Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Úsporné vybavení dětského pokoje

Úsporné vybavení dětského pokoje

Jak se rodina pomalu a jistě rozšiřuje, je čas myslet na zařizování dětského pokojíčku. Za chvíli první ratolest vyroste z kolíbky a vám začne v ložnici vydatně překážet, budit a skákat po hlavách.

reklama

Jednoduše zatoužíte po trošce soukromí, méně hračkách anebo prcka vystrnadí například mladší sourozenec. Jak se děti hromadí, místa v dětském pokojíčku ubývá a je dobré od začátku plánovat rozumně úložné prostory a hledat tipy, kde ušetřit cenné místo. Obzvlášť pokud bydlíte v malém bytě, kde se cení každý centimetr.

Základní vybavení pokojíčku

Věci, bez kterých se jednoduše neobejde žádné spořádané dítě. Pokojíček většinou vybavujete na dobrých patnáct let dopředu, pokud ovšem netoužíte po speciálních interiérových změnách každé dva roky podle aktuálních zájmů děťátek. Je proto dobré si rozmyslet, co v průběhu těch let bude vaše dítě využívat a jak hojně.

Prvním důležitým krokem pro přestěhování dítěte do vlastního je postel. Nabízí se mnoho dětských postýlek rozličných velikostí, ale ze zkušenosti ostřílených rodičů mohu jedině doporučit postel klasickou velkou. Na začátku se vám v ní možná bude dítě trošku ztrácet, ale nebojte se, ono z toho brzy vyroste. Kdo by měl obavy z pádu dítěte uprostřed klidné noci, může ze začátku připevnit k boku postýlky prkno navíc jako zábradlí. Tohoto úkolu se s radostí zhostí každý správný domácí kutil. Jak dětí bude přibývat, nejlepším úsporným řešením je patrová dětská postel. S takovou palandou si děti často užijí opravdu hodně zábavy. Celé naše dětství se odehrávalo kolem naší patrové postele a myslím, že nejsme zdaleka jediní.

Kromě samotné postýlky pro sladké sny se bude dětem v dětském pokoji určitě hodit pár skříní, přihrádek, šuplíků a krabic na všelijaké poklady a cennosti. Dřív než cokoliv jiného si budou ještě hodně let hrát a přiznejme si, že uspořádat hračky do rozumného tvaru nebo struktury je někdy až nemožné. Nakonec oceníte úložné boxy v každém volném koutku. Zabudované pod postelí, na patra u stěn i koše uprostřed místnosti pro rychlé zkrocení kostiček lega. Knihovna na všechny pohádky, Rychlé šípy i Děti z Bullerbynu by měla být dobře připevněná ke zdi, aby ji na sebe dítě v horolezeckém období nesvrhlo.

Pro první malířské umění i pozdější umělecké práce musí mít dítě správné sezení u pořádného stolu. Jak půjde čas dál a děti začnou být školou povinné, budou potřebovat kvalitní pracovní prostor. Všechna období vyřeší rostoucí nábytek pro děti. Dnešní trh přetéká nabídkou nepřeberného množství výrobců. Stejně jako u dospělých i u dětí by se mělo v první řadě dbát na správné a pokud možno zdravé sezení. Děti se na svých židlích za ta léta nasedí opravdu hodně. Stoly by měly být stavěné pod okno, pokud máte takovou možnost, aby na práci mohly děti využít co nejvíce denního světla.

Drobnosti k dobru

Dalšími drobnostmi v pokojíčku doladíte všechny potřebné nebo vizuální prvky. Lampičky jsou dobrým parťákem u postele i psacího stolu, protože zimní večery jsou dlouhé a knihy napínavé. Zajímavou a proměnlivou dekorací mohou být různé typy závěsů a záclon, které celý pokoj zútulní a zároveň dopřejí drobečkům klidnou noc bez pouličních světel.

Populárním doplňkem pro děti je bezesporu cokoliv, co visí ze stropu. Houpačky, houpací kruhy, houpací křeslo, závěsné úložné košíky nebo stan pro opravdová dobrodružství. Celkový dojem doplní nalepené hvězdné nebe na stropě. Pokojíček pro každého dobrodruha jako dělaný.

Šaty dělají člověka

Někdo má šatnu, někdo skříně společné například na chodbě, ale když máte malý byt, musíte nacpat šatní skříně dětí bez debat do jejich pokojíčku. Někdy to může být už trošku oříšek, ale šikovný bytový architekt nebo prodejny nábytku určitě přijdou s nějakými schůdnými variantami, jak vše dohromady poskládat.

Zařídit dětský pokojíček není žádná věda a děti přiloží ruku k dílu. Jediné, na co si musíte dát pozor, jsou přehnané barvy a nadmíra dětských motivů. S takovou by s vámi děti za pár let vyběhly a dožadovaly by se něčeho přiměřenějšího jejich věku. Pokud nicméně doufáte, že děti zavřete do pokojíčku a nebudete vědět ani o nich, ani o hračkách, tak jste na velkém omylu. Poslední místo, kde budou chtít děti trávit čas, bude samy v pokojíčku. Děti budou vždy tam kde vy a jejich hračky také.

Autor: Moebelix (text a foto)

Související články

Víte, jak zvětšit dětský pokoj? Nechte se inspirovat 19  fotek

Víte, jak zvětšit dětský pokoj? Nechte se inspirovat

Proměny a úpravy bydlení jsou a budou vždy zajímavé. Někdo je zkritizuje, jiný se jimi nechá inspirovat. Pokud se rádi díváte na televizní proměny, ...


Dětský pokoj v nových barvách 23  fotek

Dětský pokoj v nových barvách

Kamarádka Petra by jako každá správná máma chtěla pro svoje děti to nejlepší a tak si jako letní překvapení připravila pro svého malého syna proměn ...


Vytvořte dětem kouzelný svět 9  fotek

Vytvořte dětem kouzelný svět

Prostředí, které děti obklopuje, jim umožňuje vnímat, učit se a poznávat svět. Proto by jejich pokoje měly být pokud možno plné slunce a barev, aby ...


Praktické úložné prostory pro práci i studium 6  fotek

Praktické úložné prostory pro práci i studium

Pracovna je místo, kde se bez úložných prostor neobejdete, a je nutné zde mít vše v bezvadném pořádku. Chytré systémy a pořadače i další vám v tom ...


Škola začíná– ideální čas pro nový dětský pokoj 4  fotek

Škola začíná– ideální čas pro nový dětský pokoj

Již zanedlouho začíná školní rok a z mnoha dětí se stanou školáci. Zkuste jim připravit úžasné překvapení v podobě nového a hezčího prostoru, kde s ...


Dětský metr s kolíčky aneb kdo doroste výš 13  fotek

Dětský metr s kolíčky aneb kdo doroste výš

Roste vaše dítě jako z vody a soupeří se sourozenci, kdo z nich rychleji? Aby nedocházelo ke zbytečným rozepřím, můžete jim vyrobit jednoduchý dětský ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×