Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Mýty o plastových oknech

Mýty o plastových oknech

Reklamní slogany některých výrobců PVC oken se snaží zmást běžného uživatele, když hlásají, že třída profilů A je lepší než B. Jde o mýtus a přežitek, který v dnešní době již nemá své opodstatnění. Jak to tedy je doopravdy?

reklama

NEPRAVDA: Profily třídy A mají o 10 % více materiálu pro lepší výkon.

PRAVDA: Dnes se kvalita PVC okenních profilů již neposuzuje podle silnější vnější stěny. Určující je: kvalita použitého materiálu, konstrukční řešení a kvalita provedení profilu.

NEPRAVDA: Až o 25 % vyšší pevnost svařených rohů oken a dveří a vyšší odolnost proti popraskání než u třídy B.

PRAVDA: V minulosti měly profily málo vnitřních příček (2-3, NYNÍ mají 5 a více) a malou stavební hloubku (max. 60 mm, NYNÍ je minimální vestavná hloubka 70 mm a více). Pevnost rohů tak byl sledovaný parametr. Současné profily ve třídě B mají až o 50 % vyšší pevnost rohů oproti profilům ve třídě A s menším počtem komor. Stabilitu a pevnost určuje celkové řešení profilu.

NEPRAVDA: Až o 12 % nižší průhyb a kroucení než u třídy B.

PRAVDA: Firma, která uvádí tento argument, si vytvořila vlastní „zkušební metodu“, jak toto prokázat. Zvolený postup je zavádějící a nekoresponduje s vlivy, kterým je okno standardně vystaveno. Jedná se o účelově zaměřený způsob ověřování vlastností.

NEPRAVDA: Tloušťka stěn 3 mm v nejvyšší třídě A.

PRAVDA: Klasifikace PVC okenních profilů do tříd A, B a C nemá dnes již žádný vliv na pevnost, životnost nebo izolační vlastnosti oken. Tloušťka vnější stěny profilu neříká nic o kvalitě. Kvalitu udává celkové řešení profilu.

Připraveno ve spolupráci se společností Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o., www.inoutic.cz.

Autor: Inoutic/Deceuninck (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Kvalita oken a dveří se pozná v detailech 6  fotek

Kvalita oken a dveří se pozná v detailech

Dokonalost stavebního díla stojí a padá s detaily. To platí i pro okna a dveře, které hrají velkou roli v energetických úsporách. Společnost Inoutic r ...


Pasivní dům jen s nejlepšími okenními profily 5  fotek

Pasivní dům jen s nejlepšími okenními profily

Domy v nízkoenergetickém a pasivním standardu představují cestu k úspornému bydlení budoucnosti, které je dostupné již dnes. Pasivní domy umožňují, ze ...


Výměna plastových oken v devíti krocích 18  fotek

Výměna plastových oken v devíti krocích

Ke kvalitnímu bydlení nestačí jen vybrat kvalitní okna, která stylově odpovídají vašemu domovu. Nezbytná je také jejich správně provedená montáž. I ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×