Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tlakové myčky Michelin si hvězdy kvality zaslouží 2.díl

Tlakové myčky Michelin si hvězdy kvality zaslouží 2.díl
Druhý díl testu vyzkoušení tlakových myček Michelin bude, jak už jsem anoncoval, o testu výkonu a nástavcích. A jestli už máte přečtený první díl, nezbývá mi nic jiného než začít rovnou slíbeným řezáním materiálů. Zajímalo nás, co opravdu silný proud vody, který tryska díky čerpadlu vyvine, umí přeříznout. Já i mí kolegové jsme samozřejmě patřili k těm chytrým, co si před trysku dali ruku. Se zanadáváním jsme s ní ve vteřince ucukli.
reklama

Voda, která umí řezat

Proud vody, který umějí myčky vyvinout, je opravdu silný. Pro získání respektu k síle vody postačí dát ruku metr před proud a zkusit pomalu přibližovat, uvidíte sami, kolik vydržíte. Že se běžně řežou materiály vodním paprskem, je známé, rozhodli jsme se to proto také vyzkoušet.

Samotný proud vody z hadice nepřeřízne nic, jenom promáčí. Zapínáme myčku MPX 130B a jdeme na krabici od banánů. Pevný zdvojený karton, symbol všech stěhování. Rotační trysku musím brzdit. Krabice během chvilky taje před očima. To mi dodává odvahy. Beru Michelin MPX 150L, kutilského kamaráda Honzu, který si nakonec myčku po testu koupil a jdeme na to. Já fotím jeho, on mě.

Nově zakoupená voňavá ytongová tvárnice o síle deset centimetrů. Voda stříká ostošest a já musím s foťákem dál a přiblížit se objektivem, jinak bych si mohl jít koupit nový. Chytře jsme bez ochranných brýlí, vodu a jemné kousky ytongu máme za chvilku ve vlasech a vlastně všude. Okolojdoucí na nás koukají jak na blázny, kteří nemají na pilku. Za chvíli jsme oba šediví a promočení. To ale nevadí, oba stojíme na stupíncích vítězů. Cihlu jsme přeřízli vodním paprskem. Trvalo to asi dvě minutky. Jestli si někdy zabouchnete dveře a máte náhodou domek z ytongu, nevolejte zámečníka. Kupte si myčku Michelin a vyřízněte si nové.

Bazény a měkké materiály

Intenzitu síly vody lze u vyšších modelů Michelin regulovat na těle myčky. Mírně slabší modely jsou regulovány stiskem na pistoli a použitou tryskou. Další jednoduchý způsob je vzdálení a přiblížení proudu k předmětu. Vždy na jaře a někdy i v průběhu roku čistím fólii na bazénu a zatvrdlé usazeniny na ní. Voda ze studny je jak kamenná. Čistím většinou kyselinou solnou. Nemá to rád bazén ani usazeniny, ty se po čase rozpustí a pustí, nemá to ráda ani moje sliznice v nose a puse. Letos jsem poprvé na bazén vyzkoušel myčku a rotační trysku.

Aby bylo vidět, že se myčky nemusí bát ženy, poprosil jsem kamarádku. Vyzkoušela si ji, zalíbilo se jí to a bazén nakonec vyčistila celý. Letos tedy prvně bez chemie. Jenom v půlce čištění se začala myčka dusit, prskat a chrochtat. Vypnuli jsme ji, vypadalo to na malý tlak. Tím to opravdu také bylo.

Průhledný filtr vstupu vody do myčky ukázal, že není jen tak pro ozdobu. Jemný sítkový filtr v něm zachytil usazeniny, které se po zimě vytvořily uvnitř hadice a nepustil je do myčky. Tím ji ochránil a zároveň přibrzdil tlak vody. Tento užitečný a kvůli jednoduché optické kontrole průhledný díl na běžnou hadicovou rychlospojku mají všechny myčky Michelin.

