Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Těsnění do oken a dveří, které vám ušetří peníze

Těsnění do oken a dveří, které vám ušetří peníze

Během letošního horkého léta mohla být cirkulace vzduchu v domácnostech příjemná, v zimních měsících je tomu ale právě naopak. S příchodem chladnějších dnů začínáme pociťovat studený vzduch, který k nám proudí skrz špatně těsnící okna. Dochází tak nejenom k citelným únikům tepla a ke snížení pokojové teploty, ale ztrátu pociťuje i vaše peněženka. Vyšší náklady za vytápění stojí více peněz! Řešení je přitom velmi snadné, tesamoll® těsnění do oken a dveří si během chvilky poradí s různě velikými mezerami a pomůže vám tak udržovat příjemné teplo domova.

reklama

K citelným únikům tepla dochází zejména kolem oken. Příčinou jsou buď stará špatně těsnící okna nebo v novostavbách sice okna nová, ale šitá „horkou a nekvalitní nití“. Nezoufejte, okna nemusíte hned celá vyměňovat a platit velké peníze. Gumové nebo silikonové těsnění tesamoll® dokáže během chvilky pomoci a mezery utěsnit. Příjemné interiérové klima pocítíte okamžitě.

Jak vybrat správný profil těsnění?

Gumové těsnění do oken a dveří tesamoll® je k dispozici ve třech profilech D, P, E. Co to znamená? Profily jsou pojmenované po písmenech, jejichž tvar se těsnění podobá. Každý profil je vhodný pro utěsnění jinak velké mezery. Jak zjistíte, jaký profil těsnění potřebujete? Vezměte kousek modelíny a přivřete ji do okna v místě, kde fouká. Poté otevřete a změřte, na kolik milimetrů vám okno plastelínu sevřelo. Profil těsnění vyberte podle velikosti mezery. Doporučujeme tento test provést na více místech, mezera totiž nemusí být po celém obvodu okna stejná. Gumové těsnění s profilem D je určeno pro větší mezery od 3-7 mm, P-profil utěsní mezery od 2-5 mm a E-profil použijte pro mezery od 1-3,5 mm. Gumové těsnění tesamoll® ve všech profilech je nabízeno ve dvou barvách, bílé a hnědé. Vy si tak můžete vybrat dle barvy okenních rámů, které na svém domě máte.

Silikonové těsnění je vylepšenou variantou gumového těsnění, snadno se přizpůsobuje a utěsní mezery v rozmezí od 1-7 mm. Je extrémně odolné vůči UV záření a proti vlivům počasí. Jeho životnost je až 15 let.

Snadná a rychlá instalace

Utěsnit okna pomocí lepicího těsnění tesamoll® zvládne opravdu každý. Stačí pouze očistit plochu pro lepení, nastříhat těsnění na požadovaný rozměr, nalepit, přitisknout a je hotovo!

Tesamoll® těsnění opravdu funguje

Účinnost a míra úspory energie gumového těsnění tesamoll® byly prověřeny dvěma nezávislými instituty s těmito výsledky: Úspora při použití těsnění tesamoll® na běžná okna a dveře dosahuje až 20 % ročních nákladů za energie. V případě větších mezer dokonce až 40 %.

Fotogalerie k článku:

Autor: tesa tape (text a foto)

Související články

Aby pode dveřmi netáhlo 6  fotek

Aby pode dveřmi netáhlo

Když pode dveřmi táhne, začnou nás zábst nohy a potom je k rýmě jen chvilka. Hledáme bačkory anebo alespoň teplé ponožky. To je pravděpodobně nejrychl ...


Dodatečné utěsnění dveří či oken 12  fotek

Dodatečné utěsnění dveří či oken

Oknem či pode dveřmi profukuje a vy to chcete ještě honem napravit?Vyberte si ten správný typ profilového nebo komůrkového těsnění a najděte pár minut ...


Kartáčové lišty pod dveře zastavují chlad 13  fotek

Kartáčové lišty pod dveře zastavují chlad

S přicházejícím podzimem ztrácí sluneční paprsky na své síle a zřejmě vám již neprohřejí domov tak, jak tomu bylo v letošním parném létě. Teplo, kt ...


Háčky tesa připevníte bez vrtání - a drží! 6  fotek

Háčky tesa připevníte bez vrtání - a drží!

Klíče jsou jednou z mnoha věcí, které potřebujeme denně. Přesto jsou svazky, které nevyužijeme tak často. Někdo si pověsí klíče na věšáčky, háčky č ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×