Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vyrobit vestavěnou skříň? - 1. díl

Jak vyrobit vestavěnou skříň? - 1. díl
O tom, že vestavěné skříně ušetří spoustu místa a pomohou esteticky vyřešit vybavení malých i velkých bytů jistě není pochyb a na našich stránkách jsme se touto problematikou již zabývali. Nyní se seznamte slovem i obrazem s tím, co vás konkrétně čeká, jestliže se pro tuto možnost rozhodnete.
reklama

Měli byste postupovat v několika etapách. Pokud víte, z jakého materiálu a v jakém barevném provedení chcete tento nábytek mít, máte o starost méně. Jestli váháte, je lepší navštívit některou ze vzorkových prodejen vestavěných skříní, podívat se, co zde nabízejí a seznámit se také se systémem dveří a s doplňky, které si zde můžete pořídit.

Objednávka v prodejně

Již zde vám pracovníci spočítají předběžnou kalkulaci na skříň podle vašich představ, případně vám ji sami navrhnou a poradí například s vnitřní výbavou. Na základě vámi zadaných podkladů zpracují počítačový návrh skříně, a to zcela zdarma a nezávazně.

Na tomto vybraném místě přibude vestavěná skříň. Co vás čeká? Před instalací sestavy pracovník realizační firmy nejprve zkontroluje, zda jsou stěny a podlaha rovné (obvykle nejsou…ani v novostavbách!).

Objednávka vestavěné skříně přes internet

Další možností je objednávka přes internet. Na webových stránkách najdete on-line návrhář a kalkulátor, s jehož pomocí si skříň sami celkem jednoduše navrhnete. Během celého návrhu můžete sledovat aktuální cenu vestavěné skříně, která se počítá automaticky, pomocí on-line kalkulátoru. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, můžete zavolat na bezplatnou infolinku 800 771 771.

Jestliže jste s konečným návrhem vestavěné skříně spokojeni, vyplníte údaje nezbytné pro objednání a stiskem tlačítka objednávku odešlete. Následně obdržíte e-mailem či SMS zprávou potvrzení o doručení objednávky a podklady pro úhradu zálohy.

Jsou vaše podklady pro zpracování cenové nabídky rozsáhlejší, nebo je chcete doplnit nákresem? Pak je můžete zaslat e-mailem, faxem či poštou přímo na vybranou prodejnu, která je k vám nejblíž.

Podle vodováhy se zkontrolují i připravené díly skříně. Pokud je potřeba, seříznou se na místě. Je-li vše v pořádku, připevní se boční strana ke stěně a připraví se další část. Na strany policových dílů se připevní úchytky.

Objednání vestavěných skříní telefonicky

Pokud nechcete vestavěnou skříň sami v on-line návrháři sestavovat,  můžete zavolat na výše zmíněnou bezplatnou infolinku a vyplnit objednávku s jedním z firemních asistentů. Je dobré předem mít katalog vestavěných skříní, ve kterém je kompletní nabídka rozměrů, barevného provedení a vnitřního vybavení skříně.

Také druhá část stěny skříně se opatří držáky polic, před našroubováním se prověří, zda je vše v rovině a police se nasune na určené místo. Jakmile je první díl skříně hotov, pokračuje se další sekcí.

Objednávku vestavěné skříně společně s obrázkem, cenou a podklady pro úhradu zálohy vám pak firma zašle poštou na vaši adresu k potvrzení. Katalog i vzorky si můžete objednat na infolince nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Obdržíte je zdarma poštou.

Do stěn skříně se přivrtají držáky šatních tyčí. V tomto případě jsou oválné, nikoliv kruhové, proto se neprotáčejí. Poslední díl skříně se uchytí do stěny. Pokud není stěna rovná, musí se připravit vyrovnávací pás. Po jeho zasunutí do mezery opět prověříme rovinu.

Návštěva technika

Také si můžete objednat návštěvu technika, který provede bezplatné a nezávazné zaměření – konzultaci přímo u vás doma. Během této konzultace se podle vzorníku upřesňuje barevné provedení, vnitřní vestavba a cenová nabídka vestavěné skříně.

V tomto okamžiku se do držáků v celé sekci nasadí šatní tyče. Do míst, kde byla odstraněna podlahová zakončovací lišta se vrátí její potřebná část a připraví se kolejnice pro rámy dveří.

Pokud souhlasíte s cenovou kalkulací při zaměření, sepíše technik ihned na místě objednávku a domluví zálohu. Záloha na vestavěné skříně je 50% z její celkové hodnoty. Můžete ji zaplatit v hotovosti přímo technikovi, poukázat složenkou nebo bezhotovostně převodním příkazem.

Další možností je podepsat objednávku po domluvě s technikem v některé z prodejen. Při podepsání objednávky se rovněž domlouvá termín montáže. Dodací lhůta je přibližně tři až pět týdnů od objednání.

Vodicí kolejnice se připevní k liště a společně se přišroubuje do horní části skříně.

Montáž vestavěné skříně

Montáž probíhá podle rozsahu zakázky zpravidla jeden až dva dny. V okamžiku, kdy je dokončena, vám pracovníci firmy předají fakturu, záruční list a inkasují doplatek do celkové hodnoty zakázky v hotovosti.

Autor: Elena a Libovický (text), PePa (foto)

Klíčová slova:


Související články

Vestavěná skříň krok za krokem - 2.díl 17  fotek

Vestavěná skříň krok za krokem - 2.díl

Minule jsme vás, milí kutilové, seznámili podrobně s tím, jakými způsoby si můžete vestavěnou skříň objednat a ukázali jsme vám krok za krokem, jak v ...


Tip od čtenářky - skřínky v podkroví 12  fotek

Tip od čtenářky - skřínky v podkroví

Bydlíte v podkroví, máte podkrovní pokojík v domku nebo na chalupě a hodil by se vám kousek úložného prostoru? Podívejte se na tip od naší čtenářky, t ...


Upravte si cenu vestavěné skříně 9  fotek

Upravte si cenu vestavěné skříně

O tom, že vestavěné skříně pomohou vyřešit potíže s nedostatkem úložného místa, jsme na našich stránkách již psali. Jestli vás od jejich zakoupení můž ...


Vestavěná skříň Flexible, aneb udělej si sám 5  fotek

Vestavěná skříň Flexible, aneb udělej si sám

O výhodách a téměř neomezených možnostech využití místa s vestavěnými skříněmi jsme na našich stránkách již několikrát psali. Pokud vám ale kutil, dří ...


Vestavěné skříně vyřeší vaše problémy s místem 8  fotek

Vestavěné skříně vyřeší vaše problémy s místem

Asi také znáte jen málo lidí, kteří vám řeknou: mám dost místa na všechny naše věci. Pokud ano, většinou bydlí v rodinných domcích a mají dostatečné p ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×