Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výroba vázy z tubusu od koberce

Výroba vázy z tubusu od koberce
Máte chuť vytvořit si originální aranžmá ze suchých travin a květin, které jste nasbírali a omrzely vás keramické, skleněné či porcelánové vázy, které máte doma? Pomocí barev, drátku a lepidla si můžete vytvořit originální vázu z papírových tubusů od koberců nebo látek (určitě je seženete v nejbližší prodejně textilu, stačí jen poprosit, aby vám je schovali).
reklama

Pomocí ostré pilky si nařežeme kusy tubusů podle velikosti potřebné pro aranžmá suchých rostlin, zabrousíme hrany a otřepy a tubusy barevně upravíme. Pomocí drátku a lepidla můžeme kusy různě dlouhé pospojovat do dvojic nebo trojic nebo je použít samostatně. Pokud bychom si chtěli z tubusů vytvořit vázu na řezané květiny, je třeba najít sklenici takového průměru, aby bylo možno ji do tubusu vložit, tubus pak uříznout tak, aby sklenice zůstala skrytá uvnitř.

Tubus natřeme základní bílou barvou ve dvou až třech vrstvách a pak na spodní okraj nebo celý tubus naaplikujeme korálky, střípky nebo třeba zrnka pepře tak, že vlhký tubus v nich obalíme. Zafixujeme přestříkáním bezbarvým lakem.

Takto ozdobený tubus použijeme jako obal na vázu nebo třeba jako stojánek na ubrousky. Pokud dovnitř tubusu vlepíme dno z tvrdého kartonu, získáme stojánek na tužky nebo na štětce.

Postup

  1. Rozmyslíme si, z kolika kusů chceme vytvořit vázu a jak vysoké kusy potřebujeme, aby výsledná kompozice působila vyváženě. Uřízneme jeden kus tubusu našikmo, odřezek rozpůlíme a podle něj omalujeme úhel řezu na další kusy tubusů.

  2. Ostrou pilkou pak nařežeme další kusy tubusů zvolené délky. Odřezky a zbylé části nevyhazujeme, můžeme je použít jednak na zkoušku barevných úprav, jednak na další aranže nebo samostatné obaly na vázy a květináče či na různé stojánky.

  3. Okraje a otřepy řezů začistíme pomocí jemného smirkového papíru omotaného na špalíčku dřeva nebo pomocí brusné houbičky. Pokud je tubus někde poškozený, přetřeme tato místa hustou akrylátovou barvou ve více vrstvách.

  4. Cca 6 cm od spodního okraje provrtáme nebozízkem tubusy tak, aby je bylo možné spojit drátkem, do každého kusu vyvrtáme vždy dvě dírky asi 2 cm od sebe. Okraje dírek také začistíme smirkem, aby nám otřepy neodtlačovaly tubusy od sebe.

  5. Jednotlivé kusy barevně upravíme, my jsme zvolili jednoduché tupování tmavší hustou barvou přes základovou světlou barvu. Na tupování můžeme použít tvrdý štětec, smotek látky nebo obyčejnou kuchyňskou houbičku. Tubusy nakonec přestříkáme bezbarvým lakem.

  6. Tubusy spojíme drátkem vzájemně k sobě, drátek opatrně utáhneme tak, aby nám neprotrhl stěnu, a v nejkratším tubusu zajistíme obtočením konců kolem sebe. Tubusy můžeme ještě spojit tavným lepidlem, které naneseme na vnitřní dotýkající se strany.

Pepův tipNa řezané nebo v hydroponii pěstované květiny potřebujeme sklenici vhodného průměru a výšky, kterou bude možno vložit do tubusu buď tak, aby byla skrytá celá, nebo tak, aby tubus tvořil jen dekorativní obal sklenice.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Mozaika ze zrcadlové folie 10  fotek

Mozaika ze zrcadlové folie

Díky firmě Hornschuch se mi dostala do ruky zrcadlová folie d-c-fix. V prvé chvíli mě samozřejmě napadlo vyrobit si zrcadlo. Ovšem z toho byste asi ...


Stojánek na květiny 13  fotek

Stojánek na květiny

Máte rádi květiny na stole po celý rok? Zkuste si s námi vyrobit jednoduchý stojánek na květiny, do kterého můžete postavit zkumavky s řezanými neb ...


Květiny na houpačce 11  fotek

Květiny na houpačce

Jaro je v plném proudu a záplavy květin už se nikam nevejdou? Jednoduchý drhaný závěs a květiny na houpačce určitě s trochou trpělivosti zvládneme, ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
0
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×