Právě soutěžíme o:
pomocníky na grilování pomocníky na grilování
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nová koupelna s windowcolor

Nová koupelna s windowcolor
Už se vám omrzela jednobarevná koupelna, ale na její kompletní rekonstrukci zrovna nemáte potřebné finance? Kouzlete s tubičkami windowcolor a za pár hodin budete mít zbrusu novou místnost. Připravili jsme pro vás pár nápadů s mořskou tematikou.
reklama

Potřebujeme

Materiál
Stříbrnou a černou konturu, ultramarínovou, světle modrou, perleťovou barvu – windowcolor, bílý lakový fix, obaly na prospekty. Na krabičky − pevnou fólii na windowcolor formát A3, bílou nebo stříbrnou šňůrku silnou 2 mm a dlouhou asi 3 m.

Nářadí a pomůcky
Jehlici, pravítko, děrovač, párátko, tyčinku s vatou nebo modelářský nůž na odstranění nepovedených částí, případně násadu na lahvičku s barvou pro tenčí linie.

Doba zpracování
Doba schnutí jednotlivých kontur a barev je uvedena v návodu na obalu každé barvy. Obecně trvá u kontur 1−5 hodin, silnější vrstvy barev schnou déle, 24–36 hodin. Je-li barevná plocha příliš tenká, špatně se slupuje a může se potrhat.

Krabičky

Obě krabičky zhotovíte podle stejného principu. Zvětšete předlohy na kopírce, nebo potřebné tvary narýsujte na papír. Poté na motivy přiložte pevnou fólii. Do fólie následně podle pravítka vyryjte jehlicí všechny přerušované čáry. Permanentním fixem pak vyznačte postranní tečky. Budou viditelné i po nanesení barvy na zadní straně fólie. Dna nedekorujte.

Na obal pro krabičku s kapesníčky (její rozměry přizpůsobte velikosti krabice s kapesníky) i na dózu na vatové tampony naneste stříbrnou konturou vytečkované obrysy hvězdic a linii hrany. Po zaschnutí kontur vystřihněte postranní díly, ohněte je směrem nahoru a děrovačem udělejte na vyznačených místech dírky. Všechny strany krabiček pak podle obrázku k sobě sešněrujte šňůrkou.

Pokud neseženete fólii ve formátu A3, kupte několik fólií formátu A4. V papírnictvích jde například o fólie do projektoru Meotar. Šablony pro krabičky se na ně ale nevejdou vcelku, budete muset překreslit a vystřihnout každou stranu i dno zvlášť, prodírkovat je po celém obvodu a sešněrovat k sobě.

Konce šňůrky potřete lepidlem (nebo je namočte do vosku) a nechejte zaschnout. Šňůrku pak bez větších problémů lehce protáhnete dírkami.

Ozdoba zrcadla

Motiv namalujte na obal na prospekty, po uschnutí jej sloupněte a nalepte.

Šablony

Motiv pro obal na krabičku na kapesníky
Motiv na ozdobu zrcadla

Šablona pro dózu na kosmetické tampony
Šablona na obal pro krabici s ubrousky

Tip Kutila

Pokud chcete obrázky sloupnout, nesmí fólie, na které je vytváříte, obsahovat PVC. Než začnete tvořit, udělejte si test, zda jde obrázek sejmout. Motivy malované na pevnou fólii na kopírování vystřihněte podle vnější kontury i s fólií a dále s nimi pracujte podle vlastního záměru. Na samostatnou fólii si udělejte vzorník barev. Většina barev po zaschnutí výrazně změní odstín. Jestli se v ploše nanesené barvy nadělaly bublinky, propíchněte je špendlíkem, dokud je barva mokrá. Chcete-li si namíchat jiný odstín, používejte pouze barvy od jednoho výrobce.

Více obrázků s mořskou tématikou najdete v knize Pěkné bydlení, z edice TOPP.

Připraveno ve spolupráci s nakladatelstvím Anagram.

Autor: Elena a TOPP (text), TOPP (foto a kresby)

Klíčová slova:


Související články

Dekorace barvami na okno 12  fotek

Dekorace barvami na okno

Léto si žádá letní dekoraci. Jak to ale udělat, abychom měli něco originálního, aby to bylo levné a aby se s tím třeba za rok dalo udělat něco jiného? ...


Jak vyměnit toaletu snadno a rychle? 7  fotek

Jak vyměnit toaletu snadno a rychle?

Chystáte-li se na rekonstrukci koupelny, nemine vás ani výměna a výběr nové toalety. Možná bude dobré se v jejím rámci zamyslet nad jejím současným ...


Valentýn - jednou do roka to nestačí 7  fotek

Valentýn - jednou do roka to nestačí

Slavíte svátek svatého Valentýna? Tak připravte pro své miláčky romantickou večeři. Přichystejte jim jejich oblíbené jídlo a pěkně prostřete. Na talíř ...


Nazdobte si originál 5  fotek

Nazdobte si originál

Každý kutil, je jedno zda nosí sukně nebo kalhoty, si zakládá na tom, že ve většině vybavení a dekorací domácnosti je kousek jeho nápadů i práce. Jest ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 13.2.2018 15:00 Martin
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.6.2016 13:42 Dalibor Kníže
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 28.4.2015 14:06 Jan Gregor
0
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 19.2.2009 23:04 Miluše Majerová
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 19.2.2009 23:04 Miluše Majerová
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×