Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pracovní oděvy Brudra na léto – tipy

Pracovní oděvy Brudra na léto – tipy

Zatímco pro volný čas, pohyb po městě nebo po pláži se v létě oblékáme lehce, v práci musí oděv splňovat požadavky na pohodlí i bezpečnost. A právě takové oděvy dodává na trh profesionálům i kutilům společnost Brudra, specialista na pracovní oděvy.

reklama

Funkční trika a tílka

Podle rčení „bližší košile než kabát“ začneme u toho, co si vzít rovnou na tělo? Triko nebo tílko, které dobře odvádí pot, je měkké a příjemné na dotek. Zatímco v zimě nás zajímá hlavně to, abychom se nezpotili a v navlhlém pak nenastydli, v létě je důležitý opravdu dobrý odvod potu a vlhkosti. Funkční trika (a i spodky) Brudra by Jitex tyto vlastnosti splňují na výbornou. Díky antibakteriální úpravě, kterou zajišťují speciální vlákna na bázi biogenních iontů stříbra, nevzniká nežádoucí zápach ani plísně.

Montérky nebo kraťasy?

Zatímco kuchaři oblékají rondon, číšníci zástěry a lékaři pláště, většina řemeslníků potřebuje kombinézu nebo montérky a bundu. Samozřejmě, podle profesí se liší zpracování i barva, ale některé požadavky jsou společné. Podle vzoru krtečka by kombinézy, bundy i montérky měly být určitě s kapsami a musí jich být dost. Měly by mít jednoduché a spolehlivé zapínání, reflexní bezpečnostní prvky, pohodlný střih.

V létě rádi nosíme kraťasy a u některých pracovních činností to také není na závadu, takže zvolíme krátkou variantu. Když je naše činnost rozmanitá, vyplatí se pořídit si takový oděv, který nabízí více variant.

Je libo dlouhé kalhoty nebo kraťasy? Bundu s dlouhým rukávem nebo jen vestu? Obojí je možné, stačí jen připnout nebo odepnout nohavice a rukávy. Taková varianta oděvu je samozřejmě pohodlná a výhodná i pro kutila. Podle toho, co zrovna bude dělat a jak je venku, v garáži nebo v dílně, si zvolí oděv. Někdy se hodí dlouhé kalhoty i v létě, například když máme v ruce křovinořez a odletující větvičky nás švihají do nohou, sotva ale vezmeme do rukou hrábě, nebo jdeme natírat plot či terasu, můžeme si nohavice odepnout. Podobné je to s variantou bunda nebo vesta.

Pokrývka hlavy

Pokud je to možné, je v létě nejpříjemnější asi kšiltovka a u Brudry si vyberete nejen na práci. Chcete lehkou plátěnou, polyesterovou nebo raději typ na baseball z česané bavlny? Vyberte si…

Tam, kde hrozí úraz hlavy, se neobejdete bez přilby, zvolte tedy správnou a pohodlnou velikost.

Správné boty nejen do roboty

Pracovní obuv musí být kromě pohodlí také bezpečná, takže pantofle nebo populární crocsy při opravě fasády, silnice nebo při sekání trávy a prořezávání větví nepoužívejte. Pokud chcete opravdu lehké boty, vyberte si bezpečnostní polobotky nebo sandály. Máte raději trekové boty nebo takzvané farmářky? Není problém si vybrat z mnoha typů. Prodyšný materiál, odolnost proti vodě, proti olejům, pevná podešev s protiskluzovou úpravou. To vše je vám nabídnuto, volba je na vás.

Ochranné pomůcky

Ty by vydaly na samostatnou kapitolu a je to tak dobře, zdraví máme jen jedno. Na ochranné brýle, chrániče na uši, rukavice nebo zástěry, štíty či bezpečnostní pásy nesmíme zapomenout nikdy, to by se mohlo nevyplatit.

Na jednotlivé typy se podíváme podrobněji v dalších článcích, vy můžete hledat na www.brudra.cz.

Autor: Petra (text), Pavel Zeman - hobbyPRstudio, Brudra (foto)

Související články

Ochrana zraku při práci 13  fotek

Ochrana zraku při práci

Zrak je pro nás velmi důležitým smyslem. Oči jsou nejen oknem do naší duše, ale také jimi vnímáme podstatnou část informací z blízkého okolí. Přesto n ...


Obuv pro všechny profese 9  fotek

Obuv pro všechny profese

Není bota jako bota, bez dobrých bot se však neobejdete ve volném čase ani v práci. Nic vám na staveništi nepomůže přilba na hlavě, když v obuvi bez p ...


Teplé a výstražné pracovní oblečení 8  fotek

Teplé a výstražné pracovní oblečení

Říká se, že práce venku na čerstvém vzduchu je zdravá. Jenomže v zimě, když pořádně přituhne, může naopak být zdraví ohroženo přinejmenším prochladnut ...


Výherci dárkových poukázek na nákup značkového pracovního oblečení Brudra 4  fotek

Výherci dárkových poukázek na nákup značkového pracovního oblečení Brudra

Brudra to je léty prověřená značka pracovních oděvů, ochranných pracovních pomůcek a obuvi. V sortimentu ale také naleznete oděvy do deště i do suc ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Schodiště do roubenky Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tomáš Kocurek
0
položení betonové dlažby Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Josef Kudlič
0
stínění Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×