Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Trendy roku 2017 jsou dřevodekory, posuvné systémy otevírání a celoskleněné dveře a stěny

Trendy roku 2017 jsou dřevodekory, posuvné systémy otevírání a celoskleněné dveře a stěny

Společnost SAPELI, největší český výrobce dveří a zárubní, představuje letošní novinky ve svém sortimentu. Jedná se o zcela nové produkty, stejně jako o oživení stávajících řad na základě dlouhodobého zájmu zákazníků. Trendem letošního roku budou dřevodekory v mnoha různých odstínech včetně jejich kombinace, inovované posuvné otevírání dveří jako praktická alternativa klasických otočných křídel nebo celoskleněné dveře SAPGLASS, jejichž nabídku SAPELI nově doplňuje o vlastní výrobu celoskleněných stěn ve stejném dekoru.

reklama

Dřevodekory – příroda, kterou si můžete dovolit

Zájem o dýhu a přírodní dřevité struktury neustále narůstá, proto se společnost SAPELI po loňské éře betonu a zemitých odstínů rozhodla s tímto dekorem ještě více pracovat a vyjít vstříc i těm zákazníkům, kterým se dřevěná dýha líbí, ale z různých důvodů si ji nemohou dovolit a přiklánějí se spíše k umělým povrchům dveří. SAPELI rozšířilo nabídku dřevěných dekorů u laminátových povrchů CPL a SAPELIT. Nově můžete v řadě CPL laminátů najít dokonce i dekor stále oblíbenější sukaté dýhy. Stejně tak díky častější poptávce po vodorovné orientaci dekoru u nás i v zahraničí vybralo SAPELI dva nejprodávanější dekory (dub sukatý struktur a borovice bílá struktur) a zavádí je ve vodorovné orientaci, která je navíc možná bez rozměrového omezení – až do výšky 272 cm.

Celkem můžete vybírat z 91 dýhovaných dekorů, a to od světlých (například borovice světlá či jasan evropský) po temně hnědé (wenge nebo dub kouřový) a z 51 odstínů moření dubové dýhy. Kromě standardně používaných dekorů nabízí SAPELI také prémiové dřeviny, například akácie chile, bambus světlý, bubinga loupaná, eben makasar, eukalyptus riegel, jabloň indická, palisandr, teak nebo zebrano. Díky širokému sortimentu tak můžete své dveře sladit do detailu s ostatními interiérovými prvky a nemusíte se spokojit jen s „podobným“ odstínem.

Oživení oblíbené řady TENGA – dvě dýhy, dvě orientace

Oblíbená modelová řada TENGA se rozšiřuje o 6 nových modelů dveří. Ty jsou typické kombinací různě orientované dýhy – dominantním svislým provedením a výrazným pruhem ve střední části dveří s vodorovnou texturou. Pro větší odvážlivce SAPELI doporučuje kombinaci dvou různých odstínů dýhy, které tento model ještě lépe podtrhnou. Příkladem může být kombinace světle hnědého odstínu v dekoru teak bílý s dubem stříbrným nebo tmavého ebenu antracit s teakem bílým. Dveře TENGA jsou k dostání v plné i prosklené verzi.

Novinka v řadě SAPGLASS – celoskleněné stěny

V loňském roce uvedla společnost SAPELI na trh novinku v podobě uceleného programu celoskleněných dveří SAPGLASS. Letos jej rozšiřuje o nabídku celoskleněných stěn. Ty funkčně oddělí dvě místnosti nebo předělí prostor, a to, aniž by bránily průchodu světla. Doposud vyráběné celoskleněné dveře tak můžete instalovat také do celoskleněných stěn, a to s rozměrem až 2800 x 5900 mm (v x š). Stěny jsou vyráběny z 10 mm silného skla čirého Float nebo matného bílého Satináta. Stejně jako celoskleněné dveře i stěny lze ozdobit atraktivními motivy pískováním, gravírováním nebo nově také vysoce odolným keramickým tiskem, a to v barevné škále bílá, hnědá, modrá, zelená, červená, šedá a černá. Sortiment SAPGLASS (dveře i stěny) nabízí 17 nových, především abstraktních vzorů.

Celoskleněné stěny a dveře jsou vyráběny z bezpečnostního kaleného skla, které má oproti klasickému sklu mnohem lepší vlastnosti. Vyniká nejen svou bezpečností, ale také několikanásobně vyšší pevností, a tedy odolností vůči nárazu, stejně jako tepelnou odolností. Pokud by přece jen došlo k jeho rozbití (například cíleným prudkým nárazem kovovým předmětem na roh, nikoliv například nárazem nebo pádem dítěte), kalené sklo se rozpadne na malé tupé úlomky, o které se nikdo neporaní.

Celoskleněné stěny přináší pro své uživatele celou řadu výhod. Kromě moderního designu nabízí především prosvětlení interiéru, odhlučnění nebo rozdělení místnosti se zachováním vizuálního propojení (například oddělení kuchyně od obývacího pokoje nebo předsíně od obytné části). Vlastní výrobu celoskleněných stěn zahájila společnost SAPELI po akvizici společnosti SiO2 s.r.o., díky níž může zákazníkům nabídnout produkty na míru s garancí prvotřídní kvality. Nakonfigurovat své celoskleněné dveře i celoskleněnou stěnu můžete na www.sapglass.cz.

