Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Veletrh FOR ARCH nabídne oproti loňsku opět zajímavější doprovodný program

Veletrh FOR ARCH nabídne oproti loňsku opět zajímavější doprovodný program

V pořadí sedmadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční ve dnech 20. až 24. září na ploše areálu PVA EXPO PRAHA, bude mít bohatý a nabitý program, v němž bude vůbec poprvé zahrnuta koncepce různých denních témat, včetně tematických odborných konferencí a specializované poradny. Další poradenská podpora se bude týkat státních dotací a podmínek jejich poskytnutí. V neposlední řadě pak bude veletrh prezentovat dvě oficiální účasti ze zahraničí.

reklama

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH není pouze několikadenní akcí, ale naopak projektem s celoroční působností zaměřený na podporu oboru stavebnictví jako celku. Děje se tak prostřednictvím základních dílčích projektů jako jsou Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO, soutěž mladých architektů Young Architect Award (YAA) nebo cena Architekt roku. Vrcholem sezóny je pak veletrh samotný, který se letos tradičně uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 20.–24. září, kdy také dojde k slavnostnímu předání cen výše jmenovaných soutěží. Dalším garantem kvality veletrhu je spolupráce s odbornými partnery, jako jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo pro místní rozvoj, Státní fond rozvoje bydlení, Státní fond životního prostředí, Svaz podnikatelů ve stavebnictví nebo Svaz měst a obcí České republiky.

Avizovanou novinkou ve srovnání s předchozími ročníky budou denní témata zabývající se významnými trendy současného stavitelství. Úterý 20. září tak bude ve spolupráci s nadací ABF zaměřené na problematiku kvality výrobků a materiálů, včetně systému ratingu kvality. Zároveň také proběhne Konference ředitelů projektových firem ve spolupráci s analytickou a výzkumnou společností CEEC Research. Ve středu 21. září, ve spolupráci s odborným internetovým portálem TZB-info, bude na programu řízení energetické náročnosti budov a koncepce větrání. Současně na dané téma proběhne i konference. Ústředním tématem ve čtvrtek 22. září bude stále aktuálnější podpora odborného vzdělávání, a zároveň se uskuteční i setkání obchodních firem navazující na celoevropské jednání řemeslných komor. Pátek 23. září pak bude věnován fenoménu „chytrý dům“, který svou konstrukcí, užitou technikou a řídicími systémy zajišťuje optimální a komfortní prostředí svým obyvatelům. Hlavním partnerem tohoto tématu je sdružení CENTRUM PASIVNÍHO DOMU. Závěrečný den, sobota 24. září, představí téma stavby svépomocí, včetně specifických pracovních postupů, a ve spolupráci s internetovým portálem Svepomoci.cz se uskuteční i odborná konference.

Ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a s Hospodářskou komorou České republiky bude po celou dobu trvání veletrhu k dispozici STAVEBNÍ PORADENSKÉ CENTRUM, v němž odborníci poradí návštěvníkům jak na věc v rámci jednotlivých denních témat. Další poradenskou podporu poskytne ve své expozici Státní fond životního prostředí, kam se zájemci mohou obracet s otázkami ohledně státních dotací a podmínek jejich poskytnutí.

Po celou dobu veletrhu si návštěvníci budou moci prohlédnout v hale číslo 3 expozice firmy SULKO, nabízející ucelený systém řešení otvorových výplní, dveří a oken i pro náročné zákazníky, a výrobce stínicí techniky a technologického lídra oboru – firmu ISOTRA. Dále si budete moci prohlédnout nabídku plotových systémů firmy Pilecký a nebude chybět ani vedoucí výrobce vrat, dveří, zárubní a pohonů – společnost Hörmann.

Hala číslo 5 pak bude mít připravené expozice firmy ESCO, jednoho z největších výrobců masivních a třívrstvých dřevěných podlah v Evropě. Představí se zde největší a nejstarší výrobce dveří v Česku – firma Sapeli, a zkrátka nepřijdou ani zájemci o interiérová řešení, které nabízí mezinárodní společnost Admonter. Veletrh FOR ARCH je pro možností osobního setkání s architekty, projektanty, investory i stavebními firmami. Zároveň je to i místo bezprostředního kontaktu se stovkami zájemců o produkty z řad koncových zákazníků. Jako novinku přiváží na veletrh plastová okna SULKO Synego z profilů REHAU, které jsou optimálním řešením pro široké spektrum zákazníků u nás i v zahraničí.

Stavební veletrh FOR ARCH také dlouhodobě těží z rozvoje zahraniční spolupráce, a v letošním roce se tak na něm budou prezentovat hned dva oficiální zahraniční účastníci z Rakouska a Slovenska se svými skupinami vystavovatelů.

Autor: ABF a.s. (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Houpačka 13  fotek

Houpačka

Spoustu radosti pro svého potomka můžeme připravit za jedno odpoledne z latěk 2 cm silných a z kulatinky průměru 3 cm nebo násady od smetáku. Stačí ná ...


Veletrh FOR ARCH nabídne letos poprvé různá denní témata 4  fotek

Veletrh FOR ARCH nabídne letos poprvé různá denní témata

V pořadí sedmadvacátý ročník stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční na konci září v Praze-Letňanech, bude mít velmi bohatý program. Poprv ...


Na TECHNOLOGICKÉM FÓRU 2017 představí veletrh FOR ARCH chytrá města budoucnosti 3  fotek

Na TECHNOLOGICKÉM FÓRU 2017 představí veletrh FOR ARCH chytrá města budoucnosti

Velkou novinku představí ve svém programu letošní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH v podobě jednodenního TECHNOLOGICKÉHO FÓRA, na němž se inve ...


Stůl pod počítač 18  fotek

Stůl pod počítač

Počítače nám vstoupily do bytů jako užiteční pomocníci. Potřebují však prostor. Dříve se muselo najít místo pro objemné monitory. Poté je vystřídaly p ...


 Na TECHNOLOGICKÉM FÓRU veletrhu FOR ARCH 2019 promluví odborníci i členové Vlády ČR 1  fotek

Na TECHNOLOGICKÉM FÓRU veletrhu FOR ARCH 2019 promluví odborníci i členové Vlády ČR

Praha 12. září 2019 – Konference TECHNOLOGICKÉ FÓRUM: digitalizace a stavební právo bude klíčovým bodem doprovodného programu pro profesionály ze s ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×