Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Suchá podlaha RigiStabil E25

Suchá podlaha RigiStabil E25

Pokud se chystáte na rekonstrukci bytu, nezapomeňte to vzít od podlahy. Výstavba nové podlahy je jedním z kroků, který by neměl být při rekonstrukci podceňován. Velmi efektivní a výkonné řešení nabízí systém suché podlahy z podlahových dílců RigiStabil E25. Suché podlaze se říká suchá proto, že jsou při její montáži vynechány veškeré mokré procesy, což výrazně snižuje čas a náročnost výstavby. Mezi další výhody podlahových dílců RigiStabil E25 patří zejména nízká hmotnost, velká únosnost a vzduchová neprůzvučnost.

reklama

Díky unikátnímu složení mají dílce RigiStabil E25 nízkou hmotnost při zachování maximálních mechanických parametrů podlahy. Snadná manipulace značně urychluje montáž podlahy a díky technologii suché výstavby lze během jednoho dne smontovat podlahu. Druhý den již můžeme pokládat libovolnou finální vrstvu podlahové krytiny, od koberce až po dřevěné parkety.

Suchá podlaha RigiStabil E25 najde své uplatnění nejen v domácnostech, ale i ve veřejných interiérech, jako jsou školy, obchody nebo kanceláře. Je tvořena buď z podlahových dílců, nebo z jednotlivých sádrokartonových konstrukčních desek s kolmou hranou. Podle typu interiéru volíme podlahu RigiStabil E25 v základní skladbě, která je vhodná zejména do bytových projektů, nebo v zesílené skladbě, kde je navíc deska RigiStabil 12,5 mm, tudíž snese větší zátěž.

Pro zlepšení stavebně-technických vlastností mohou být podlahové dílce doplněny o dodatečnou izolační vrstvu aplikovanou nasucho, a to ve formě vyrovnávacího podsypu, dřevovláknité desky, stabilizovaného polystyrenu nebo minerální izolace. Suchý proces má také tu výhodu, že respektuje požadavky jiných stavebních konstrukcí, které hůře snáší vliv nadměrné vlhkosti z mokré technologie. RigiStabil E25 lze při dodržení montážního postupu použít i v místnostech se zvýšenou vlhkostí, třeba v koupelně.

Společnost Rigips nabízí systémové řešení suché podlahy s garantovanými vlastnostmi. Kromě samotných podlahových dílců obsahuje produktová řada také suchý podsyp Rigips pro vyrovnání podkladní konstrukce, dilatační pásku nebo lepidlo.

Jak postupovat při montáži?

 1. Desky a podlahové dílce skladujeme naležato na rovné ploše tak, aby byly chráněné před plošným působením vody a prudkým změnám teplot. Pro jejich řezání se používá kotoučová pila s vodicí lištou.

 2. Montáž suché podlahy je možná pouze na připravený, stabilní, dostatečně únosný a rovný povrch. S klidem můžeme suché podlahy požívat v místech s přerušovanou vzdušnou vlhkostí do 90 %, např. v koupelnách, ale v žádném případě nesmí být použity v místech se 100% vlhkostí, jako jsou bazény nebo sauny.
  Konstrukce budovy musí být opatřena příslušnou hydroizolací proti zemní vlhkosti.
  Pro zabránění přenosu zvuku mezi podlahou a okolními konstrukcemi musíme podél obvodu místnosti umístit 5 mm široký diletační pásek z mirelonu nebo dřevovlákna.

 3. Aby mohla být suchá podlaha správně položena, je třeba vyrovnat nerovnosti podkladu. Podle toho, jaké výšky nerovnosti dosahují, použijeme různé vyrovnávací materiály:
  Nerovnost < 5 mm: mirelon nebo spárovací tmel Rigips
  Nerovnost 5-10 mm: tmel Rigips nebo samonivelační stěrka
  Nerovnost 10-60 mm: suchý vyrovnávací podsyp Rigips
  Nerovnost > 60 mm: např. kombinace podsypu a izolantu
  U vyšších nerovností používáme roznášecí desku pro oddělení větších vrstev podsypu a pro oddělení izolantu od podsypu (kvůli vmáčknutí podsypu do izolantu). Měli bychom zpozornět, pokud máme dřevěné trámové stropy – skrze záklop by mohly podsyp propadávat a tím sedat. To je třeba opatřit geotextilií, nikoli folií.

 4. Pro dosažení lepších tepelných nebo akustických vlastností můžeme použít dodatečnou izolační vrstvu.

 5. Pokládáním podlahových dílců se začíná od levého protilehlého rohu místnosti z pohledu vstupu do místnosti. Přesazení dílce přiléhajícího ke stěně se odřízne. Dílce se v navazujících řadách se pokládají s přesahem min. 250 mm. Jednotlivé dílce spojujeme pomocí lepidla, které nanášíme na polodrážky. Spoje podlahových dílců RigiStabil E25 zajistí rozpěrné sponky.

Autor: Rigips (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Dokonale pevné a nárazu odolné rohy 3  fotek

Dokonale pevné a nárazu odolné rohy

Rigips stále přináší inovace v oblasti systémů suché výstavby. Dokonale pevné, nárazu odolné a hladké rohy a hrany sádrokartonových konstrukcí řeší po ...


Jak na suchou podlahu? S dílci RigiStabil E25 jednoduše! 12  fotek

Jak na suchou podlahu? S dílci RigiStabil E25 jednoduše!

Suché podlahy jsou vhodné do všech staveb s běžným provozem, ať už se jedná o novostavbu nebo o rekonstrukci staršího bydlení. Tento typ podlahy se ...


Montáž sádrokartonové předstěny

Víte, jak správně, rychle a efektivně upravit nevzhledné povrchy stěn? Jak správně zlepšit jejich tepelně-izolační a akustické vlastnosti? A jak zárov ...

Okál jako vyměněný – komfortní a zdravý 7  fotek

Okál jako vyměněný – komfortní a zdravý

Výhodná koupě hezkého pozemku se starým okálem z roku 1973 měla jedno úskalí. Co s touto nevzhlednou a nezdravou stavbou? Zbourat, nebo zrekonstruo ...


Praskají vám zdi? Řešením je suchá výstavba! 7  fotek

Praskají vám zdi? Řešením je suchá výstavba!

Praskání omítky je jedním z nejčastějších jevů, se kterým se, dříve či později, potýká každý majitel domu či bytu. U novostaveb není nic jednodušší ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Skladba podlahy - OSB vs DTD Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Václav
0
Vrzající dřevěná podlaha Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Lenka
0
Co zvolit na asfaltovou izolaci Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal
0
Zápach z podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Eliška
0
Podlaha ze starých prken Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavla Tvrdikova
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×