Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Party ve stylu Halloween – tipy

Party ve stylu Halloween – tipy
Blíží se Dušičky a s nimi také importovaný Halloween. Pokud i vy chcete pro děti uspořádat veselý strašidelný večer, přichystejte pro ně a jejich kamarády malou party. Připravili jsme pro vás pár nápadů…
reklama

Pokud máte upravený dvorek nebo zahradu, bude to navíc jednodušší a zajímavější. Ale i v bytě se děti mohou vyřádit.
Masky a klobouky se dají koupit v hračkářstvích nebo jim je můžete ušít z levnějších látek, podšívkovin či z odloženého ošacení. Klobouky mohou samozřejmě být i z papíru. V některých specializovaných hračkářstvích se prodávají vyloženě halloweenské dekorace – seženete tu jak kostýmy, kouzelnické hůlky, tak třeba umělé pavouky, pavučiny, myšky a netopýry, zkrátka všechny potřebné rekvizity. Ale to vše si spolu s dětmi můžete přichystat a vyrobit doma – o to zábavnější večer bude.

Děti milují dlabání dýní (my jsme návod přinesli v několikapříspěvcích). Pracujte ale spolu s nimi a dejte pozor, aby se ostrým nástrojem neporanily. A pak již upečte jen nějakou dobrotu (třeba dýňový, jablečný nebo švestkový koláč), navařte ovocné čaje a namalujte pro kamarády pozvánky na strašidelný večer. A jestli děti pozvete i k velkému stolu, nezapomeňte na jmenovky pro zasedací pořádek a na desky na malé „menu“.

Postačí kousek barevného papíru ve stylových barvách, pastelky a fixy a za pár minut jsou vtipné pozvánky, ozdobené duchy, pavučinami a pavouky na světě. A stačí jen je tajně hodit sousedům a kamarádům do schránky.

Na stole by nemělo chybět menu s nabídkou strašidelné večeře.

Sklenky zvenku pomalujte přímo z tuby nevypalovacími barvami na sklo. Pavučina s pavoukem doladí prostřený stůl. Červené ovocné čaje, brusinkový nebo bezinkový sirup se v nich budou skvěle vyjímat.

Nafukovací balonky s halloweenskou tematikou si můžete objednat v internetových obchodech nebo je seženete v papírnictví. Anebo si můžete koupit obyčejné, nafouknout je a pak pomalovat fixou. Do této činnosti samozřejmě zapojte děti a uspořádejte pro ně soutěž o nejvtipnější motiv. (Drobnou sladkou odměnu třeba v podobě lízátka nebo malé čokolády dostanou všechny děti, jen ta pro vítěze bude o něco větší.)

Sovy, černé kočky a dýně k halloweenu rozhodně patří. Jejich jednoduché motivy mohou v podobě aplikací ozdobit ubrus, polštářek i prostírání. (Jestli si chcete připravit více těchto dekorací, podívejte se po podzimním vydání časopisu Dekor, v jehož spolupráci jsme pro vás tuto inspiraci připravili www.casopis-dekor.cz.)

Autor: Elena (text), Dekor (foto)

Související články

Strašidlo z dýně – Halloween se blíží 10  fotek

Strašidlo z dýně – Halloween se blíží

Halloween je svátek slavený 31. října. Má keltský původ, kdy byl oslavován konec léta svátkem Samhain. V anglické terminologii se pro svátek začal pou ...


Škrabošky aneb masopust je tady! 11  fotek

Škrabošky aneb masopust je tady!

Únor je měsíc masopustu a maškarních plesů a ke správné masce patří i škraboška, která skrývá obličej, aby nebylo poznat, kdo se pod maskou skrývá.


S mikronářadím svého kutila snadno zvládnete přípravy na Halloween 7  fotek

S mikronářadím svého kutila snadno zvládnete přípravy na Halloween

Na klasické Dušičky a návštěvy hrobů našich blízkých samozřejmě nezapomínáme, ale halloweenská tradice se již docela dobře ujala i u nás. I když na ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
0
Výroba zvonce Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal Žváček
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Gregor
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×