Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Trendem ve výstavbě je systémové řešení

Trendem ve výstavbě je systémové řešení

Při volbě stavebního materiálu zvažte, zda vám poskytne kompletní řešení v každém kroku výstavby – při projektu, výstavbě i během celé životnosti domu. Ytong je prémiovou značkou na našem trhu – nabízí ucelené řešení celé stavby, a navíc řadu odborných služeb, které vám pomohou postavit dům podle vašich představ. Oblíbený je i u stavebníků svépomocí, pro něž se stal synonymem jednoduchého a rychlého stavění. Řada z nich dokázala postavit svůj dům včetně stropů a střechy vlastními silami.

reklama

Systém pórobetonových tvárnic Ytong má za sebou téměř sto let inovací, stále si však zachovává své naprosto přírodní složení. Díky porézní struktuře je velmi lehký a pro uživatele domu je asi nejdůležitější, že vytváří uvnitř zdravé klima. Snadno se tvaruje, proto nevzniká téměř žádný odpad a při stavbě spotřebujete téměř všechen materiál. Navíc vás vlastnosti materiálu neomezují ani u tvarově komplikovaných a atypických projektů. Dalším podstatným plusem je nehořlavost, ekologičnost, a především tepelněizolační vlastnosti. Touto kombinací splňuje všechna zásadní kritéria moderního stavebního materiálu.

Proč stavět se stavebním systémem

Systémové stavění s Ytongem je rychlé a přesné. Jednotlivé díly ze stejného materiálu jsou plně kompatibilní a vytvářejí tak podmínky pro skutečně kvalitně provedenou hrubou stavbu, která je důležitá pro výsledné tepelněizolační vlastnosti domu. Ytong si své vlastnosti ponechává i po opracování, například rozvedení instalací a připevnění interiérových prvků. Díky tomu nevznikají tepelné mosty a jádro stavby je homogenní.

Důležitá je také jednoduchost – mnoho realizací z Ytongu vzniká svépomocí, a to včetně domů, kde si investoři vlastními silami poradili s montáží střechy či stropu. Princip „skládačky“ je u tohoto stavebního systému známý a prověřený. Stejně výrobce přistupuje i k novým prvkům, u nichž vždy klade důraz na to, aby montáž nevyžadovala specializované firmy.

Nová Lambda YQ pro stavění podle norem 2020 bez zateplování

Stavebnictví reaguje na stále přísnější tepelnětechnické normy vývojem nových materiálů. Proto výrobce Ytong rozšířil svou řadu tepelněizolačních tvárnic o Lambdu YQ, která je určena pro jednovrstvé zdění bez zateplování. Nová Lambda YQ má dosud nejlepší vlastnosti z celého sortimentu Ytong – vyniká zvýšenou pevností a zlepšenými tepelněizolačními vlastnostmi. Spolu s ní výrobce nabízí i systémové doplňky, jako je zakládací malta či lehčená tepelněizolační omítka. Ty pak umožňují postavit celou stěnu, kde jsou v maximální míře eliminována rizika tepelných mostů a je zaručena její dlouhá životnost a bezvadné fungování i při teplotních výkyvech. Kromě mimořádně úsporného provozu navíc na výstavbu pasivního domu můžete získat dotaci z programu Zelená úsporám.

Systémové řešení Ytong – portfolio „od sklepa po komín“

Systém Ytong je tradiční materiál, který však prochází neustálým vývojem a inovacemi. V současné době již představuje široké portfolio stavebních dílů, do nějž kromě tvárnic, příčkovek a překladů patří také strop, střecha, schodiště, komín či sloupová tvárnice. Všechny prvky vynikají snadnou a jednoduchou montáží a vysokou stabilitou. U masivní střechy je důležité, že s jejím použitím je dům chráněn i proti letnímu přehřívání a není proto třeba instalovat klimatizaci. U stropu pak oceníte, že do jeho konstrukce lze uložit veškerá potřebná vedení, jako jsou elektroinstalace, voda, odpady, centrální vysavač, vzduchotechnika nebo topení. Uložením rozvodů přímo do konstrukce stropu odpadne podstatná část práce při sekání a zapravení drážek. Sloupová tvárnice umožní kromě jednoduchého vytvoření pilířů také zvýšení únosnosti a stability stěn a rovněž může být použita pro vedení instalací. Nově byl systém Ytong doplněn také o vnější a vnitřní omítky a vnitřní stěrku, s jejichž použitím jsou optimalizovány tepelněizolační vlastnosti a při dodržení správných technologických postupů i výsledná kvalita stavby.

Úspora od projektu až po provoz budovy

Ytong nabízí efektivnější a ekonomičtější řešení v kterékoliv části projektu stavby. Ve fázi příprav můžete požádat naše odborníky o posouzení svého návrhu stavby a vytvoření případné výhodnější varianty. V průběhu výstavby investoři využívají bezplatných služeb jako je zakládání rohů stavby či kladečské plány schodiště nebo stropu.

Autor: Xella (text a foto)

Související články

Dům z pórobetonu 2  fotek

Dům z pórobetonu

V posledních několika měsících se na nás ze všech médií hrnou informace o tom, co je a co není ekologické. Ekologie konečně, i když pozvolna, přestává ...


Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah 7  fotek

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, které nabízejí široké možnosti služeb, vzděláv ...


I dům za dva miliony může být komfortní 5  fotek

I dům za dva miliony může být komfortní

Na začátku je prázdná louka a hlava plná otázek. Vystačí mi dva miliony na dům? A bude dostatečně velký pro celou rodinu? Jak dostanu co nejlepší pomě ...


Krok za krokem ke kvalitnímu rodinnému domu 17  fotek

Krok za krokem ke kvalitnímu rodinnému domu

Klíčem ke kvalitní stavbě byla vždy dokonalá přesnost a přesné provedení veškerých detailů. S postupem času se sice mění stavební materiály a jejich v ...


Masivní schodiště na míru 4  fotek

Masivní schodiště na míru

V uceleném stavebním systému Ytong najdete praktické řešení pro stavbu schodiště, připraveného podle projektové dokumentace. Reaguje dokonce na úsp ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
podezdívka plotu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jarka
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×