SAPGLASS s LED osvětlením – malá světelná show

Novinkou v sortimentu SAPGLASS je kromě celoskleněných stěn také nové RGB LED osvětlení celoskleněných dveří SAPGLASS v dřevěné zárubni. Osvětlení je stmívatelné s výběrem 640 000 barev a životností 50 000 hodin. Světla se ovládají pomocí dálkového ovládání s dosahem 30 metrů. Nejvíce osvětlení vynikne na dveřích vyrobených z čirého skla s pískovaným vzorem s atypickou úpravou hloubkového pískování, kterému barvy nechají vyniknout. Zabarvení i intenzitu můžete střídat, přidat lze také efekty pravidelného střídání barev nebo problikávání. Tato novinka najde své uplatnění především v administrativních prostorech firem, restaurací či obchodů, kde dá krásně vyniknout firemnímu logu a upoutá pozornost návštěvníků a kolemjdoucích. Cena za LED osvětlení je 6.590,- Kč (standardní cena za pískovaný vzor se díky hloubkovému pískování navyšuje 2,5x).

Nový posuvný systém SMART (SOFT) – tichý a designově čistý

Společnost SAPELI přichází s moderním posuvným systémem vhodným pro dřevěné i celoskleněné dveře SAPGLASS, který má minimalistický vzhled a vysokou praktičnost. V nabídce je dřevěná nebo hliníková garnýž. Posuvné dveře se systémem SMART SOFT mají extra tichý chod se dvěma tlumenými dorazy při otevírání i zavírání, a to s možností dorazového sloupku (pro možnost uzamykání dveří) i bez něj. Nové garnýže lze osadit na stěnu, do stavebního otvoru nebo do stropu, a to se zárubní i bez ní. Výhodou nového systému je nosnost až 120 kg a také bezkonkurenční kombinace kvality a ceny, která je 2.890,- Kč (bez tlumených dorazů) nebo 3.990,- Kč v plné výbavě (2 tlumené dorazy).

Tlumení dveří Active STOP

Bouchající dveře, přivřené prsty nebo otlaky na stěně či nábytku. Mohli byste vyprávět? Tlumič dveří Active STOP vše vyřeší. Pohybuje se v rozmezí 0–140° a bezpečně utlumí pohyb dveří všemi směry:

  • Tiché zavření dveří – zavírající se dveře se od úhlu 25° jemně zpomalí a automaticky přitáhnou ve směru zavírání.
  • Pohodlné ponechání otevřených dveří v rozmezí 25° až 60° – v této oblasti umožní Active STOP dveřím volný chod bez ohledu na to, jak rychle se pohybují.
  • Jemné zastavení dveří v otevřené poloze – od úhlu 60° se otevírající dveře jemně zpomalí a otevírání se ukončí automaticky – až do individuálně nastavitelného úhlu otevření max. 140°.

Tlumič dveří Active STOP je velmi kompaktní a na dveřích téměř neviditelný. Proto žádným způsobem nenarušuje vzhled dveří a ani v moderním interiéru nijak neruší. Cena Active STOP je 3.990,-Kč bez DPH k ceně zárubně.

SAPSMART – otevírání dveří pouhým dotykem

Není klika jako klika. SAPSMART nabízí nejmodernější variantu kování pro interiérové dveře, která se ovládá pouhým dotykem. Designové kování obsahuje magnetický zámek, který se přiložením ruky odblokuje a zbaví vás nutnosti stisknout kliku. Pokud vás klasická klika nudí, tento designový prvek je atraktivním doplňkem. Cena je 10.000,- Kč bez DPH.

Autor: Sapeli (tisková zpráva)

Související články

Celoskleněné dveře - velmi oblíbené, ale opředené mýty 3  fotek

Celoskleněné dveře - velmi oblíbené, ale opředené mýty

Každá druhá domácnost v Česku je otevřena celoskleněným dveřím, lidé se však bojí jejich užitných vlastností. Snadné poškození, náročná údržba, vys ...


Jak pozvednout vzhled interiéru? Při rekonstrukci začněte u dveří 14  fotek

Jak pozvednout vzhled interiéru? Při rekonstrukci začněte u dveří

Pokud chystáte rekonstrukci bytu nebo domu, přemýšlejte i o výměně starých dveří za nové. Právě dveře totiž celkový vzhled interiéru velmi ovlivňuj ...


Rekonstrukce domácnosti často znamená výměnu dveří 9  fotek

Rekonstrukce domácnosti často znamená výměnu dveří

Pokud jste se rozhodli v letošním roce vylepšit svou domácnost a zvažujete výměnu dveří, měli byste zbystřit. Největší český výrobce dveří a zárubn ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Vytvoření valu na zahradě Zahrada
Poslední příspěvek: 15.1.2016 14:07 Lucie Veselá
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Odkud venkovní obklady Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:57 Jan Hrubý
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×