Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Transparentní okapová hrana profilů neruší barvu fasády

Transparentní okapová hrana profilů neruší barvu fasády

Říká se, že dokonalost se skrývá (i) v detailech. V případě fasády pak funkční řešení detailu ovlivní nejen celkový vzhled, ale často i životnost celého zateplovacího systému. Vyplatí se tak myslet i na zdánlivé maličkosti, jako je volba lišt a profilů pro zateplení. Společnost HPI-CZ nabídku lišt a profilů v letošním roce rozšiřuje o fasádní profily s transparentní okapovou hranou. Ty i v kombinaci s výraznou barvou omítky vizuálně splynou a na rozdíl od bílých variant tedy nepůsobí rušivě.

reklama

Atikový detail vyřeší ukončovací profil FEBA-TEX UNI

Na moderních rodinných a bytových domech, případně na revitalizovaných panelových domech, i na městských vilách vídáme často ploché střechy lemované atikami. Aby takto řešená střecha dobře chránila před vrtochy počasí, je třeba správně provést nejen střešní plochu, ale také například často podceňovaný atikový detail. Novinka HPI-CZ, ukončovací profil pro zateplení FEBA-TEX UNI, zajistí napojení ETICS k atikovému plechu. Toto řešení poskytuje ochranu zateplovacího systému vůči hnanému dešti v oblasti atiky. Profil zabraňuje vniknutí vody zespodu do spár, a naopak, díky přesahu, zajišťuje odkap vody směrem dolů. Výhodou profilu FEBA-TEX UNI je transparentní okapová hrana pod atikovým plechem, díky které nepůsobí okapnice v případě barevné fasády rušivě.

Transparentní profil FEBA-DUO-TEX neruší barvu fasády

Připojovací profily umisťované pod parapet zajišťují napojení omítky k parapetu. Zabraňují tedy zatékání hnaným deštěm tlačeným nahoru do spár, obdobně jako ukončovací profily, navíc parapet drží na správném místě. Barevně harmonické napojení ETICS ke spodní straně parapetu nabízí další novinka HPI-CZ, připojovací profil parapetní FEBA-DUO-TEX s transparentní okapovou hranou. Profil zajišťuje jednoduché napojení parapetu v různých úhlech. Je opatřen dvěma částmi tkaniny: První se vkládá do cementového stěrkového tmelu v oblasti parapetu – na toto lože je lepen parapetní plech. Druhá část pak vede do plochy izolantu. Transparentní hrana se nachází na spodní straně parapetu. Jediné, co tedy kolemjdoucí mohou vidět, resp. nevidět, z tohoto profilu na fasádě, je právě transparentní hrana.

Novinka HPI-CZ řeší kombinaci přiznané okapničky s barevnou fasádou

Horizontální zakončení u zateplovacích systémů, například v nadpraží oken a dveří, případně i na spodní hraně vysazeného balkonu, vyžaduje bezpečné řešení odvodu dešťové vody směrem dolů. V těchto případech se používají tzv. zakončovací profily s okapnicí. Výhodou tohoto typu profilu je kromě cíleného vedení vody také přesné ohraničení omítky. U barevných omítek, kde může přiznaná bílá plastová hrana působit rušivě, je výhodné použít novinku, zakončovací profil s transparentní okapničkou a tkaninou. Tento profil představuje optimální řešení kombinace přiznané okapničky s barevnou fasádou. Profil s okapnicí je z každé strany opatřen tkaninou a pro lepší přilnutí omítky na profilu jsou jeho hrany rýhované. Pohledová část lišty je vyrobena z UV stabilního čirého plastu.

Více o těchto a dalších novinkách na www.hpi.cz.

Se začátkem letošní stavební sezóny uvedla společnost HPI-CZ na trh novinky z oblasti stavebního příslušenství pro střechy a zateplení. Všechny inovace zahrnuje aktuální katalog s ceníkem platný od 1. 4. 2019. Katalog je ke stažení zde.

Autor: HPI-CZ (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Jednoduchý HPI – UNI profil ochrání zateplovací systém před degradací zevnitř 3  fotek

Jednoduchý HPI – UNI profil ochrání zateplovací systém před degradací zevnitř

Tepelně izolační systémy ETICS vyžadují těsné a bezpečné připojení parapetu do omítky. Na trhu jedinečné řešení tohoto detailu představuje připojov ...


Výběr lišt a profilů pro detaily ETICS 10  fotek

Výběr lišt a profilů pro detaily ETICS

Kvalitní provedení zateplovacího systému vyžaduje kromě znalosti postupů také správně vybrané a kvalitní materiály včetně těch, které jsou v celkov ...


Lišty a profily pro zateplovací systémy ETICS

Pokud se provádí zateplení domu, nesmí se zapomínat na precizní začištění kolem oken a parapetů. Tato místa jsou nejčastějším zdrojem úniku tepla a ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×