Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Test Českého Kutila: STIGA Twinclip 50 SB, výkonný a dostupný dříč pro náročné

Test Českého Kutila: STIGA Twinclip 50 SB, výkonný a dostupný dříč pro náročné

Menší model z řady Twinclip je jako stvořený pro údržbu středních zahrad. Díky své obratnosti neztrácí ani tam, kde je třeba objíždět stromy, keře či jiné překážky. A to je teprve začátek – tahle STIGA je prostě uživatelsky příjemná po všech stránkách.

reklama

Dovozce mi sekačku poslal na testování v krabici. A můžu s klidným svědomím napsat, že z tohohle by se měla poučit celá řada konkurenčních producentů zahradní techniky, protože pod vrstvou kartonu a folií se skrývá plně zkompletovaný stroj. Takže stačilo jen vše řádně zkontrolovat, nalít olej a benzín a hurá do sekání!!!

STIGA Twinclip 50 SB: Modelka mezi sekačkami

Na první pohled je STIGA Twinclip 50 SB krásný stroj s řadou výjimečných prvků. Stále mě uchvacuje upnutí motoru na antivibrační desku, díky čemuž nebudete po práci pociťovat mravenčení v dlaních. Jednodílné madlo má na můj vkus naprosto precizně vyřešený systém změny výšky v návaznosti na výšku obsluhující osoby. Žádné ohýbání se, tady seřizujete přes dva klipy v úrovni obsluhy. Jinak rukojeť je příjemná, měkčená s dvěma klasickými hrazdičkami.

Po nastartování si všímám opravdu toho, že sekačka se chová velmi klidně, vibrace jsou příkladně tlumené. Startování je snadné, naliju jen benzín, zkontroluji či naliju olej a po prvním zatažení motor běží – nechybí mu automatický sytič. Před testováním pršelo, tak jsem alespoň mohl řádně odzkoušet funkci dvojitého nože, který sekačka má.

Přední držadlo a páka nastavení výšky sečení

Tady se nehraje na žádná módní velká zadní hnaná kola, tyhle jsou spíš pořádně široká a proto se sekačkou perfektně překonávají nerovnosti a podobně. Při zapnutí pojezdu nečekejte žádné cukání jako u laciných sekaček, zde je rozběh pojezdu naprosto plynulý.

Jaká je STIGA Twinclip 50 SB v terénu?

Běžnou trávu, tedy zhruba týdenní přírustek, poseče tahle mašina jakoby nic. Mě ale vyloženě zajímalo, co se bude dít na té namočené trávě. Nic, žádná kritika se prostě nekoná. Pojezd je tady subjektivně o něco pomalejší, ale vlivem toho se koš naprosto precizně naplní. A pak přichází moment, díky kterému si twinclipa zamilujete ještě víc – už žádné špinění rukou při snímání či nasazování koše, tady se vše děje ,,jednoruč“. Při nasazení koše se kryt zadního výhozu pěkně schová do koše. Mohutné držadlo koše zajistí, aby jste s ním mohli dojít až ke kompostu, kde jej vyprázdníte. No samozřejmě, že zde nechybí ani ukazatel naplnění.

Naprosto perfektní sběr trávy má na svědomí obrovský nůž a také vysoká žací komora. Tím, že žací čepel seče ve dvou rovinách, trávník je vždycky precizně sestřižený - několikrát jsem zkoušel kosit krátkou, maximálně týdenní trávu a také po dešti, kdy jsou podmínky pro sběr mnohem horší. I tak byl koš doslova nabouchán trávou. Samozřejmě, že do výbavy takového pracanta patří i mulčovací klín a zadní deflektor - ten je skvělý v té chvíli, kdy je trávy hodně a Vy nechcete sbírat.

S Twinclipem se mi dobře pracuje jak na rovných úsecích, tak kolem překážek nebo v mírně svažitém terénu. Ovladací hrazdy jsou koncipovány tak, že na větších plochách sekačku pohodlně držíte jen jednou rukou.

Čištění nemusí být katastrofou

Při čištění jsem stroj postavil ,,na zadní“. Je to jedna ze silných stránek sekačky, protože díky této šikovné vychytávce máte k čištění naprosto skvělý přístup a nemusíte žádat své drahé polovičky, aby Vám stroj přidrželi ,,na řidítkách“. Ochranný rám pod pojezdovou převodovkou chrání toto ústrojí před poškozením.

Sekačka v ,,čistící“ pozici

Twinclip 50 SB mě opravdu nadchnul. Minulý rok jsem testoval většího sourozence 55 SV H, ale i tato základní verze dokázala, že dokáže být věrným pomocníkem každého náročného uživatele. Svého majitele si hýčká nejen pohodlím při práci a vyladěnými vlastnostmi, ale především celou řadou důmyslných a praktických prvků, které jinde nenajdete. Stroj dováží do ČR dceřinná firma výrobce. Rodina Twinclipů v sobě ukrývá další modely s různými šířemi záběru a výbavami, každý si tak přijde na své.

Autor: Jaromír Malich (text a foto)

Související články

Test Českého Kutila: Twinclip je nejlepší STIGA, jakou můžete mít 14  fotek

Test Českého Kutila: Twinclip je nejlepší STIGA, jakou můžete mít

Nejrůznější sekačky testuji už šestým rokem. Za tu dobu jsem vyzkoušel už mnoho strojů, ale teď na mě čekala novinka, na kterou jsem se opravdu těš ...


Test Českého Kutila: STIGA Combi 50 S AE, AKU sekačka pro všechny 11  fotek

Test Českého Kutila: STIGA Combi 50 S AE, AKU sekačka pro všechny

Akumulátorový program zažívá v posledních letech nebývalý rozmach. Stiga nezůstala pozadu a svým příznivcům nabízí model Combi 50 S AE, využívající ...


Skandinávská kvalita na české zahradě - to je zahradní technika STIGA 7  fotek

Skandinávská kvalita na české zahradě - to je zahradní technika STIGA

Když se v trávníku na jaře objeví první svěží stébla, jsme z nich u vytržení. Dost rychle nás ovšem nadšení přejde, protože až do června roste tráva j ...


Sekačky Stiga – ověřená značka zahradní techniky 6  fotek

Sekačky Stiga – ověřená značka zahradní techniky

Zahradní sezóna je tady. Začínáme pracovat na zahradě a své sekačky a další pomocníky dáváme na předsezonní servis. Pokud zjistíme, že případné opr ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Jakou strunu do sekačky Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tomáš
0
zahradní traktor Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×