Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vyrobit zábavný kapsář pro děti

Jak vyrobit zábavný kapsář pro děti
Barevné kapsičky, které ukryjí malé plyšáky, balonky i další hračky, budou určitě vítány v pokoji každého mrňouse. Ti úplně nejmenší se naučí zasouvat předměty různých tvarů na správná místečka, na barevných kapsičkách se mohou učit barvy, těm větším můžeme do kapsiček připravit sladké překvapení nebo malý dáreček.
reklama

Kapsář ušijeme za jedno odpoledne ze zbytků barevných pevnějších látek. Potřebovat budeme ještě pár velkých knoflíků a šňůrek nebo tkalounů. Okraje všech dílů pečlivě opentlujeme a vykukující nitky odstříháme, aby děti nenapadlo strkat je do pusinek, hračky přivazujeme lehce, aby šly vyměnit. Pokud šijeme kapsář pro opravdu malé dítě, umístíme jej tak, aby k němu mohlo jen pod dozorem, aby se nezamotalo do šňůrek a neublížilo si.

Postup

  1. Rozmyslíme, si kam kapsář pověsíme a podle toho i zvolíme velikost. Podle nakreslené předlohy nastříháme všechny potřebné díly.

  2. Základ našeho kapsáře tvoří dva díly z různobarevného silného plátna. Podle předlohy obkreslíme a nastřihneme vlnkovaný okraj.

  3. Díly položíme přes sebe s cca 10cm přesahem a sestehujeme. Vlnkovaný okraj pak přišijeme z lícové strany hustým entlovacím stehem. Vykukující nitky odstřihneme.

  4. Aby kapsář lépe držel tvar i po zatížení, ušijeme na obou okrajích tunýlek, kterým provlékneme malou kulatinku nebo dřevěnou laťku.

  5. Budoucí kapsičky na horním okraji olemujeme šikmým proužkem v kontrastní barvě, aby se při opakovaném zasouvání hraček netřepily.

  6. Kapsičky si rozložíme na podklad a našpendlíme spodní okraj tak, že jej nejprve ohneme do rubové strany.

  7. Boční okraj kapsičky složíme do malého varhánku a pak teprve spodní okraj přišijeme. Kapsičku překlopíme na líc a okraje došijeme hustým entlovacím stehem.

  8. Nad každou kapsičku přišijeme barevnou kroucenou šňůrku (cca 40 cm dlouhou) a přes ni velký barevný knoflík. Aby se nevytrhl z látky, můžeme jej přišít proti malému knoflíčku z rubu.

  9. Na barevné šňůrky navážeme malé plyšáky, chrastítka nebo děrované míčky a zastrkáme je do kapsiček. Kapsář zavěsíme na stěnu na šňůru nebo na skoby ve hmoždinkách.

Pepův tipLátky si před šitím dobře vyžehlíme, aby nevznikaly nevítané sklady, konce šňůrek zajistíme uzlíky. Kapsář na stěnu připevníme tak, aby jej dítě při zasouvání hraček do kapsiček nestrhlo. Vhodnější bude jej pověsit na dvě skobičky, okraje kulatinek nebo latiček dobře začistíme smirkem.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Paravan 20  fotek

Paravan

Paravany vždy sloužily v bytech nejen jako zástěny či optický předěl, ale i jako estetický a zajímavý bytový doplněk. V této funkci se s nimi také ...


Ušijte házecí talíř pro malé děti 11  fotek

Ušijte házecí talíř pro malé děti

Děti jsou velmi aktivní, při svých hrách neposedí na místě, a proto rády běhají za míčem a všemi hračkami, které se alespoň trochu pohybují. Patří k n ...


Vzkazovník 10  fotek

Vzkazovník

Zbytek prkénka veliký cca 18×35 cm a kousek laťky o průřezu 2×2,5 cm dlouhý 18 cm by někdo možná vyhodil, vždyť co s takovými „mrňkami.“ A přitom stač ...


Vyšijte si prostírání 7  fotek

Vyšijte si prostírání

Milé Kutilky, jestli se právě nudíte a nemáte do čeho píchnout, nechcete zkusit vyšívání? Bývalo oblíbeným koníčkem našich babiček i maminek. Ale r ...


Ušijte si polštářek 3  fotek

Ušijte si polštářek

Spousta malých jakoby volně poházených polštářků může dodat vašemu pokoji zajímavý styl. Polštářky pomohou sjednotit barvy i vzory v interiéru. A nav ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
0
Výroba zvonce Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal Žváček
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Gregor
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
3
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×