, který chcete vytápět, nesmí být nikdy úplně uzavřený

.

Ke kvalitnímu topidlu si pořiďte i kvalitní plynovou bombu od některého z renomovaných dodavatelů. Při výměně prázdné bomby za plnou je dobré zkontrolovat, zda není bomba poškozená a zda ventil i uzávěr jsou v pořádku.

Plomba od výrobce je zárukou, že bomba byla odborně naplněna a je v pořádku.

Montáž zářiče Etna

Rozložený zářič je dodáván ve dvou krabicích, v jedné je celé tělo, ve druhé odrazný deštník. Nejprve si rozložíme všechny díly, odbalíme plášť, který bude krýt plynovou bombu a připravíme si také nástroje, potřebné k montáži. Montáž není nikterak složitá, podle návodu přiloženého v balení ji určitě zvládne každý. Na podrobnější návod se můžete podívat zde.

Nachystáme si ventil, který bude spojovat bombu s hadicí hořáku. V hořáku je hadice nalisovaná napevno a sami si ji vyměnit nemůžeme. Pokud dojde k jejímu poškození, musíme si ji nechat vyměnit tam, kde jsme topidlo koupili.

Nejprve smontujeme nohu s pláštěm, na stojan připevníme buď kolečka nebo packy na pevné přichycení k podlaze. Pak provlékneme hadici trubicí a připevníme hořák, Nad hořák nasadíme vrchní talířový kryt (klobouk) pro odraz tepla. Připojíme plynovou bombu a k ní ventil s hadicí. Na bombu navlékneme kryt.

Tepelný zářič je opatřen malými kolečky kvůli snadnému transportu a jednoduché manipulaci. Postačí jej proto mírně naklonit na stranu a využít kolečka. Pro pevné připevnění k zemi nebo dlažbě slouží tři přídavná oka upevněná ke spodnímu kraji podstavce.

Na bombu navlékneme kryt a můžeme topidlo začít používat.

Ve spodním válcovitém krytu plynové lahve je kulatý otvor pro snadnou manipulaci s plynovým uzávěrem lahve.

Topidlo má krásný lesklý nerezový povrch. Samotný hořák je srdcem tepelného zářiče. Má mnoho větracích otvorů, které zabezpečují, aby se k plameni nic nedostalo a chrání jej proti nárazovému větru.

Startování a zapínání je díky vestavenému piezoelektrickému zapalování snadné a obejdeme se při něm bez sirek.
Prodloužení sezóny pro posezení na zahradě nebo na terase určitě uvítáme a tepelný zářič nám k tomu pomůže.

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Související články

Topidlo Meva - Pyramida plná ohně 28  fotek

Topidlo Meva - Pyramida plná ohně

Tepelné zářiče se zabydlují kromě zahrádek restaurací i pod našimi pergolami a na terasách. Pokud přemýšlíte o koupi takového zářiče, určitě se pod ...


I podzim je dobrý na výlety 6  fotek

I podzim je dobrý na výlety

Čas táboráků zvolna míjí a před očima máme tak nanejvýš obrázek zmoklých pasáčků choulících se u ohně a šťourajících z popele pečené brambory. Kdepak ...


Relax u kamen od Mevy 5  fotek

Relax u kamen od Mevy

Letošní zima je mírně řečeno podivná. Někde tuny sněhu, jinde aby člověk vločku pohledal. Někdo je rád, že se přes metrové závěje dostane ven na ulici ...


Zima se do dílny nedostane 7  fotek

Zima se do dílny nedostane

Moc ráda pracuji se dřevem. To je jasné, že doma na koberci tuto zálibu provozovat nemohu. No jo, ale jak to udělat, když venku je již pěkně vlezlo a ...


Teplo nejen pro podzimní posezení 4  fotek

Teplo nejen pro podzimní posezení

Také v těchto dnech vzpomínáte na příjemná venkovní posezení s přáteli u dobrého jídla a pití? Můžete si je dopřát i nyní. S výrobky společnosti Meva ...


Teplo – základ pro příjemné pracovní prostředí 4  fotek

Teplo – základ pro příjemné pracovní prostředí

Když vás vítají studená rána a večery, hodí se doma a na pracovištích přitápět. Protože často není zapotřebí topit po celý den, rádi sáhneme po topidl ...


Prodlužte si léto 5  fotek

Prodlužte si léto

Také jste si přes léto navykli posedět si večer na terase se sklenkou něčeho dobrého nebo na společné grilování s přáteli či rodinou? Ani mně se nelíb ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
2
Pergola přistavěna k domku Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 1.11.2018 19:55 Václav
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×