Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vybrat umělý kamen?

Jak vybrat umělý kamen?

Pokud si i vy zakládáte na kvalitních materiálech a jejich perfektním zpracování, určitě jste již slyšeli o umělém kameni značek Corian, či Hi-Macs. Jsou to světově uznávané firmy, které dodávají materiál zvaný umělý kámen těm nejlepším architektům. Umělý kámen má – co se týká tvarů – jen minimální limity. Téměř cokoli, co si vymyslíte, z něj jde vyrobit. Nejčastěji je využíván v kuchyních, koupelnách, ve zdravotnických zařízeních nebo velmi namáhaných veřejných prostorech.

reklama

Umělý kámen je oblíbený v kuchyních a koupelnách zejména pro svůj luxusní vzhled a také pro své vlastnosti. Protože se jedná o celistvý neporézní povrch, je velmi snadno udržovatelný. Spoje materiálu jsou neviditelné, díky čemuž docílíte velmi praktického a elegantního vzhledu. Obklad kuchyně a pracovní deska mohou být vyrobeny z jednoho kusu, a to včetně dřezu. Díky totální absenci spár eliminujete jakékoli plochy k ulpívání zbytků jídla a následnému množení bakterií.

Stejně elegantním a praktickým řešením je využití umělého kamene v koupelně nebo i v dalších částech interiéru, jako jsou stolky, součásti skříněk, obklady stěn apod. Barevná škála, ze které můžete vybírat, je téměř neomezená – velmi oblíbené jsou dezény imitující přírodní kámen. Docílíte tak exkluzivního vzhledu, kdy má i odborník problém rozeznat pravý kámen od Corianu či Hi-Macsu.

Kromě přírodních barev jsou v nabídce i velmi extravagantní, pastelové druhy nebo kusy, které lze prosvítit. V poslední době je architekty velmi oblíbená kombinace masivního dřeva právě s umělým kamenem, kdy jeden materiál velmi přirozeně přechází v druhý.

Téměř všichni, kdo tento materiál vidí na vlastní oči a mohou si ho osahat, přiznávají, že se nedá adekvátně zachytit objektivem fotoaparátu či kamery. Použitím tohoto materiálu dodáte kuchyni či jiné části interiéru úplně jiný rozměr. Můžete tak nechat pozvednout jakýkoli interiér – vynaložených nákladů nebudete nikdy litovat.

Při výběru firmy, která vám bude umělý kámen dodávat a následně provádět realizaci, dávejte pozor na to, aby byla opravdu kvalifikovaná, v nejlepším případě měla patřičné certifikáty. Umělý kámen je totiž velmi citlivý na dodržení technologického postupu. Teprve potom vynikne v celé své kráse.

Nejčastější otázky a odpovědi… na téma umělý kámen Corian a Hi-Macs. Odpovídá Petr Červenka, jednatel společnosti Duolit, s. r. o.

Lze vyrobit kuchyňskou pracovní desku, obložení kuchyně a dřez z jednoho kusu?

Ano, právě toto spojení je nejvyužívanější v interiéru. Kuchyňská linka tak působí velmi elegantním a jednotným dojmem. Častou kombinací je také pracovní deska z umělého kamene a nerezový dřez.

Jak je náročný z hlediska údržby? Zejména v oblasti kuchyňských desek. Hrozí obarvení potravinami, jako je červená řepa apod.?

Umělý kámen je velmi snadno udržovatelný. K čištění stačí obvykle voda s běžným saponátem. V případě zaschlých skvrn doporučujeme použít abrazivní tekuté písky, které si se špínou poradí, ale materiál v žádném případě nepoškodí. Umělý kámen je odolný většině běžně používaných chemikálií.

Co se stane, když mi na roh desky upadne například hrnec a deska se uštípne?

S těmito poškozeními se téměř nesetkáváme. Pokud by k němu přece jen došlo, není problém poškozený kus 100% nastavit. Nový spoj je následně neviditelný, nikdo ho tedy nepozná.

Sice hovoříme o odolném materiálu, ale po deseti letech užívání kuchyňské pracovní desky se přece jen nejspíše nějaké škrábance mohou objevit?

V tomto případě doporučujeme nechat takové plochy odbornou firmou přebrousit a přeleštit.

S jakou cenovou relací mohu při výrobě kuchyňské pracovní desky počítat?

Hovoříme o velmi luxusním materiálu s téměř neomezenou životností. Jeho výroba a následné opracování je velmi náročné, proto je třeba počítat s cenou v řádu tisíců korun za m2.

Zvládnu si vyrobit umyvadlo nebo pracovní desku doma sám?

To lze vzhledem k technologickému postupu naprosto vyloučit. Při výběru dodavatele a následného zpracovatele si ověřte, zda má dotyčná firma potřebné certifikace!

Více na www.duolit.cz.

Autor: Duolit (text a foto)

Související články

Jak udržovat umělý kámen 4  fotek

Jak udržovat umělý kámen

Při správné péči bude materiál „UMĚLÝ KÁMEN“ stále vypadat jako nový. Pokud jste dlouho hledali vynikající kvalitu, trvanlivý a odolný materiál, je HI ...


Umělý kámen a možnosti jeho využití 4  fotek

Umělý kámen a možnosti jeho využití

Zajímá Vás, jaké je využití umělého kamene? Umělý kámen je povrchový materiál nabízející designérům velké možnosti. Nejčastěji jsou z něho vyráběny ...


Umělý kámen Corian – luxusní materiál s neomezenými možnostmi 7  fotek

Umělý kámen Corian – luxusní materiál s neomezenými možnostmi

Umělý kámen Corian, který vyvinula a vyrábí společnost DuPont, je povrchový materiál nabízející velké možnosti pro designéry. Díky svým vynikajícím vl ...


Vestavěné dřezy z umělého kamene 6  fotek

Vestavěné dřezy z umělého kamene

Dřez je nepostradatelnou součástí každé kuchyně, přestože je dnes již její běžnou součástí i myčka nádobí. Používáme ho na omývání ovoce, zeleniny a d ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×