Nejen na nářadí a nástroje

Výborně lze sílu vody využít při mytí stavebního nářadí a strojů, to samé se týká ale i míchačky, kolečka nebo lopaty po betonování. Udržované očištěné nářadí déle vydrží. Sílu vody jsem vyzkoušel i na nabalené maltě a betonu na předním kole kolečka a po chvilce voda zvítězila. Ze staré míchačky jsme novou neudělali, ale aspoň ji důkladně očistili.

Myčka se hodí i na náročné práce okolo domu, jako například čištění bazénů, verand, teras, příjezdových cest, plotů, dlažby, cihlových zdí, okapů, chatek na nářadí, zahradního nářadí, sekaček, zahradních traktorů, kol, motocyklů, terénních čtyřkolek, automobilů, karavanů, přívěsů na přepravu koní, zahradního nábytku apod.

Užitečné nástavce

Myčku definuje výkon a samozřejmě také nástavce. Proto je dobré před samotnou koupí vědět, na jaký účel budeme myčku využívat. Bohaté příslušenství nám může volbu zjednodušit.

Ke každé tlakové myčce Michelin je trochu jiný výběr užitečného příslušenství. Díky němu se využití myčky může podstatně rozšířit. Jde především o ruční rotační kartáč na mytí auta, rotační trysku, prodlužovací tlakovou hadici, kterou dosáhneme opravdu daleko, rotační kartáč na podlahy a dlažby, který využijeme nejen na terase, ale i na dně bazénu, smetáček připojitelný na vodu, prodlužovací trysku pro čištění odpadů, kanalizace nebo okapů. Bajonetový zámek jednotlivých nástavců a trysek drží velmi pevně a nikde nemá problém s těsností. Připojení hadice k myčce nebo ke smetáčku je na klasickou hadicovou rychlospojku. Uchycení tlakové hadice na trysky je kovové a kvalitní se zasouvací sponou jako pojistkou proti rozpojení. Těla myček slouží i jako malý nářaďový stojan na hadici a většinu příslušenství. Do myčky je samozřejmě možné do přídavné nádržky nalít potřebný saponát pro umývání nebo čištění. Proud vody ho postupně bude strhávat a mísit jej.

Slovo výrobce

U testované tlakové myčky Michelin MPX 120B dostanete stříkací pistoli, prodlužovací nástavec, nástavec s nastavitelnou keramickou tryskou, nástavec s rotační turbo tryskou, 5 m hadice s textilní výztuží , nádržku na detergent.

Tlaková myčka Michelin je lehká a má velmi vtipně vyřešené ukládací prostory pro příslušenství přímo na těle stroje. Veškeré příslušenství, včetně hadice, je tak součástí myčky, takže ho už nikdy nemusíte hledat po celé dílně. Pro jednoduché přenášení je vybavena pohodlným madlem nebo jako převozní madlo můžete využít postřikovací pistoli.

Myčka MPX 130BW

Tato myčka je vybavena-stříkací pistolí, prodlužovacím nástavcem, nástavcem s nastavitelnou keramickou tryskou, nástavcem s rotační turbo tryskou, dále k výbavě patří 5 m hadice s textilní výztuží, nádržka na detergent. Veškeré příslušenství je chytře integrováno do těla myčky a dlouhá hadice je pohodlně uložena v navíjecím bubnu.

Díky použitým komponentům a tlaku 130 barů se tato tlaková myčka Michelin hodí i na náročné práce okolo domu, jako například čištění bazénů, verand, teras, příjezdových cest, plotů, dlažby, cihlových zdí, okapů, chatek na nářadí, zahradního nářadí, sekaček, zahradních traktorů, kol, motocyklů, terénních čtyřkolek, automobilů, karavanů, přívěsů na přepravu koní, zahradního nábytku apod.

