Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zdobení velikonočních vajíček – mramorování OVO

Zdobení velikonočních vajíček – mramorování OVO
S návody na zdobení vajíček jako by se roztrhl pytel, ale vy se pořád nemůžete rozhodnout, nevybrali jste si nebo si na některé techniky netroufnete? Máme pro vás tip na jednoduché, rychlé a přitom určitě zajímavé a trochu netradiční zdobení.
reklama

S mramorovacími barvami našeho partnera – firmy Druchema – si určitě poradíte vy i vaše děti. Postup barvení jsme v redakci vyzkoušeli, můžete se podívat:

Připravte si mramorovací barvy, misky nebo malé sklenky, do kterých postavíte otevřené barvy, ubrousky a houbičku, igelitové rukavice (jsou součástí balení mramorovacích barev OVO) a natvrdo uvařená vejce. Na těch se světlou skořápkou vyniknou lépe světlé odstíny barev, ale použít můžete i tmavší vejce, modrá nebo vínová barva jim budou slušet.

Nachystejte si do misky natvrdo uvařená vejce, která jste těsně před tím vytáhli z vody a osušili (to je důležité, musíte pracovat s teplými vajíčky). Navlékněte si rukavici a nakapejte pár kapek barvy na dlaň (stačí 2–3, barvy jsou vydatné), položte vajíčko na dlaň a lehce jej v barvě „poválejte“ .

Otřete barvu z rukavice ubrouskem, nakapejte další odstín a postup zopakujte. Pak nechte vejce vystydnout a barvy zaschnout.

Pokud se vám nedaří obarvit vejce tak, jak si představujete (a nebo jste cimprlíny jako já a horká vejce vás v dlani příliš pálí), zkuste to jinak. Nastříhejte na menší kousky obyčejnou molitanovou houbičku a nakapejte barvu přímo na ni.

Můžete také kápnout barvu na misku a houbičku v ní namočit. Pak otiskujte barvu z houbičky na horké vejce. Když budete vajíčko držet jen v konečcích prstů, nebude vás tak pálit a také jím budete moci lépe otáčet.

Vajíčka můžete obarvit jen jedním odstínem nebo z nich udělat „strakáčky“ – jak se vám bude líbit. Po dokonalém vystydnutí a zaschnutí můžete vejce zlehka přetřít tukem, aby se leskla, a pokud se vám při barvení povede nějaké naťuknout, klidně je hned snězte, barvy jsou potravinářské, takže se nemusíte bát.

Tip

Protože barev je v balení opravdu dost, přemýšleli jsme, co ještě obarvit. Zkusili jsme to i s peříčky a povedlo se. Peříčka (jemná holubí, labutí nebo i husí) otřete vodou s Jarem a nechte uschnout. Pak na ně zlehka houbičkou naneste barvy a nechte opět zaschnout. Suchá peříčka pročešte jemným hřebínkem. Aby barva lépe držela, můžete je přestříknout například lakem na vlasy a pak použít k různým dekoracím.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Velikonoční barvení vajec s barvami OVO

Velikonoce jsou nepředstavitelné bez barvení vajíček. Podívejte se, jak jednoduše to zvládnete s barvami OVO od Druchemy i s dětmi nebo třeba na posle ...

Pestrobarevná vejce aneb vyzkoušeli jsme za vás 9  fotek

Pestrobarevná vejce aneb vyzkoušeli jsme za vás

Barvení vajíček je tradice dodržovaná skoro v každé české rodině. Ať už pro koledníky nebo jen na ozdobu stolu. Prostě vejce k Velikonocům patří. Leto ...


Ozdobená velikonoční vejce snadno a rychle 16  fotek

Ozdobená velikonoční vejce snadno a rychle

Krásně ozdobená vejce jako z katalogu jsou snem asi každého z nás. Pokud zrovna nedisponujeme zručností nebo prostě nemáme čas či trpělivost, a při ...


Mramorování 15  fotek

Mramorování

Jemnými žilkami nebo barevnými výraznějšími skvrnami ozdobené záložky, obaly na knihy nebo dárkové krabičky si můžeme jednoduše vyrobit technikou mram ...


Začíná postní doba, období příprav na Velikonoce 5  fotek

Začíná postní doba, období příprav na Velikonoce

Začíná období velkého půstu. Končí masopustní veselice a hodování a lidé se během následujících 40 dní budou připravovat na příchod Velikonoc. Post ...


Třpytivá vajíčka 8  fotek

Třpytivá vajíčka

Zalíbilo se vám barvení vajec tekutými barvami? Druchema pro vás má letos ještě jednu novinku, perleťové a stříbrné efekty.


Fígle a triky pro krásná vejce 2  fotek

Fígle a triky pro krásná vejce

Základem úspěchu při zdobení vařeného vejce je skořápka bez trhlin. Na praskliny se špatně maluje, barva zatéká pod skořápku a barví bílek, obtisky se ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×