Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Varta indestructible – nerozbitná baterka nejen na cesty

Varta indestructible – nerozbitná baterka nejen na cesty

Tma nás děsí od počátku dějin. Den máme raději, i když šero a tma mají také svou moc a své kouzlo. S dobrou baterkou ale není třeba tmy se bát. Stačí ji mít u sebe, když potřebujeme jednoduše tmu odkázat do patřičných mezí a narušit ji paprskem světla.

reklama

Levné a nekvalitní - nebrat!

Mám doma šuplík plný nefungujících baterek. Velkých i malých, s různými bateriemi. Bohužel většina nesvítí, jenom jedna z nich. Nechávám si je jako náhradní díl pro další baterky, které by náhodou mohly být stejné a něco z nich by se mohlo hodit. Prostě občas koupím baterku proto, že ta stará už se rozbila, vybila nebo na ní něco nefunguje. A baterka být doma i v autě musí. Celé to dost připomíná známé úsloví, že nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Je fakt, že několik skvělých barevných nesvítících baterek nepředčí jednu svítící. A k tomu jsem se nakonec také dopracoval.

Vyzkoušel jsem si odolnou baterku od Varty a vím, že dál hledat nemusím. Není tak levná jako ty v šuplíku, ale součet jejich pořizovacích cen nakonec její cenu skoro dvakrát převýšil. Zato kvalitou těm ostatním Varta daleko utekla.

Vyzkoušena na dovolené

Po shlednutí videa o odolnosti svítilny jsem se rozhodl k ní chovat také trochu macešsky. Prožila s námi dovolenou a to jak nad vodou, tak pod vodou, na výletě v horách i v kapse batůžku. Zkusil jsem ji hodit a přejet autem. Bylo jí to jedno. Myslím, že si doma vyprázdním jeden šuplík a bude tam místo jen pro jednu baterku.

Varta INDESTRUCTIBLE splňuje vše, co od svítilny chceme. Moc nežere, dobře svítí a hodně vydrží.

Varta a svítilny na cestách

Kde takovou odolnou a výkonnou baterku využijete? Prakticky všude. V autě, na cestách, na výletech do hor, na táboře, na vodě. Díky její životnosti máte jistotu, že se vám vždy rozsvítí a poslouží, kdykoliv ji potřebujete. Když vám vypadne z ruky nebo taky z druhého patra, přežije to. Zvednete ji a jdete dál.

Jako malej jsem vozil na tábory do svítilen spoustu malých a velkých „ buřtů“. Nevydržely moc a i prodloužení baterky o dva články nedokázalo z baterky vymáčknout o moc více světla. Po pár dnech se vybily a konec týdenního tábora už byl ve tmě. Neměly rády vlhkost a zabraly spoustu místa, o jejich váze ani nemluvě.

Odolná Varta dokáže svítit více než 35 hodin. Její světelný tok je více než 100 lumenů. Baterku Varta indestructible napájí dvě tužkové baterie. Tělo je hliníkové. Její paprsek dosáhne do vzdálenosti 150 metrů. To mohu podle vlastní zkušenosti potvrdit. Žárovka je 1wattová. Zadní vypínač i přední sklo je chráněno přesazenou gumovou krytkou, která bude mít při pádu první ochranný kontakt se zemí.

Dobře se drží

Díky malým tužkovým bateriím je tělo baterky co do průměru malé a dobře se drží jak mužům, tak ženám. Když ji máte v dlani, víte, že držíte kus něčeho odolného, životného. Konstrukce je vymyšlená tak, aby pouzdro ukrývající akumulátory a ledku bylo co nejodolnější. Přední prstenec svítilny je čtvercový. Krásně o něj jde opřít palec a úchop ještě zlepšit. Různě hezké baterky v pestrých barvách na nás pokukují v mnoha obchodech. Jsou hezké, svítí, stojí od stovky do dvou a chvíli vydrží, moc odolné však nejsou. Když vám spadnou na zem, můžete se s nimi rozloučit, buď praskne sklíčko nebo obal. O odolnosti proti vodě si mohou nechat jen zdát, často jsou zoxidované a světelný výkon je limitní.

To vše si uvědomíte, až když si vezmete do rukou pořádnou baterku. Nemusí být veliká, ani nemusí být na několik monočlánků. Stačí, když je odolná a svítí. Varta Indestructible má vícepolohový vypínač. Na jedno zmáčknutí svítí dobře, ale méně, na další se rozsvítí naplno a oslnivě. Snadno dosvítíte na konec fotbalového hřiště nebo do korun stromů. V noci se do světla baterky určitě nepodíváte. Jasný paprsek bílého světla vám to nedovolí.

Nerozbitná Varta patří mezi nejodolnější civilně prodávané baterky na světě. Můžete ji pustit z výšky devíti metrů, zapálit nebo nechat zmrznout v kostce ledu. Jestli myslíte, že jsem se zbláznil nebo mi za článek moc dobře zaplatili, podívejte se raději sami (např. na toto video).

Autor: Pavel Zeman (text a foto), Petra (foto)

Klíčová slova:


Související články

Praktické tipy pro fotografování – 1. část 7  fotek

Praktické tipy pro fotografování – 1. část

Náš čtenář se s námi podělil o své zkušenosti: Pokud občas fotografujete, pokusím se vám ukázat pár užitečných fíglů, jak pořídit co možná nejlepší f ...


Cestovní nabíječka Varta Powerpack 11  fotek

Cestovní nabíječka Varta Powerpack

Je léto, krásné počasí, ideální čas pro výlety. Tak si zabalíme telefon, foťák nebo navigaci a vyrazíme. Jaké je však naše zklamání, když foťák po ...


Vždy a všude nabito! ..aneb cestovní nabíječka pro foťák i telefon 6  fotek

Vždy a všude nabito! ..aneb cestovní nabíječka pro foťák i telefon

Moderní doba nám dává možnost využití nejrůznější techniky, „chytrých“ telefonů, tabletů, fotoaparátů, ale zároveň nás víc a víc činí závislými na ...


Soutěž o vstupenky na FOR CARAVAN 2  fotek

Soutěž o vstupenky na FOR CARAVAN

Volnost, nezávislost, svoboda. To jsou synonyma pro cestování v karavanu nebo obytném autě, které je u Čechů rok od roku oblíbenější. Jestli i vy p ...


Venkovní svítidla EGLO, program GARDEN LIVING 3  fotek

Venkovní svítidla EGLO, program GARDEN LIVING

Rakouský výrobce svítidel EGLO představil na tiskové konferenci novinářům nový unikátní program venkovního osvětlení GARDEN LIVING.


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×