Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Úsporný radiátor s řízeným zatékáním - RADIK RC

Úsporný radiátor s řízeným zatékáním - RADIK RC

Přestože dnešní trh otopných těles je bohatý, deskové radiátory zůstávají i nadále oblíbenou klasikou. I zde však jde technický vývoj kupředu a výsledkem jsou výrobky poskytující tepelnou pohodu, které zároveň snižují spotřebu energie na vytápění. KORADO představuje řadu energeticky úsporných deskových otopných těles RADIK RC s unikátní konstrukcí řízeného zatékání.

reklama

Co je řízené zatékání

Řízené zatékání umožňuje úplné či částečné uzavření průtoku otopné vody zadní deskou tělesa. Díky tomu dochází ke zvýšení střední teploty čelní desky otopného tělesa, čímž vzroste podíl sálavé složky tepla předávané do vytápěného prostoru. Instalací otopného tělesa RADIK RC ušetříte až 15 % nákladů za energie a o 50 % zrychlíte náběh tepla v místnosti. Uzavřená zadní deska zároveň funguje jako deska stínicí, což znamená, že snižuje tepelné ztráty stěny za tělesem až o 33 %.

To, že uzavřená zadní deska působí jako tepelná clona, dokazuje naměřená povrchová teplota stěny jen 26,9°C, oproti teplotě 41,9°C u otopného tělesa se sériovým zatékáním.

O způsobu zatékání teplonosné látky rozhoduje rozdělovací ventil umístěný ve spodní části otopného tělesa, a to na straně s termostatickým ventilem. Protékání desek je v případě RADIK RC paralelní, tedy s nižší hydraulickou ztrátou. Na uživateli je volba, zda nastaví průtok buď jen čelní deskou, nebo oběma deskami. Touto volbou je možné přizpůsobit tepelný výkon k dosažení optimální tepelné pohody. Otopné těleso RADIK RC s uzavřenou zadní deskou je dostačující po většinu topné sezony, plný výkon je potřebný jen po dobu 3-5 týdnů. Těleso v základním provedení umožňuje pravé nebo levé spodní připojení.

Dostupná provedení

Otopná tělesa z řady RADIK RC lze využít pro jednotrubkovou i dvoutrubkovou otopnou soustavu s nuceným oběhem. Vyrábí se v šesti výškách (od 30 do 90 cm), šestnácti délkách (od 40 do 300 cm), v typech 20, 21, 22 a 33 s připojovací roztečí 50 cm.

Deskové otopné těleso RADIK RC, stejně jako i další radiátory RADIK, nabízí tři varianty čelní desky - hladkou (PLAN), s jemnými horizontálními prolisy (LINE) nebo standardní profilovanou (VKU). Kvalitní povrchová úprava nabízí širokou paletu barevných odstínů ze vzorníku KORADO, další ze vzorníku RAL.

Otopné těleso RADIK RC patří do skupiny energeticky úsporných výrobků S-CONTROL.

Pořídit jej lze za cenu od 4 799,- Kč (brutto cena bez DPH).

V sortimentu KORADO naleznete také desková otopná tělesa RADIK KLASIK – R (pro rekonstrukce), RADIK VKM (se spodním středovým připojením s vloženým ventilem), RADIK MM (se spodním středovým připojením bez vloženého ventilu, umístění termostatické hlavice pod otopným tělesem), RADIK VKM8 (otopné těleso s univerzálním způsobem připojení na otopnou soustavu), RADIK PREMIUM (vertikálně orientované designové těleso) a nově i RADIK PLAN SET s potiskem čelní desky.

Více o produktech a novinkách naleznete na www.korado.cz

Autor: Korado (text a foto)

Související články

Designové radiátory představují moderní řešení vytápění dostupné pro každého 4  fotek

Designové radiátory představují moderní řešení vytápění dostupné pro každého

Oživte svůj interiér moderním řešením vytápění. Společnost KORADO nabízí designové radiátory KORATHERM, které boří mýty o nevzhledném topení, a tak ...


Desky, které hřejí 9  fotek

Desky, které hřejí

Radiátor dávno není jen nezbytnou součástí interiéru, kterou radši schováme za zástěnu nebo kryt. Na trhu je řada deskových otopných těles, která se m ...


Konvektory a nízkoteplotní zdroje vytápění 6  fotek

Konvektory a nízkoteplotní zdroje vytápění

Dnešní moderní výstavba klade důraz na energetickou úspornost systému vytápění budov. Rostoucí ceny energií, zavedení energetických štítků domů a budo ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×