Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Kuřátka na stůl i do zahrady

Kuřátka na stůl i do zahrady
Na jaře se to na dvorcích obvykle hemží mláďaty a nechybí ani kuřátka, která jsou od nepaměti také jedním ze symbolů jara a Velikonoc. Připravili jsme pro vás tipy na zhotovení dekorací z terakotových květináčů a na veselé plato pro velikonoční vejce. Jejich výrobu hravě zvládnou děti, s těmi nejmenšími si užijte hezké chvilky při společném tvoření.
reklama

V obchodech s potřebami pro kutily kupte kousek žluté a červené plsti a připravte si několik terakotových květináčků. Nezapomeňte na vhodné lepidlo a žlutou akrylovou, nebo disperzní barvu (může to být například Balakom, nebo Balakryl). Na zhotovení kuřátka postačí jeden květináč, na větší kuře, na slípku či kohouta (květináče natřete třeba bílou barvou, nebo je vytvořte kropenaté) dva. Menší použijte na hlavičku, větší na tělo. Květináče natřete na žluto a nechte dobře uschnout.

Z červené plsti vystřihněte zobáček, ze žluté křidélka a přilepte je na květináče. Hlavu (menší květináč) nasaďte na květník většího rozměru. Pokud chcete figurky umístit do zahrady, raději květináče (hlavu a tělo) spojte k sobě. Shora dolů protáhněte otvory obou květináčů provázek, na konci opatřený uzlem, aby neprošel odtokovou dírkou a uzel udělejte i uvnitř spodního květináče, co nejblíže u dna. Na figurku nalepte zobáček a křidélka. Na uzel horního květináče přilepte hřebínek z červené plsti. Kuřátka postavte třeba do okna, do zádveří, nebo přímo do zahrady.

Plato od vajec celé natřete výše zmíněnou žlutou barvou a dejte zaschnout. Poté na výstupky namalujte červeným permanentním fixem zobáčky a hřebínky, černým vyznačte oči. Na plato můžete položit bílá i obarvená vejce a nabízet z něj koledníkům výslužku.

Připraveno ve spolupráci s časopisem Dekor.

Autor: Helena Štětinová (text), Dekor (foto)

Klíčová slova:


Související články

Nazdobte si originál 5  fotek

Nazdobte si originál

Každý kutil, je jedno zda nosí sukně nebo kalhoty, si zakládá na tom, že ve většině vybavení a dekorací domácnosti je kousek jeho nápadů i práce. Jest ...


Veselá slepičárna 7  fotek

Veselá slepičárna

Děti vám odrostly, koledníci u vašich dveří nezazvoní, tak se vám nechce barvit vejce. Ale přece jen vám to nedá nechat svátky jara jen tak odeznít, o ...


Twist art 6  fotek

Twist art

Přestože by vás samotný název mohl trochu odradit – nebojte se. Nemáme pro vás kurz kdysi módního tance. Jedná se o techniku velmi oblíbenou a přitom ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
0
Výroba zvonce Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.2015 12:51 Michal Žváček
3
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 28.4.2015 14:06 Jan Gregor
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 1.10.2012 12:30 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 16.6.2010 16:08 kikiHP
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 25.1.2009 22:06 Lenka
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 25.1.2009 22:06 Lenka
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 1.10.2012 12:30 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 16.6.2010 16:08 kikiHP
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×