Myčka MPX 150L

Ten nejsilnější stroj, který jsme testovali, je vybaven kovovou stříkací pistolí s prodloužením, nástavcem s nastavitelnou keramickou tryskou, nástavcem s rotační turbo tryskou, 8 m hadice s ocelovou výztuží, integrovanou nádrží na detergent. Tlaková myčka MPX 150 L je luxusně vybavená myčka s výkonem a špičkovými komponenty, se kterými zvládnete veškeré úkoly i na poloprofesionální úrovni. Příslušenství se dá opět šikovně uložit na těle myčky a dlouhá hadice je pohodlně uložena v navíjecím bubnu, který je již propojen s čerpadlem myčky a má integrovaný přívod vody. Velká nádobka na saponát je již na pevno zabudována v těle myčky. Pro jednoduchou manipulaci je vybavena pohodlným madlem a koly, které mají vzorek z opravdové gumy, takže si nikdy nepoškrábete citlivou zámkovou dlažbu nebo dřevěnou terasu. Motor o velkém výkonu 2100 W je indukční (bez uhlíků, téměř bezúdržbový a velmi tichý).

Ochrana myček

Motory myček Michelin jsou osazeny jakostním měděným vinutím a srdcem stroje je velmi kvalitní triplexní kovové pístové čerpadlo s automatickým pojistným ventilem a ochranou proti nízkému tlaku. Stroje jsou vybaveny systémem TSS (Total Stop System), který při uvolnění spínače na rukojeti ihned vypíná přívod vody.

Konektor, kterým se připojuje voda do myčky, je vyroben z průhledného materiálu. V něm je umístěn filtr, který tak může uživatel před každým použitím myčky zkontrolovat pouhým pohledem. V případě potřeby je tak vždy schopen filtr včas vyčistit a uchránit tak čerpadlo myčky před zničením. Užitečnost tohoto filtru jsme si, jak je psáno výše, vyzkoušeli na vlastní kůži. Elektrické připojení myček je samozřejmě ochráněno proti stříkající vodě podle evropských standardů.

Jejich uskladnění je jednoduché. Na zimu je samozřejmé vypustit z nich vodu, a to nejen z hadic, ale i z myčky samotné.

PRVNÍ DÍL - aneb zpátky na začátek

Zajímá vás, jestli dokáží Michelinky umýt traktor, omladit kameninový květináč nebo vyčistit pomyslný Augiášův chlív a nečetli jste první díl? Zde si jej můžete přečíst.

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Související články

Vyhráli jste zahradní techniku Riwall? 5  fotek

Vyhráli jste zahradní techniku Riwall?

Jen co se zahrada probudila ze zimního spánku, začala vesele bujet. Nové výhony keřů nám po chvíli začnou přerůstat nejen přes hlavu. Pro zkrocení ...


Čerpadlo Neptun od ELPUMPS se nebojí ani septiku 19  fotek

Čerpadlo Neptun od ELPUMPS se nebojí ani septiku

Úklid po velkých deštích často obnáší odčerpat část vody z jezírka nebo zahradního rybníčku. Také septik by potřeboval odlehčit, studna vyčistit, j ...


Snadný život se sněhovou frézou 13  fotek

Snadný život se sněhovou frézou

Oč víc sníh těší lyžaře a děti, které z něj plácají sněhuláky, o to méně radosti z něj mají majitelé domů a chalup, kteří se jím musí prohrabat na svě ...


Pila Divar 55 - tři pily v jedné

Není pila jako pila, každá má jiné využití. Pokud nechcete mít dílnu přeplněnou různými typy, stačí si správně vybrat. Ponorná pila Woodster Divar 55 ...

Ryobi ONE plus - zahrada na baterky

Máte rádi akunářadí? Já ano, nemusím s sebou tahat nikde kabely, zakopávat a zaplétat se do nich, ani pamatovat stále na to, aby bylo k dispozici dost ...

Tlakové myčky Michelin si hvězdy kvality zaslouží 1.díl 32  fotek

Tlakové myčky Michelin si hvězdy kvality zaslouží 1.díl

Tlakové myčky, špičkové jídlo, legendární turistický průvodce a pneumatiky. Víte co mají společného? Mají na sobě stejnou značku. Značku, která je gar ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×