Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Umíte slepit měkčené plasty? S UHU to jde!

Umíte slepit měkčené plasty? S UHU to jde!
Teplé dny nám konečně dovolily vyjít do zahrad a postarat se také o rybníčky, jezírka a bazény, vytáhnout ven nafukovací lehátka, bazénky, míče, duše a vše, co potřebujeme k pohodě u vody. Ale některé z našich věcí nepřežily dlouhou zimu, nebo první dovádění u vody. Měkčené plasty dokonale slepí lepidla od firmy UHU.
reklama

Nejprve je nutné vědět, zda naše rozbitá věc vůbec slepit jde. Tak například, pokud jsme našli díru v rybníčkové fólii, tak ta slepit nejde, fólii budeme muset svařit. Ale dětský nafukovací bazének, člun, míč, rukávky nebo „duši“ na plavání, opravíme.

Na ně použijeme speciální lepidlo WEICH UHU PVC a lepit s ním můžeme dvěma způsoby. Je-li poškození na ploše, použijeme záplatu, která je součástí balení. Také se prodávají samostatně, pokud jich potřebujeme více, nebo to můžeme zkusit použít záplatu z jiného výrobku, který jsme odepsali jako nevratně poškozený.

Opravovaný předmět očistíme, odmastíme – nejlépe profesionálním odmašťovačem UHU Universal Reiniger. Ze záplaty si odstřihneme potřebný kousek, obě části – záplatu i lepený předmět natřeme lepidlem a pak se musí čekat, než z lepidla vyprchají rozpouštědla.

To trvá nejméně patnáct minut, pokud ale „zavadnutí“ uspěcháme a rozpouštědlo se neodpaří, plochy se nespojí. Obě plochy k sobě co nejsilněji přitiskneme - můžeme je třeba válečkem na těsto plochy „převálcovat.“.

V případě, že chceme zalepit díru, která je ve svaru, nepoužíváme záplatu. V tomto případě otvor překryjeme vrstvou lepidla, které je transparentní a počkáme, až zatuhne. Lepidlo je pružné a plastický „buřtík“ v podstatě vytvoří svar, který zakryje trhlinu.

Toto lepidlo umí slepovat i pod vodou. Tedy, pokud se vám poškodí bazénová fólie, tak na záplatu naneseme kolem dokola vrstvu lepidla, vsuneme ji pod vodu a překryjeme s ní trhlinu ve fólii. Silně ji přitiskneme. V tomto případě lepíme tím způsobem, že rozpouštědlo, obsažené v lepidle, se neodpaří, ale naleptá fólii, tím se spojí se záplatou a trhlina se zacelí.

Více formací získáte na www.uhu.cz.

Autor: Elena a UHU (text), UHU (foto)

Klíčová slova:


Související články

Ševcem bez verpánku – zkuste lepidla nové generace 5  fotek

Ševcem bez verpánku – zkuste lepidla nové generace

Možná, že se vám to také stalo. Našli jste na zánovní botě díru a zkusili jste si ji opravit sami. Jestli jste měli správné lepidlo a dodrželi jste po ...


Lepení tvrdých plastů 11  fotek

Lepení tvrdých plastů

Také jste si všimli, že některé věci z plastu vydrží jako nové celou věčnost, zatímco jiné se brzy poškodí, prasknou nebo se zlomí a vy pak přemýšlíte ...


UHU - lepidla pro děti 7  fotek

UHU - lepidla pro děti

Blíží se doba, kdy ošklivé počasí nedovolí dětem trávit volný čas venku na čerstvém vzduchu. A jen sedět u televize či počítače, to se nelíbí zas moc ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×