Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

V iQLANDII si můžete vyrobit ozdoby 3D perem

V iQLANDII si můžete vyrobit ozdoby 3D perem

Letošní Vánoce v liberecké iQLANDII budou ve znamení 3D! Takže jestli chcete mít originální vánoční stromek, dorazte do science centra! Díky unikátnímu 3D peru si totiž budete moci vyrobit jakoukoliv trojrozměrnou ozdobu, třeba hvězdu. Těšit se můžete na ochutnávku hmyzích specialit a vybraných lahůdek z makromolekulární kuchyně. Chybět nebude mrazivá Science show ani Jež(íš)kovy voči.

reklama

V prosinci se bude v iQLANDII malovat, a to rovnou 3D perem. Jedná se o multifunkční pero, které umí vedle dalších vychytávek kreslit jak na papír, tak v prostoru. Návštěvníci si tedy budou moci vytvořit svoji vlastní ozdobu – například hvězdičku, kterou si odnesou domů, kde si ji pověsí na stromek. Tím téma 3D v iQLANDII nekončí. V laboratoři vám ještě lektoři předvedou, jak funguje 3D tiskárna.

I oblíbená Science show se ponese ve vánočním duchu.O ztřeštěné pokusy plné ohňů a kouře nebude nouze. Děti i dospělé během představení zahalí do mrazivé mlhy, ukáží jim výrobu prskavky z hořčíkové pásky nebo předvedou, jak se vyhání Santa komínem - a to karbidem.

Místo klasického cukroví pochoutky z hmyzáků

V iQLANDII si pochutnáte i na netradičním cukroví. Návštěvníci okusí speciality z hmyzáků – konkrétně červíky v těstíčku nebo kobylky v čokoládě, nachystán bude i makromolekulární bar, u kterého si budou moci děti dát kaviár z coca-coly, dospělí potom svařák.

Určitě nezapomeňte zavítat do Planetária. Vedle filmů jako „Astronaut“ či „Výprava ke hvězdám“ je zde připraven autorský, živě komentovaný, pořad „Jež(íš)kovy voči“. Jeho prostřednictvím zjistíte, kdy přesně se v Betlémě narodil Ježíšek nebo jakou rychlostí by Santa Claus musel hnát své soby, aby dokázal za jeden jediný večer rozdat dětem všechny dárky.

Tajemné Vánoce v iQPARKU

Vánoční program je nachystán i na ty nejmenší v sousedním iQPARKU. Tam si pro ně tým science centra připravil workshop Sherlocka Holmese. Kdo ukradl Ježíškovi dárky? To už bude práce malých detektivů. Děti si během workshopu vyzkouší práci s otisky prstů nebo termokamerou. I zde je čeká ochutnávka speciálního cukroví nebo výroba ozdobiček metodou chromatografie.

Harmonogram:

  • Vánoční science show – denně o vánočních prázdninách od 11 a 16 hodin
  • 3D workshop – od 1. 12. každou SO–NE od 14 a 15 hodin, dále o vánočních prázdninách denně ve stejný čas
  • Workshop Sherlocka Holmese v iQPARKU – každou SO–NE a svátky od 14 hodin

IQLANDIA, o. p. s., Liberec je členem České asociace science center.

Více o programu na www.iQLANDIA.cz.

Autor: iQ LANDIA (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Hledáte tip na výlet? Ve science centru iQLANDIA se zabaví děti i dospělí 11  fotek

Hledáte tip na výlet? Ve science centru iQLANDIA se zabaví děti i dospělí

Prázdniny jsou za rohem a vy možná přemýšlíte, jaké zajímavé výlety pro děti připravíte. Máme pro vás jeden tip a věřte, že nudit se nebudou děti a ...


Zkumavka jako chameleon? Jedině v iQLANDII! 4  fotek

Zkumavka jako chameleon? Jedině v iQLANDII!

To, že chameleon mění barvy, je známá věc, ale jak k tomu donutit obyčejnou zkumavkou? To vám o víkendu předvede tým do vědy zapálených lektorů. Kd ...


Ponořte se do nového Vodního světa v libereckém iQPARKU 11  fotek

Ponořte se do nového Vodního světa v libereckém iQPARKU

V libereckém iQPARKU, vůbec prvním science centru v ČR, dnes po radikální rekonstrukci otevírají tolik oblíbenou expozici Vodní svět. Děti a jejich ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×